Як прискорити завантаження

Як прискорити завантаження комп’ютера, відключивши непотрібні параметри BIOS.

У статті описується пара простих способів, які допоможуть вам трохи прискорити завантаження операційної системи.

Деякі з процесів, які BIOS запускає при включенні, не потрібні. Фаза P.O.S.T. (Вона ж Power On Self Test, вона ж Самотестування при включенні) проробляє великий обсяг роботи, підбиваючи систему до точки, коли вона здатна прочитати інформацію з завантажувального диска для завантаження операційної системи. Деякі з операцій взагалі можуть перешкодити запуску деяких програм в операційній системі. Тому виробники материнських плат передбачили можливість відключення деяких з них. А значить і у нас є можливість скористатися певним інструментарієм, щоб прискорити завантаження комп’ютера.

Як прискорити завантаження. Відключимо додаткові тести.

У багатьох сьогодні систем існує опція проведення глибоких тестів стану оперативної пам’яті. Якщо ваша операційна система не помічає втрати в пам’яті, то швидкого тесту (Quick Test) цілком достатньо. Більш точну діагностику потрібно проводити спеціалізованими утилітами. Хоча останнім часом можливості таких тестів розширюються. У будь-якому випадку немає необхідності запускати її щоразу з включенням комп’ютера, вірно? Розширена перевірка знімається тут.

Quick boot – у мене за замовчуванням варто Відключено

Шукана рядок – перша підсвічена. Я поставлю Enabled. До речі, доцільність інших пунктів також відразу можна поставити під сумнів. Якщо конкретно по списку, то я прибрав напис малюнок виробника BIOS на заставці (Full Screen Logo – Disabled), при виникненні помилки моя система все одно запуститься (Wait for “F1” if Error – Disabled), і затримку для запрошення увійти в налаштування BIOS (Hit “DEL” Message Display) я теж прибрав (Disabled).

Далі, є стандартні функції, які відключати не потрібно, тільки змінити. Перевірте порядок пошуку BIOS пристрою завантаження за замовчуванням. У мене виявився першим на черзі флоппі-дисковод (якого взагалі давно не існує), потім DVD-привід, а тільки потім вже вінчестер з операційною системою. Довгий шлях … Зробив його коротший. Зробіть і ви приблизно так:

Ось повинен виглядати порядок завантажувальних пристроїв справного комп’ютера

До речі, половина з тих, хто читає взагалі вже не пам’ятає як він виглядає. Видаліть його зі списку BIOS, якщо він там з’явився.

Як прискорити завантаження. Формування списку жорстких дисків.

Більшість BIOS підтримує пошук і правильну конфігурацію всіх типів жорстких дисків. Мова йде про стандарти IDE і SATA. До слова кажучи, перший з них морально застаріває і, якщо машина куплена недавно, то швидше за все і вінчестери більш нової моделі. Значить, сміливо відключимо підтримку стандарту IDE. До речі, часу на пошук неіснуючого пристрою цього типу BIOS витрачає чимало.

У мене є диск з IDE інтерфейсом, так що залишу як є

У деяких BIOS я зустрічав параметр, який задає інструкцію до звернення за додатковою DOS-пам’яттю в пошуках розширюється коду додатково встановленої BIOS. Такий код є тільки для головних контролерів SCSI або для мережевих карт, які підтримують можливість включення від сервера. Багато з нас, упевнений, ніколи не використовують в роботі SCSI-інтерфейс, а у переважної більшості в Україні використовуються LAN-карти, так що сміливо деактивуйте його, виставивши No, Disabled, Off або що там ще … Але не слідуйте сліпо раді, дивіться і порівнюйте зі своїми характеристиками.

Ссылка на основную публикацию