Як приховати розділ відновлення системи Windows 10

Багато користувачів Windows 10 досить таки часто зустрічаються з проблемою, коли після чергового оновлення операційної системи в Провіднику з’являється додатковий диск і «десятка» надсилає повідомлення про те, що вільне місце на ньому закінчується. Даний розділ має невеликий (не більше 20 Гб обсяг) і мітку RECOVERY, і за замовчуванням повинен бути прихований в системі.

Приховуємо розділ відновлення системи

Описана вище проблема стала особливо актуальною після останнього оновлення Windows 10 April Update (до збірки 1803). Диск присутній в Провіднику, а операційна система постійно видає повідомлення про відсутність вільного місця. Проблема вирішується досить-таки просто. Розглянемо два способи, за допомогою яких можна заховати диск відновлення системи.

За допомогою інструменту “Керування дисками”

Запускаємо системний інструмент “Керування дисками” (Win-R + diskmgmt.msc).

У списку томів знаходимо диск відновлення (в більшості випадків він буде мати позначку RECOVERY), і натискаємо правою кнопкою мишки. У контекстному меню вибираємо пункт «Змінити букву диска або шлях до диска».

У новому вікні вибираємо букву диска і натискаємо «Видалити».

У командному рядку

На жаль, з невідомих причин описаний вище спосіб працює не завжди, тому розберемося, як виконати дії за допомогою консольної команди DISKPART. Запускаємо командний рядок (з правами адміністратора) і вводимо diskpart.

Коли оболонка diskpart запуститься, виводимо на екран список розділів диска за допомогою команди list volume. Знаходимо там розділ, який потрібно буде сховати (як і в попередньому параграфі, зверніть увагу на мітку RECOVERY), і запам’ятовуємо його номер.

Далі набираємо команду

select volume Z

де Z – номер тому.

Наступна команда – remove letter = X

Тут X – буква, призначена диску операційною системою. Її ви можете подивитися в Провіднику.

Після отримання повідомлення про успішне закінчення операції вводимо exit і виходимо з оболонки Diskpart. Закриваємо командний рядок. Диск буде захований, в Провіднику відображатися не буде, а настирливі повідомлення про брак місця на диску перестануть вас турбувати.

замість післямови

Ми розібралися, як впоратися з що ще диском відновлення в Провіднику і постійними повідомленнями про брак місця на ньому. Будьте уважні і не видаляйте повністю цей том – він буде корисний при відновленні системи. Сподіваємося, що з подальшими оновленнями «десятки» ця проблема буде вирішена.

Ссылка на основную публикацию