Як прискорити роботу Windows 10

У статті розглянемо способи, які дозволять зробити прискорення Windows 10. У разі переходу з більш ранньої версії виндовс можлива поява фризів і підвисань, а також погіршення часу завантаження системи. Пов’язано це з тим, що дана операційна система вимагає до себе більш сучасного заліза. Тому в першій частині статті розглянемо, як прискорити роботу виндовс за допомогою заміни компонентів комп’ютера або ноутбука.

Залізо

Вибір заліза для прискорення роботи комп’ютера або ж ноутбука полягає в першу чергу в заміні оперативної пам’яті на більш ємну і швидку. Збільшувати обсяг оперативної пам’яті можна кількома способами, все залежить від конкретного випадку. У ноутбуці зазвичай присутній два слота розширення для оперативної пам’яті. Відповідно якщо всі слоти зайняті, то є можливість замінити збільшити їх обсяг. Для цього необхідно демонтувати стару пам’ять і після цього, разом з нею їхати підбирати рішення щодо збільшення обсягу.
Оперативна пам’ять

Бажано, що на комп’ютерах, що на ноутбуках використовувати «парні модулі», це дозволить збільшити швидкість обробки даних за рахунок двоканального режиму роботи (технологія HT).

У ноутбуках зрозуміло, куди її встановлювати для роботи даної технології, а ось на комп’ютерах буває більше 2-х роз’ємів для установки оперативної пам’яті. Зазвичай для роботи технології двоканального режиму виробник маркує необхідні слоти на материнській платі різними кольорами або підписуючи їх.

Крім вибору обсягу пам’яті необхідно проконсультуватися, бажано з фахівцем, або ж звернутися на офіційний сайт виробника для вибору частотних характеристик і моделі (наприклад, DDR2 не працює в слоті DDR3 або навпаки). Спробувавши вставити непотрібний модуль пам’яті, ви можете тільки нашкодити, зламавши контакти роз’єму, оскільки у них різні ключі захисту. Виходячи з відгуків, необхідний мінімальний обсяг оперативної пам’яті, для коректної роботи з виндовс 10 складає 4 ГБ.
Жорсткий диск

Істотне прискорення роботи windows 10 полягає в заміні не менш важливою «залізяки» комп’ютера або ноутбука. На питання як прискорити роботу комп’ютера можна відповісти наступним – замінимо звичний жорсткий диск.

Вибір простий, встановимо твердосплавний, тобто SSD диск. Відмінність його роботи будуть помітні неозброєним поглядом -істотно прискориться завантаження системи, установка програм і серфінг в інтернеті. Правда, даний спосіб підійде не всім, оскільки вартість даних дисків приблизно в два рази більше вартості звичайних. Також після заміни потрібно буде встановити операційну систему заново і перенести дані. Після установки, також буде потрібно «до налаштувати систему» ​​під роботу з SSD.

Операція не зовсім проста, але виконавши її, вийде чудовий результат. Для настройки системи буде потрібно навчити windows 10 працювати з SSD. Виконаємо такі дії:

  1. потрібно запустити командний рядок «від імені адміністратора» (натиснути клавіші WIN + R, набрати cmd, натиснути Enter) і ввести команду fsutil behavior query DisableDeleteNotify-це включить TRIM забезпечує прискорення роботи з SSD і рівномірне спрацьовування осередків пам’яті.
  2. відключаємо в командному рядку гібернацію – вона не потрібна, тому що завантаження системи тож швидка. Набираємо команду powercfg -h off.
  3. відключаємо службу індексування, для цього заходимо цей комп’ютер, ПКМ -> Властивості -> Вибираємо в обладнанні SSD диск -> відключаємо галочкою індексацію і тиснемо ОК.

оптимізація системи

Можна прискорити роботу windows 10 і нового SSD шляхом оптимізації додаткових налаштувань, включаючи вищеописані. Для цього можна використовувати програми для настройки, наприклад SSD Mini Tweaker. Дана утиліта безкоштовна, не вимагає установки і налаштування. Після запуску потрібно відзначити всі галочки і натиснути застосувати. Після перезавантажити систему.
SSD Mini Tweaker

Завантажити можна за цим посиланням або знайти в пошуку:

Розглянемо другий спосіб, як прискорити комп’ютер і як прискорити windows 10. Для цього ми постараємося очистити і налаштувати комп’ютер і ноутбук програмним шляхом. Першочергово для прискорення комп’ютера, потрібно його обслужити для цього потрібно провести очищення, дефрагментацію і налаштувати служби виндовс. Для цього скористаємося наступними програмами (безкоштовними і умовно безкоштовними):

  1. CCleaner – безкоштовна програма, яка допоможе очистити комп’ютер від непотрібних тимчасових файлів, журналів. Дозволить оптимізувати реєстр і видалити помилки. Налаштувати автозагрузку і швидко видалити які не використовуються програми.
    Офіційний сайт для завантаження.
  2. CCleaner

  3. Ashampoo WinOptimizer- програма умовно безкоштовна (мається пробна версія). Особливості роботи програми: настройка всього і вся в вашій системі, починаючи від очищення і дефрагментації, закінчуючи налаштуванням інтернет з’єднання.
Ссылка на основную публикацию