Як прискорити завантаження Windows 10 при включенні

Завантаження операційної системи Windows 10 нагадує дорогу – якщо машин занадто багато, рано чи пізно утворюється пробка. Тому необхідно знати, як прискорити завантаження Windows 10.

Автозавантаження

Встановлюючи програми на Windows 10, ви навіть не звертаєте уваги, в який момент вони починають завантажуватися. Месенджери, драйвера і багато іншого завантажуються з вашою операційною системою, а ви цього навіть не помічаєте. А відчуваєте тільки як збільшується час – і це дратує. Вам потрібно звикнути контролювати автозавантаження і навчитися її чистити:

 1. Натисніть праву кнопку миші на кнопці головного меню і виберіть диспетчер задач.
 2. У вікні автозавантаження оціните вплив кожної програми.
 3. Використовуючи праву кнопку, ви можете відключити автозавантаження будь-якої програми. Тепер старт Windows буде прискорено.

Швидкий запуск

Як прискорити завантаження windows 10 при включенні ПК? Активувати швидкий запуск:

 1. Переходимо послідовно по шляху
 2. Вибираємо додаткові параметри
 3. Знаходимо пункт для кнопки харчування
 4. Змінюємо недоступні параметри
 5. Включаємо потрібний пункт Обов’язково зробіть перезавантаження.

Очистка диска

Для прискорення завантаження Windows 10 на ноутбуці або на персональному комп’ютері вам необхідно регулярно чистити системний диск. Величезна кількість сміття, яке накопичується в папках, істотно сповільнює роботу. Отже, щоб прискорити процес, виконайте наступні дії:

 • Знайдіть на робочому столі значок «Мій комп’ютер» ( «Цей комп’ютер»). Якщо його немає, додайте, використовуючи персоналізацію:

Права клавіша миші на робочому столі – персоналізація

Розділ і перейдіть до Параметрів робочого стала

Натисніть на зміну піктограм на робочому столі і поставте галочку.

 • Відкрийте його і наведіть курсор на диск С. Натисніть праву клавішу маніпулятора і виберіть властивості
 • У вікні запустіть очищення диска
 • Після цього почнеться процес чищення. Він може зайняти досить тривалий час. Наберіться терпіння. Потім вам потрібно підтвердити очищення.
 • Потім знову очікування і остаточне очищення за допомогою кнопки ОК. Зверніть увагу, що ви можете знімати і ставити галочки – тобто управляти процесом. Втечуть ті файли, які ви вкажете. Якщо обсяг вилученої інформації великий, то вам вдасться прискорити роботу операційної системи.

Дефрагментація

Ще один спосіб, як прискорити завантаження Windows 10 на ноутбук або ПК. Всі файли записуються на жорсткий диск не цілком, а по частинах. І ці шматочки можуть бути розкидані по всьому вінчестера. Це теж займає час. Дефрагментація дозволяє упорядкувати схему запису, це прискорить роботу Windows.

 1. На цей раз у властивостях З: вам знадобиться вкладка «Сервіс» і кнопка «Оптимізувати».
 2. Натисніть «Аналізувати», вибравши системний диск.
 3. Після аналізу вам потрібно оптимізувати.

Заміна HDD на SSD

Ще одним способом прискорення завантаження Windows 10 на ноутбуці є заміна звичайного жорсткого диска HDD на SSD. Твердотільні накопичувачі SSD працюють куди швидше, ніж звичайний вінчестер. Поки вони ще не дуже поширені, але вже всім відомо, що швидкість завантаження з такого вінчестера збільшується в рази.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию