Як проводиться конвертація MBR в GPT.

У цій статті наводиться опис того, як на жорсткому диску проводиться конвертація MBR в GPT. Диск з Master Boot Record перетвориться в GUID за допомогою

Всі варіанти альтернативні і можуть використовуватися як окремий і самодостатній інструмент. Їх перевага перед іншими: деякі дозволяють зберегти дані, і не переносити їх з піддослідного диска на інший. Якщо готовий для конвертації зовнішній диск порожній, цю операцію можна виконати і іншими засобами Windows.

ВІДРАЗУ

Не всі варіанти для конвертації підійдуть саме для системного диска, тобто тоді коли Windows вже встановлена. Перетворення таблиць необхідно проводити заздалегідь до установки. Тільки цей варіант врятує вас від помилок самого процесу і ймовірності втратити дані або втратити можливість завантажитися.

довідка

Що таке GPT і MBR можна дізнатися в статті. За замовчуванням Windows завжди використовує саме MBR, і всі копії ОС Microsoft можуть завантажуватися з дисків під MBR. А ось з-під GPT система може завантажитися в разі, якщо дотримані такі умови:

 • в BIOS материнської плати активована функція
 • на жорсткому диску встановлена ​​ОС Windows не нижче 7-ий версії, які підтримують завантаження в GPT з попередньо встановленою UEFI
 • в той же час можна одночасно бути володарем GPT розділу, на якому зберігаються дані самої системи (якщо її версія – згідно другого пункту – це підтримує), навіть якщо сам диск, на якому Windows встановлена, був сконвертовані спочатку в MBR

У чому різниця між MBR і GPT?

Різницю між двома форматами можна представити у вигляді таблички:

умови конвертації

 • права адміністратора
 • стежимо за; її краще виставити в ручний тип запуску
 • для роботи з зовнішніми дисками я використовую спеціальний
 • не забувайте про вимоги “заліза” і налаштувань BIOS до GPT формату: система після конвертації може не завантажитися. Про цю налаштування краще подбати заздалегідь.
 • деякі описувані способи для системного диска не працюють з 32-х бітових версіях Windows

Навіщо взагалі потрібна конвертація MBR в GPT?

Виходячи з інформації з попередніх заголовків і малюнка, деякі переваги просто очевидні. Якщо ви власник вагомого за обсягом сховища, є сенс скористатися шансом підстрахуватися, створивши “запасні” розділи, безпосередньо до яких система звертатися не буде. А в них можна буде зберігати що завгодно: від гігабайт “корисного сміття”, до повноцінних операційних систем різних поколінь, версій, збірок і типів. Таким чином, конвертація MBR в GPT має реальний сенс ТІЛЬКИ у випадках, коли:

 • застосовується жорсткий диск розміром від 2 Тб і більше (обсяги більше 2 Тб MBR невидимі)
 • в цілях безпеки потрібні кілька завантажувальних розділів (в MBR він один – на початку диска, а в GPT вони на початку кожного зі створених вами за бажанням)
 • вам на одному фізичному диску потрібні 4 і більше незалежних томи

Починаємо.

Конвертація MBR в GPT за допомогою Gptgen 

Утиліта спеціально призначена для цих цілей, в Windows її немає. На даний момент доступна версія 1.1, яка не оновлювалася з 2012 р Однак в працездатності утиліти не доводиться сумніватися. Качаємо з мого сайту:

Завантажити Gptgen-1.1

У чому перевага утиліти і чому починаємо з неї? Вона дозволить зберегти дані на конвертованій диску. Розширені / логічні розділи також підтримуються утилітою, незважаючи на те, що GPT формат не бачить різниці між логічними і первинними: після того, як конвертація MBR в GPT буде завершена, всі розділи стануть первинними.

Основна команда утиліти виглядає так:

gptgen.exe -w \\. \\ physicaldriveX

де Х – буква диска, яка фігурує в іншій, системної вже утиліті Diskpart. Давайте спробуєм.

 • розпакуємо завантажену утиліту в однойменну папку

 і перенесемо в корінь системного диска:

 • запускаємо консоль cmd від імені адміністратора і там вводимо команди:

diskpart
list disk

Зверніть увагу на останній рядок з написом GPT: він порожній під обома дисками. Значить формат обох дисків саме MBR.

 • піддослідний диск у мене має цифру 2. Запам’ятаємо, виходимо

exit

 • тепер шукаємо gptgen в директорії і запускаємо:

cd \
cd gptgen-1.1
gptgen
gptgen.exe -w \\. \\ physicaldrive2

Утиліта перед змінами попереджає про те, що виявлений завантажувальний розділ і після конвертації він таким, ймовірно, перестане бути. тиснемо Y і через пару секунд нас чекає Success !. Перепідключатися диск і повторюємо запуск Diskpart і попросимо відобразити диски:

Повторюю, в цьому прикладі я працював із зовнішнім носієм.

Конвертація MBR в GPT за допомогою MBR2GPT

У власників Windows 10 з’явилася окрема можливість змінити формат таблиць на GPT вбудованими засобами для підключених (тільки!) Системних дисків. І також без зайвих рухів для збереження інформації. Утиліта лежить в системній папці System32. Повна довідка по використанню програми лежить. Вимоги та умови до роботи є загальними для інших програм і принципом конвертації взагалі. Основний синтаксис команди для перевірки перед конвертацією виглядає так:

mbr2gpt / validate / disk: X

де Х – номер фізичного диска, який будемо імовірно змінювати. Його можна дізнатися з Diskpart. Якщо диск єдиний, то це 0. Якщо ви збираєтеся змінити системний диск, то до команди додається прапор / allowFullOS, наприклад:

mbr2gpt / validate / disk:0 / allowFullOS

Якщо помилок перевірки не буде, утиліта приступить до роботи негайно. Однак ця утиліта вкрай вимоглива до питань стану жорсткого диска, її робота дуже нерідко супроводжується помилками типу:

disk layout validation failed

або

Can not find OS partition (s) for diskХ

Найбільш частими причинами помилок є:

 • сторонній завантажувач (при установці Windows і Linux на одному диску)
 • забитий розділами диск з MBR: вже є 3+1 або 4 розділу (див. абзац У чому різниця між MBR і GPT?)
 • розрядність копії встановленою Windows
 • піддослідний диск не є системним

Конвертація MBR в GPT за допомогою AOMEI

Якщо вас напружує використання консолі, можна скористатися програмою по роботі з дисками з графічним інтерфейсом. Це також часто застосовується мною AOMEI. Тут все просто:

в 32-х бітних версія Windows нічого не вийде

Конвертація MBR в GPT за допомогою Diskpart

Плюсом цього способу є його безвідмовність, працездатність у всіх системах, незалежно від розрядності. З її допомогою можна працювати з середовища WinPE, не маючи встановленої на диску системи, а прямо з завантажувального диска або флешки. Мінус один – всі розділи і інформація на носії затруться.

Ссылка на основную публикацию