Як призначити програмами автозавантаження відкладений запуск, щоб прискорити завантаження Windows

1. Завантаження та установка AnVir Task Manager

У програмі AnVir Task Manager передбачений самий різний функціонал, який може стати в нагоді Системщик і досвідченим користувачам комп’ютера. Програма здебільшого являє собою просунутий системний диспетчер задач з масою різних можливостей для відстеження процесів Windows і управліннями ними. На додачу до основної можливості AnVir Task Manager пропонує також системні твіки і грає роль антивірусної утиліти, за допомогою якої можна здійснювати перевірку файлів, активних процесів і програм на предмет наявності загроз за допомогою інтернет-сервісу Virustotal.Com. І все це у безкоштовній редакції програми. AnVir Task Manager існує і в платній редакції, але, зокрема, з організацією відкладеного запуску програм автозавантаження успішно впорається і безкоштовна редакція.

Завантажити AnVir Task Manager можна.

Завантаживши інсталятор програми, при її установці в систему буде можливість вибору російської мови. Доступна для скачування портативна версія AnVir Task Manager буде з англомовним інтерфейсом.

2. Призначення відкладеного запуску програм автозавантаження

Після установки і запуску AnVir Task Manager у вікні програми перемикається на вкладку «Автозавантаження». Тут відображаються всі програми, які запускаються разом із завантаженням Windows. Зняття галочки з тієї чи іншої програми просто прибере її з автозавантаження. А щоб призначити програмі відкладений запуск, необхідно викликати на ній контекстне меню і вибрати «Додати в відкладену завантаження».

У відкритому додатковому вікні побачимо настройки відкладеного запуску. За замовчуванням AnVir Task Manager передбачає для всіх програм інтервал відкладеного запуску в 1 хвилину. Тобто, програми автозавантаження будуть запускатися через хвилину після завантаження Windows. У нашому випадку інтервал в 1 хвилину використовуємо тільки для однієї з програм. Іншим же програмами автозавантаження призначимо, відповідно, інший час запуску і встановимо інтервал в 2, 3, 4 хвилини і т.д. Запуск месенджерів типу Skype і ICQ і зовсім можна відкласти на 5-10 хвилин. Таким чином програми будуть запускатися планомірно. Щоб встановити інший інтервал відкладеної завантаження, активуємо графу «Особливий інтервал» і встановлюємо хвилини.

Для відкладеного запуску програм автозавантаження доступні і інші можливості. Окремі програми можемо запускати не кожен день, а або тільки по буднях, або у вихідні дні. Це зручна функція для програмного забезпечення, яке використовується в робочих цілях. В такому випадку відкладену завантаження можна доповнити установкою опції «З понеділка по п’ятницю», і професійний софт на комп’ютері немає запускатиметься у вихідні дні, коли він не потрібен.

Дві інші настройки відкладеного запуску – це запуск програм з правами адміністратора і установка пріоритету. Остання настройка навряд чи буде мати значення при встановленні різних інтервалів для запуску програм.

Встановивши потрібні параметри відкладеної завантаження, тиснемо «Ок».

AnVir Task Manager сама прибирає з автозавантаження Windows програми, для яких призначена відкладена завантаження, однак про всяк випадок попереджає, що, можливо, потрібно буде вручну відключити автозапуск програми в її ж налаштуваннях.

Якщо AnVir Task Manager сама до цього не була додана в автозавантаження, далі піде повідомлення про таку необхідність. Адже їй просто за умовою необхідно запуститися разом з Windows, щоб забезпечити відкладену завантаження інших програм. Благо, AnVir Task Manager – Недостатня вага програма, і її вплив на швидкість завантаження Windows незначно. Тиснемо «Так».

Надалі при необхідності прибрати з автозавантаження саму AnVir Task Manager і знову призначити її запуск разом з Windows можна в налаштуваннях програми.

Відомості про відкладений запуск програм автозавантаження будуть відображатися окремим стовпцем в розділі автозавантаження AnVir Task Manager.

Експериментувати з відкладеним запуском краще тільки з відомими програмами і службами. Але навіть якщо експерименти закінчитися не продуктивністю роботи з комп’ютером, а очікуванням запуску драйвера якогось пристрою, це справа легко можна виправити.

3. Редагування відкладеного запуску програм автозавантаження і його відключення

Програми, для яких призначений відкладений запуск, зникнуть з поля зору розділу автозавантаження в системному диспетчері завдань і в сторонніх дєїнсталлятора, що пропонують можливості управління автозавантаженням. Але ці програми не зникають з переліку автозавантаження, відображуваного в AnVir Task Manager. У будь-який момент для будь-якої з програм з відкладеним запуском настройки такого можна змінити. Як і в будь-який момент будь-яку з програм можна повернути в автозавантаження Windows. Для цього на обраній програмі викликаємо контекстне меню і вибираємо «Редагувати відкладену завантаження».

Побачимо те саме вікно налаштувань, що і раніше.

Тут або змінюємо умови відкладеного запуску програми, або повертаємо її в автозавантаження натисненням опції внизу «Видалити з відкладеної автозавантаження».

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию