Як прискорити роботу комп’ютера. Частина друга

Як прискорити роботу комп’ютера

Це закінчення статті. Початок у статті

Протягом всього терміну служби вашої операційної системи завдяки постійній установці різних додатків або програм, в автозавантаженні прописується все більшу кількість програм, якими ви можете користуватися не частіше разу на місяць, але вони вперто будуть завантажуватися щоразу, коли ви вмикаєте кнопку комп’ютера. А ось що конкретно подгружается, ми зараз побачимо. відкриваємо:

ПУСК – Виконати – msconfig

Після натискання кнопки введення побачите приблизно наступне:

Це вікно Налаштування системи. Нас цікавить вкладка “Автозавантаження”. На наступному малюнку ви бачите таку вкладку комп’ютера, на якому пишеться ця стаття. Список активних і неактивних програм мого комп’ютера, як бачите, дуже великий.

На знову встановленої ОС цей список складається з 3-4 пунктів (ХР), для “сьомий” і “восьмий” моделей – список трохи більше. Але в будь-якому випадку, щоб переглянути повний список активних автозагружаемих програм, не потрібно користуватися колесом прокрутки миші. Якщо без коліщатка не обійтися – наводимо порядок. Робиться все просто – знімаємо зелені галочки з написів програм, які не дуже вам потрібні. Вони не втечуть з комп’ютера, просто ОС не буде їх завантажувати кожен раз при включенні. Але без деяких програм системі не обійтися.

Шлях програми і її назва ви зможете прочитати в середній частині вікна уздовж рядка. У цей списку часто виявляються антивіруси і брандмауери, ICQ-агенти, Skype, різні Gard-и і т.п. У цій же папці знаходяться і прошивки-вимагачі, блокувальники, спливаючі банери (їх легко можна впізнати по ціфросодержащему назвою виконуваного файлу (тобто що стоїть до .exe). Саме з цієї причини одним з деструктивних дій подібних програм є блокування функцій виклику вікон Диспетчера завдань і вікна Налаштування системи).

Вирішуйте самі, яким буде цей список. Мені програми автопоиска оновлень від Adobe, Google, Nero, Office не потрібні. Програми Daemon Tools, Download Master, Skype я викликаю натисканням кнопки (втім, першу з них я, як видно з фото, залишив). У будь-якому випадку, якщо щось піде не так, ви зможете повторити шлях, пройдений вами і повернути галочки по черзі назад. Отже, щоб зміни вступили в силу, натискаємо “ОК” і перезавантажуємося. Користуємося.

далі. Для підвищення швидкодії в файлової системі NTFS прискорити роботу комп’ютера можна використовувати дуже дієвий трюк: відключити реєстрацію часу останнього доступу до файлів. Корисність її в сенсі функціоналу, звичайно, досить спірна. А ось прискорити роботу комп’ютера реально, так як швидкість доступу до папок, що містить в собі велику кількість інших документів і підпапок, після відключення функції кілька зросте.

HKEY_LOCAL_MASHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control \ FileSystem

Перевірте, щоб значення нижченаведеного параметра було наступним:

(Знаходимо рядок) «NtfsDisableLastAccessUpdate» = dword: 1

Один з найдієвіших варіантів прискорити роботу комп’ютера – Дефрагментація.

Всім відомо неприємну властивість Windows розпихати встановлюються програми або в подальшому збережені файли в будь-який, перше-ліпше місце на жорсткому диску. Після таких маніпуляцій для поліпшення продуктивності комп’ютера необхідно користуватися спеціальними програмами-дефрагментатори. За їх кількістю, до речі, можна здогадатися про те, що проблема цей не тривіальна. А ми спробуємо змусити систему трохи подумати над тим, куди вона повинна скинути збережені файли для більш швидкого доступу. Після того, як приведете в дію (пропишіть своїми ж руками) нижченаведений параметр із значенням dword, система під час запису файлу сама буде шукати для нього підходяще місце, найменше дроблячи його на частини.

Ссылка на основную публикацию