Як прибрати водяні знаки з відео

У відеофайлах іноді зустрічаються водяні знаки – маленькі напівпрозорі картинки, розташовані найчастіше в кутах екрана. Зазвичай вони говорять про те, що відео належить певній компанії або просто мають інформаційний характер, і в більшості випадків не заважають перегляду. До того ж їх видалення не дозволяється законом про авторські права. Однак зустрічаються знаки або написи, які не потрапляють в описану вище категорію, наприклад технічні дані зйомки, вшиті субтитри, і т.д., які відволікають від перегляду. Розглянемо дві програми, за допомогою яких можна прибрати з відео водяні знаки.

Remove Logo Now

Ця програма відрізняється простим інтерфейсом і інтелектуальним алгоритмом прибирання водяних знаків і будь-яких статичних елементів з відеофайлу. Завантажуємо і встановлюємо її з і запускаємо (установка відбувається в один клік).

Після запуску бачимо головне вікно, в яке потрібно просто додати редагований файл за допомогою однойменної кнопки або самим простим перетягуванням мишкою з Провідника.

Після завантаження файлу вибираємо об’єкт для видалення. Зробити це можна автоматично (меню «Інструменти» – «Знайти логотип»), а краще вручну в меню «Виділення» за допомогою інструменту «Маркер», яким просто виділяємо потрібні області.

Після закінчення виділення тиснемо «Видалити», після чого вибираємо папку для збереження файлу і натискаємо «Почати».

Безкоштовна версія програми має певні обмеження, повнофункціональна версія обійдеться вам в 1499 гривень.

Avidemux

Аналогічні дії з видалення водяних знаків можна виконати за допомогою безкоштовного open-source редактора відео Avidemux. Знаходимо версію для своєї операційної системи на проекту, завантажуємо і встановлюємо її. Після запуску в вікно програми, також як в попередньому пункті, перетягуємо вихідний файл.

У розділі «Відео на виході» замість «Copy» вибираємо формат відео на виході (я вибирав Mpeg4 ASP xvid4). Після вибору натискаємо кнопку «Фільтри», яка стає активною.

Вибираємо зліва пункт «Різкість», і робимо подвійне клацання по розділу MPlayer delogo2.

Виділяємо область, в якій знаходиться об’єкт, тиснемо «ОК».

Дивимося, як додалося значення в розділ «Активні фільтри». При необхідності прибрати ще один або наскільки водяних знаків, знову двічі натискаємо MPlayer delogo2 і повторюємо описані вище дії.

Після закінчення вибору областей тиснемо «Закрити».

Для збереження результатів тиснемо іконку з дискетою.

Чекаємо закінчення процесу, після чого дивимося на результат.

замість післямови

Розглянуті програми дозволяють прибрати водяні знаки з відеофайлів. Врахуйте – на місці видаляються об’єктів картинка буде дещо розмитою, а в деяких випадках (в залежності від формату файлу, кодека і ін.) Там можуть ще й з’являтися смуги та інші «артефакти».

Ссылка на основную публикацию