Як приховати сторінки налаштувань в параметрах Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо як приховати сторінки з настройками в параметрах Windows 10. У параметрах знаходяться налаштування майже всіх компонентів системи, можна приховати будь-які з них і користувач увійшов в систему не побачить їх у параметрах, і не зможе відкрити їх через рядок пошуку.

Раніше ми писали як відключити параметри і панель управління в Windows 10. Сьогодні ж розглянемо як приховувати частину налаштувань в параметрах за допомогою групових політик або за допомогою редактора реєстру.

Приховати сторінки налаштувань в параметрах використовуючи редактор реєстру

Даний спосіб працює у всіх виданнях Windows 10 (home, pro, education, enterprise). Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду regedit і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху Комп’ютер \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer. Натисніть на розділ Explorer правою клавішею миші => виберіть “Створити” => Строковий параметр.

3. Назвіть параметр SettingsPageVisibility

4. Ви можете приховати частину сторінок з настройками або вибрати відображення тільки певних настройок. Відкрийте створений параметр SettingsPageVisibility, в поле “Значення” введіть одну з двох команд:

  •   hide: перелік приховуваних налаштувань, після кожної потрібно ставити крапку з комою. Наприклад, якщо з параметрів ви хочете приховати “Дата і час” і “Центр оновлення Windows” – в значенні потрібно ввести hide: dateandtime; windowsupdate і натиснути на “ОК” (не ставте прогалини між значеннями!). Закрийте і знову відкрийте параметри, сторінок з вибраними настройками ви не побачите!  назви налаштувань для редактора реєстру внизу статті! Тобто, внизу статті ви побачите, що “Екран” пишеться як “Dislpay” і щоб це налаштування приховати – потрібно писати не hide: екран, а hide: display.

  • showonly: перелік налаштувань, які потрібні. В параметрах дуже багато налаштувань і якщо їх все вписувати в “hide” – вийде довга рядок, а можна зробити щоб відображалися тільки введені настройки, а решта були приховані, для цього потрібно використовувати “showonly”. Наприклад, якщо ви хочете щоб відображалися тільки настройки “Дата і час” і “Центр оновлення Windows”, а інші сторінки були приховані – потрібно в “Значення” параметра SettingsPageVisibility ввести showonly: dateandtime; windowsupdate і натиснути на “ОК”. Назва налаштувань для редактора реєстру знаходяться внизу статті.

Після введення потрібного значення і натискання на “ОК” зміни будуть застосовуватися відразу ж. Якщо ви хочете повернути все як було – приберіть все з “Значення” параметра SettingsPageVisibility.

Приховати сторінки налаштувань в параметрах використовуючи редактор локальної групової політики

Даний спосіб працює в Windows 10 Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія десятки – пробуйте перші спосіб. Якщо ви хочете приховати сторінки налаштувань для інших користувачів цього комп’ютера – спочатку виконайте все за інструкцією “Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів”.

1. Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть gpedit.msc і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху Конфігурація комп’ютера => Адміністративні шаблони => Панель управління => з правого боку відкрийте “Відображення сторінки параметрів”.

3. Поставте крапку в поле “Включено”, в рядок “Відображення сторінки параметрів” введіть одну з двох команд:

  •   hide: перелік приховуваних налаштувань, після кожної потрібно ставити крапку з комою. Наприклад, якщо з параметрів ви хочете приховати “Дата і час” і “Центр оновлення Windows” – потрібно ввести hide: dateandtime; windowsupdate і натиснути на “ОК” (не ставте прогалини між значеннями!).  назви налаштувань для введення внизу статті! Тобто, внизу статті ви побачите, що “Екран” пишеться як “Dislpay” і щоб це налаштування приховати – потрібно писати не hide: екран, а hide: display.
  • showonly: перелік налаштувань, які потрібні. В параметрах дуже багато налаштувань і якщо їх все вписувати в hide – вийде довга рядок, а можна зробити щоб відображалися тільки введені настройки, а решта були приховані, для цього потрібно використовувати showonly. Наприклад, якщо ви хочете щоб відображалися тільки настройки “Дата і час” і “Центр оновлення Windows”, а решта старніцах були приховані – потрібно ввести showonly: dateandtime; windowsupdate і натиснути на “ОК”. Назва налаштувань для введення знаходяться внизу статті.

Закрийте і знову відкрийте “Параметри”, якщо зміни не вступили в силу – перезавантажте комп’ютер або в командному рядку від імені адміністратора введіть команду gpupdate / target: computer  і натисніть клавішу Enter.

Щоб повернути все як було – виконайте перший і другий пункт з інструкції вище і поставте крапку в поле “Не налаштовано” або “Відключено”, після чого натисніть на “ОК”.

Ссылка на основную публикацию