Як правильно змінити розмір зображення в фотошопі

Для цього вам знадобиться Adobe Photoshop CC. Ці кроки будуть працювати і в більш ранніх версіях Adobe Photoshop з невеликими відмінностями в назвах пунктів меню. Цей урок відноситься до.

 Зміна розміру зображення за допомогою команди «Розмір зображення»

Найпростіший спосіб змінити розмір зображення в фотошоп – це скористатися командою Image -> Image Size (Зображення -> Розмір зображення) з верхнього рядка меню.

Під опцією Fit to ви можете вибрати один з доступних варіантів:

Виберіть відповідний розмір і натисніть ok.

використовуючи параметри Width , Height і Resolution , ви можете змінити розмір зображення. Випадають меню праворуч дозволяє вибрати одиницю виміру. Наприклад, якщо ви хочете виставити значення в пікселях, сантиметрах, відсотках або дюймах.

Тепер порівняйте панель зміни розміру в Photoshop CS5:

Замочок між показниками ширини і висоти означає, що обидві ці величини будуть змінюватися пропорційно. В результаті змін не буде спотворюватися зображення. Замок можна і відключити в деяких випадках, але майте на увазі, що тоді при змінах розміру картинка буде витягуватися.

Нарешті, параметр Resample (Ресаплінг, або Інтерполяція) визначає, як Photoshop буде змінюватися розмір вашого зображення. Значення за замовчуванням Automatic підходить для більшості завдань, але є й інші доступні варіанти, які більше підходять для збільшення розмірів зображення.

Коли ви оберете всі необхідні настройки і натиснете ok, програма змінить розмір фото.

Зміна розміру зображень за допомогою інструмента «Розмір полотна»

Інструмент Canvas Size (Розмір полотна) доступний через вибір команд Image > Canvas Size (Зображення -> Розмір зображення). На відміну від команди «Розмір зображення» дана команда не змінює розмір фото, а вирізає з нього частину певного розміру. Якщо ви поставите розмір полотна більше поточних значень (приклад, 110% висоти і 120% ширини), то картинка залишиться з вихідними розмірами, збільшиться лише розмір документа за рахунок додавання фону (прозорого, якщо зображення в PNG форматі або кольорового. Іншими словами, змінюючи розмір полотна, ви можете додавати або видаляти пікселі, щоб збільшити або зменшити загальний розмір полотна.

Виставляємо менші значення – зображення обрізається, а великі – додається кольорова рамка навколо вихідного фото.

Давайте розглянемо приклад. Ось вихідне зображення:

Зменшуючи розмір полотна, зображення обрізається:

Збільшуючи ширину полотна, до зображення додаються білі смуги праворуч і ліворуч.

Підсумок: зображення залишається того ж розміру, але додаються додаткові пікселі для роботи. Ви можете розміщувати них іншу графіку, створювати рамку, робити фон, маніпулювати з розмірами зображення (коли потрібно зображення з певними пікселями в ширину і довжину).

У вікні інструменту дві основні області:

Current Size (Поточний розмір) – тут ви бачите інформацію про розміри зображення до змін. В області New Size (Новий розмір) – ви виставляєте бажані параметри ширини і висоти. Тут ви також можете вибирати одиниці вимірювання, в яких збираєтеся впроваджувати зміни.

параметр Anchor (Розташування) допомагає визначити напрямок в якому будуть з’являтися нові пікселі. Натискайте на квадратик сітки, саме він буде схематично вказувати на розташування вихідного зображення на новому полотні.

У нижній частині вікна розташовується опція вибір кольору полотна –  Canvas extension color (Колір розширення полотна). Завдяки їй можна вибрати колір Foregraund, або основного кольору (Переднього плану), колір Background, або фону (задній план), білий, чорний, сірий або інший (вибір кольору в палітрі).

Зміна зображення за допомогою рамки (кадрування)

Для цього ми будемо використовувати інструмент Crop Tool (рамка). З його допомогою ми зменшуємо зображення, вирізаючи з нього необхідні частини. Так, наприклад з фотографії людини можна вирізати обличчя, і отримаємо портрет.

Почніть роботу з вибору інструменту Crop Tool (Рамка) на панелі інструментів Photoshop.

Після вибору, клікніть по документу з фото і, утримуючи ліву кнопку миші тягніть інструмент по діагоналі до нижнього правого кута. Виділиться частина зображення, межами якої стануть краю рамки. До завершення перетворень, ви можете переміщати рамку, зрушувати кордону і навіть повертати. Коли результат вас влаштує, натисніть на Enter.

Зміна розміру зображень за допомогою інструменту Трансформування

І останній спосіб зміни розмірів зображення – за допомогою команди Trasform (Трансформування). Дозволяє змінювати розміри частин фото, зокрема об’єкти, розташовані на окремих шарах. Припустимо, що ви робите плакат, на нього ви додаєте кліпарт, і щоб змінити розмір клипарта ,, нам потрібно застосувати команду трансформування. Викликається за допомогою команд з верхнього меню Edit -> Transform -> Scale. Перед тим, як викликати дані команди, необхідно зробити активним шар, до якого будемо застосовувати перетворення.

З’явиться рамка навколо країв зображення. Потягніть за його краї або кути, щоб змінити розміри. Якщо ви хочете зберегти пропорції фото, то натисніть на «замок» в настройках команди (під основним меню у верхній частині програми). Другий спосіб збереження співвідношення сторін – при зміні розмірів, затисніть клавішу Shift. Натисніть enter для завершення редагування.

Ще один схожий інструмент – це вільне трансформування (Free Trasform). Викликається через команди Edit -> Free Transform або за допомогою горячіз клавіш Ctrl + T. На відміну від масштабування, ця команда дозволяє також повертати об’єкт.

На прикладі, який наведений на скрішоте нижче, було проведено масштабування верхнього шару, що містить фотографію без збереження пропорцій. В результаті фото вийшло спотвореним і стало видно фоновий сірий нижній шар.

Підсумок: 4 основних способи зміни розміру зображення в фотошопі:

  1. Розмір зображення:використовуйте точні цифри і одиниці вимірювання, щоб змінити розмір зображення.
  2. Розмір полотна:збільште або зменшіть розмір фону без змін розміру зображення.
  3. Інструмент обрізки:зменшите розмір зображення, видаливши частину зображення.
  4. інструмент трансформування:зміна розмірів окремих частин зображення без зміни основного розміру.

Ця стаття – переклад сайту https://www.makeuseof.com/tag/basics-properly-resizing-image-files-photoshop/ + мої доповнення та пояснення.

Ссылка на основную публикацию