Як прибрати розділ диска «Зарезервовано системою» з провідника Windows

Відображення в провіднику Windows або файловому менеджері зайвого розділу диска з написом «Зарезервовано системою» не є нормою. Шанси з цим зіткнутися, якщо Windows встановлювалася з нуля (на відформатований розділ диска), а дистрибутив скачували з офіційного сайту Microsoft або установка проводилася з ліцензійного диска, мізерно малі. Але розділ з написом «Зарезервовано системою» може значитися в числі дисків і пристроїв після експериментів з перерозподілом дискового простору, клонуванням Windows, відновленням системи з резервної копії і подібного роду операцій. Такий розклад також може бути наслідком використання піратських кастомізованих збірок Windows.

Розділ з назвою «Зарезервовано системою» – це, так би мовити, технічний поверх Windows. Цей розділ, як бачимо з назви, резервується операційною системою для власних потреб, зокрема, для зберігання параметрів завантаження. Резервувати собі окремий простір Windows почала з версії 7. ​​У більш ранніх версіях Windows для цих цілей використовувався системний диск С. В процесі еволюції операційної системи її творцями було прийнято рішення перенести критично важливі дані для завантаження і працездатності Windows на окремий розділ диска і, природно, приховати їх від очей користувача. Версія-дебютантка впровадження цього нововведення Windows 7 для своїх потреб резервує трохи, лише 100 Мб дискового простору. Але в міру виходу нових версій Windows апетити розділу «Зарезервовано системою» збільшилися і для Windows 8 склали 350 Мб, а для Windows 10 – цілих 500 Мб. Збільшення технічного простору стало наслідком впровадження в Windows, починаючи з версії 8, передзавантажувальне функціоналу по відновленню операційної системи.

Технічний розділ «Зарезервовано системою» в процесі установки Windows 7, 8.1 і 10 створюється автоматично. Це відбувається на етапі створення системного розділу диска.

У тому, що розділ «Зарезервовано системою» відображається в провіднику, немає ніякої загрози. Звичайно, за умови, що він не використовується для зберігання файлів як будь-який інший розділ диска. Адже тоді у системи буде відібраний необхідний їй обсяг для розміщення даних. Загроза відсутня, оскільки важливі дані з цього розділу видалити звичайним способом з інтерфейсу провідника або файлового менеджера не вийде. Навіть якщо розділ «Зарезервовано системою» і відображається в провіднику, його вміст приховано від користувача. Лише у властивостях розділу можна подивитися, який обсяг зайнятий по факту.

Як і системний диск С, зарезервований розділ всередині самої Windows захищений від видалення та форматування. Пошкодити таким чином важливі системні області, експериментуючи з функціоналом утиліти управління дисками Windows або сторонніх програм для роботи з дисковим простором, не вдасться.

У чому тоді проблема відображення цього розділу в провіднику? Так проблеми, в принципі, то і немає. Просто не використовуваний елемент в числі дисків і пристроїв комп’ютера не потрібен. І щоб він зайвий раз не мерехтіли перед очима, його можна прибрати. Але прибрати краще не так, як радять в Інтернеті деякі «знавці» – шляхом видалення розділу «Зарезервовано системою» з перенесенням його вмісту на системний диск С, а правильним способом, способом приховування цього розділу.

Для цього запускаємо утиліту управління дисками. Швидкий доступ до такої в системах Windows 8.1 і 10 реалізований після натискання клавіш + X.

У Windows 7 можна скористатися або внутрішньосистемним пошуком, або службою «Виконати» (клавіші запуску + R). В поля обох вводимо команду:

diskmgmt.msc

У вікні управління дисками натискаємо розділ «Зарезервовано системою», викликаємо контекстне меню і вибираємо пункт зміни букви диска, як зазначено на скріншоті.

Далі просто видаляємо букву.

Підтверджуємо видалення.

Тепер розділ «Зарезервовано системою» більше не буде відображатися в провіднику Windows і сторонніх файлових менеджерах.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию