Як прискорити комп’ютер Windows 10: робочі способи

Низька продуктивність рано чи пізно стає проблемою більшості комп’ютерів. І причини можуть бути різні, найпоширеніші з яких будуть розглянуті в цій статті. Так само, як і методи прискорення роботи комп’ютера на Windows 10.


Малюнок 1. Керівництво по оптимізації Windows 10

Способи як прискорити комп’ютер Windows 10

Існує кілька дієвих способів прискорити роботу комп’ютера на Windows 10 (Малюнок 2):

 1. Відключити візуальні ефекти.
 2. Позбутися від програм в автозавантаження.
 3. Не давати Windows автоматично оновлюватися.
 4. Видалити зайві файли.
 5. Зробити дефрагментацію.
 6. Застосувати програми для оптимізації.
 7. Перевірити систему на віруси.

Про кожного з цих методів прискорити завантаження комп’ютера на Windows 10 буде докладніше розказано далі.


Малюнок 2. Прискорення роботи ПК на ОС Віндоус 10

скасування автозавантаження

Щоб прискорити Windows 10 на слабкому комп’ютері, насамперед варто перевірити автозавантаження. Перейти до списку автоматично запускаються і служб можна за допомогою виклику диспетчера завдань (ctrl + alt + delete). Там буде вкладка Автозавантаження (Малюнок 3).


Малюнок 3. Зовнішній вигляд диспетчера завдань

У вікні Параметри можна впорядкувати програми від самих ресурсовитратності до найменш автоматично. Потрібно бути особливо уважним, щоб не відключити системні програми.

Відключення візуальних ефектів

Тут зазвичай вимикають прозорість Пуска і панелі завдань, а також позбавляються від спецефектів. Все це можна відключити без прискорюють програм для прискорення роботи комп’ютера – Windows надає такі функції.

Покроково відключити прозорість можна так:

 1. Перейти в Параметри через Пуск.
 2. Знайти вкладку “Персоналізація”, а там – Колір.
 3. Пункт про прозорість Пуска матиме кнопку, яку потрібно перевести в положення «відключити» (Малюнок 4).

Для відключення ефектів алгоритм трохи інший:

 1. Потрапити на Панель управління через Пуск.
 2. Перейти в Систему і безпеку, потім – в Систему.
 3. Звідти в Додаткові параметри і далі знову в Параметри.
 4. Потрібна вкладка з візуальними ефектами. Їх можна відключити самостійно, а можна скористатися кнопкою про швидкодію.

Вимкнення всіх голосів Windows також може допомогти, але зазвичай екранний диктор не впливає на продуктивність.


Малюнок 4. Керівництво по відключенню візуальних ефектів

Відключення автоматичного оновлення системи

Багато користувачів знають, що оновлення для Windows не завжди покращують її, а іноді і додають проблем. Автопоновлення включено спочатку, а так як файлів завантажується по кілька штук на тиждень, в такі моменти продуктивність просідає, що особливо помітно при включенні виндовс на слабких комп’ютерах.

Незважаючи на це, в Windows 10 відключити автоматичне оновлення системи не так легко. Тому доведеться пройти кожен крок наступного алгоритму:

 1. У Пуск Windows знайти “gpedit.msc”.
 2. Знайти «Конфігурація комп’ютера».
 3. Потім у вкладку «Адміністративні шаблони».
 4. Там буде пункт про компоненти системи, а далі – про її центрі оновлення.
 5. У розділі «Налаштування автооновлення» буде кнопка «Відключити» (Малюнок 5).
 6. Після її натискання зміни підтверджуються, і комп’ютер перезавантажується.
 7. Тепер прискорення Windows 10 буде працювати.


Малюнок 5. Вікно настройки автообновления Windows 10

Відключення опції стеження

Безпосередньо про це ніхто не говорив, але користувачі знають, що Десятка стежить за їх діями та відправляє безліч даних в Microsoft. Суперечки про доцільність такого спостереження, а також вигляді зібраних відомостей, йдуть до цих пір. Але, з точки зору продуктивності комп’ютера, ці функції можуть уповільнювати відгук системи.

Відключити програму стеження можливо під час установки самої ОС через параметри і спеціальні додатки, але є й інший спосіб. Знайти через диспетчер задач саму програму «великого брата» не вийде, тому варто пройти з налагодження і відключити їх власноруч:

 1. У Параметрах є розділ Конфіденційність. Там, в розділі «Загальні» є стеження за Пуском, мовами, використовуваними користувачем, а також аналізатор для більш підходящої реклами. Все це можна відключити.
 2. Далі, у вкладці про мову і письмо, відключається мовна служба.
 3. «Відгуки і діагностика» – заборонити фіксування відомостей і відгуків.
 4. Останній крок – вимкнути основний перемикач в «Фонових додатках».

Немає ніяких гарантій, що служби будуть вимкнені і не будуть продовжувати роботу фоном, але для користувачів такої спосіб прискорити систему підходить.

Видалення непотрібних файлів

Цей метод прискорити процесор на комп’ютері найдовший, тому що користувачам:

 1. Іноді складно визначити, які програми непотрібні.
 2. Важко позбутися принципу «А раптом знадобиться?».

Але спосіб все одно хороший, будучи найефективнішим серед сприятливих. Щоб ним скористатися, необхідно:

 1. Перейти через Пуск в Панель управління.
 2. Знайти «Програми».
 3. Відкрити «Видалення програм» (Малюнок 6).

Тут відкриється вікно з повним списком всіх встановленого софта. Спочатку варто звернути увагу на той, що був встановлений. За іронією, додатки, які творці ОС вважають необхідними будь-якому користувачеві, використовуються зазвичай найрідше. Тому спочатку проглядаються і усуваються деякі з них.

Далі, варто переглянути програми, встановлені користувачем. Те, що не використовувалося більше року і важить багато, краще видалити. На цьому етапі особливо важко розлучатися з іграми для комп’ютера, які зазвичай і важать найбільше. Але якщо вони не відкривалися вже тривалий час, то повернення до збереженого прогресу буде не таким приємним, як хотілося б.


Малюнок 6. Вікно видалення додатків і очищення кошика

Занурюватися в сюжет з середини не так цікаво, тому, якщо це можливо, ігри краще починати заново. У будь-якому випадку, коли на диску катастрофічно не вистачатиме місця, ігри зазвичай видаляються в числі перших, нехай і з небажанням.

Третім етапом перевіряються всі інші програми – вони могли бути використані один раз і забуті. Їх теж варто видалити.

Про невідомих програмах краще детально читати перед видаленням, щоб не втратити важливу деталь системи.

Зазвичай для збереження змін потрібно перезавантажити комп’ютер, що дозволить оцінити результати очищення відразу.

Дефрагментація

Не найкращий спосіб збільшення швидкодії системи, але для Windows він часто актуальне. Частка не тільки поліпшить продуктивність, але і звільнить місце на диску.

Примітка: Через те, що під час запису даних на HDD вони займають сектори не послідовно, а хаотично, частини файлів виявляються в різних розділах диска. Так, при використанні і запуску цих файлів знизиться швидкість обробки запитів.

Відбувається це за рахунок того, що зчитує голівка переміщається по диску і збирає деталі в єдине ціле. У таких ситуаціях допомагає дефрагментація – тобто встановлення порядку в файлової системи, коли один файл заповнює собою стоять поруч сектори. Програмою, яка може допомогти вирішити це завдання є Defraggler.

Виконати прискорення роботи Windows 10 таким способом можна за допомогою двох алгоритмів (Малюнок 7). Перший буде таким:

 1. Перейти до жорстких дисків.
 2. Натиснути правою кнопкою миші на потрібному і вибрати «Властивості».
 3. Знайти вкладку «Сервіс».
 4. Далі перейти до кнопки «Оптимізувати».
 5. Вибрати розділ – для початку краще системний.
 6. Запустити сканування.

Другий спосіб швидше:

 1. Перейти в Пуск.
 2. Набрати в пошуку «Очищення диска».
 3. Відкрити запропоновану програму.
 4. Слідувати інструкції для чищення диска.

Після процесу знадобиться виключення комп’ютера, а, точніше, перезавантаження. При дефрагментації краще не використовувати систему або хоча б зупинити запис і зчитування даних, щоб не перешкодити роботі програми і не баритися її.


Малюнок 7. Виконання процесу дефрагментації жорсткого диска

Використання програм-оптимізаторів

Програма прискорення допоможе впоратися з тими додатками, які не можна назвати шкідливими, але заважають стабільній роботі системи. А також ці програми здатні чистити кеш додатків, історію і cookie, що корисно, коли для роботи використовується кілька браузерів.

Однак, такі програми можуть і нашкодити, видаливши софт або відключивши необхідну службу. Це призводить до ще більшої кількості помилок. Тому варто користуватися тільки перевіреними утилітами, уважно переглядати списки того, що вони при аналізі визнали непотрібним, а також створювати перед перевірками точку відновлення.

Тут же варто сказати, що програми-оптимізатори мають різний функціонал, тому не можна бути до кінця впевненим в ретельності перевірки. Втім, якщо після однієї перевірки відгук Windows став нормальним, то про це можна не турбуватися. Однією з програм для оптимізації є CCleaner (Малюнок 8).


Малюнок 8. Інтерфейс програм оптимізації ОС

Варто нагадати, що у Windows 10 є власний кошт для усунення стандартних помилок, яке теж можна використовувати як програму для збільшення швидкості роботи комп’ютера. Знайти її можна на панелі інструментів, в розділі Система – там кнопка «Пошук та усунення несправностей».

видалення вірусів

Якщо перераховані вище способи прискорити запуск комп’ютера на Windows 10 не спрацювали, то варто перевірити її на зараження. Тому що шкідливі програми спочатку працюють непомітно, а потім почати сильно гальмувати відгук системи.

Можна завантажити кілька утиліт і перевірити кожної по черзі, не включаючи максимально прискорений режим – корисніше тут буде тільки повна перевірка. Також можна знайти програми по типу Malwarebytes AdwCleaner, які шукають підхоплені в інтернеті реклами, плагіни, приховані розширення для браузера і зайві програми.

Зазвичай перевірка на віруси з видаленням, як їх, так і непотрібного софту, допомагає. Але до неї може і не дійти, так як працюють і інші способи з цієї статті.

Ссылка на основную публикацию