Як редагувати контекстне меню в Windows?

Якщо ви помічаєте, що контекстне меню після натиснення на праву кнопку миші з’являється аж ніяк не відразу, а з тривалою і неприємною затримкою, ймовірно, прийшов час навести в ньому порядок. Якщо список команд сильно розрісся, зверніть увагу, чи всі з них так необхідні. А якщо все так і є, спробуємо редагувати контекстне меню.

Деякі програми під час установки запитують, розташувати чи її команду в контекстному меню або не варто. Але так роблять не всі, а тому після пакетної установки цілого ряду програм можна виявити сильно розрослося меню додаткових команд. Деякі з них можуть бути надзвичайно корисні – наприклад, перевірка файлу на віруси або можливість спеціального запуску. А деякі можна сміливо виключити зі списку. Або навпаки, щось додати на свій розсуд. Так і зробимо.

В цьому випадку можна дотримуватися двох варіантів розвитку подій: скористатися готовими рішеннями у вигляді безкоштовних програм для редагування контекстного меню або ручками правити реєстр. Не важливо, який спосіб ми вибираємо – спочатку робимо резервну копію реєстру.

Редагування контекстного меню можливо за допомогою:

Як відредагувати контекстне меню для файлів?

Отже, все готово, програми редагування меню поки не завантажені, приступаємо до ручної правки. Як ви знаєте, контекстних меню в Windows існують два: для файлів (з невеликими різновидами в залежності від типу файлу) і для директорій (папок). Ось розділ реєстру, який відповідає за контекстне меню файлів:

HKEY_CLASSES_ROOT \ * \ shellex \ ContextMenuHandlers \

Під розділом ContextMenuHandlers розташовуються додатки, які з’являються в меню після натиснення правою кнопкою миші по файлу. Кожен з них можна видалити назавжди, а можна деактивувати до моменту (що і вам пораджу). Видалити запис можна простим стиранням підрозділу, деактивувати – додаванням математичного ““Зліва від значення. Наприклад, я захотів приховати можливість редагувати документи за допомогою редактора NotePAd ++:

Вирушаємо за вказаною шляху реєстру і додамо “мінус” зліва від значення параметра:

Все, про NotePad ++ в контексті можна поки забути. Якщо не допомагає, а запис набридла – просто видаліть розділ.

Однак ви встигли, напевно, помітити, що розділ реєстру відображає не всі пункти зі списку контекстного меню. Тому що не всі пункти зберігаються в одній локації. Решта перебувають в наступних розділах:

HKEY_CLASSES_ROOT \ * \ shell

HKEY_CLASSES_ROOT \ AllFileSystemObjects \ ShellEx \ ContextMenuHandlers

Як редагувати контекстне меню для папок?

Сенс абсолютно такий же, тільки слід пам’ятати, що для Робочого столу контекстні меню знаходяться в іншому розділі реєстру. Розділах. У них я заглядаю рідко з тієї простої причини, що сторонні програми не люблять туди вбудовуватися. Однак, якщо такий конфуз трапився (або ви вирішили позбутися від, скажімо, пункту Гаджети), Зауважте потрібні розділи реєстру:

HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ Background \ shell
HKEY_CLASSES_ROOT \ DesktopBackground
HKEY_CLASSES_ROOT \ Directory \ Background \ shellex \ ContextMenuHandlers

Як видаляти і деактивувати, ви вже знаєте.

Як додати пункт в контекстне меню Робочого столу?

На мій погляд, деяких команд в меню не вистачає. Я постійно роблю знімки з екрану, редагуючи їх в Paint-е. Його, пункт, і додам. Відкриваємо розділ:

HKEY_CLASSES_ROOT \ DesktopBackground \ shell

І створимо зліва під shell новий підрозділ (я назвав його рисовалка), А в ньому новий підрозділ з ім’ям command:

Тепер в правій частині вікна змінимо значення параметра REG_SZ на шлях, який вказує на розташування файлу, уклавши його в лапки. Шлях легко дізнатися, подивившись на властивості файлу. У Paint-а це такий:

Чи не покидайте реєстр і встановіть необхідні дозволи для створеного розділу зліва, вибравши свій обліковий запис. Про всяк випадок, щоб не було вікна з помилкою. Перевіряємо саме меню – все на місці:

Як редагувати контекстне меню в пункті Створити?

Окремий абзац статті. Раз вже він дозволяє працювати з іншими командами Windows, розробників засунули його в окремий розділ.

Але перед тим, як в цей розділ попрямувати, відразу визначимося з типом файлів, які ми з контекстного меню хочемо створити. Наприклад, якщо я багато і часто редагую реєстр, нехай цей тип файлу у мене і з’являється після натиснення правою кнопкою миші. І тут будемо вважати, що з асоціацією файлів у вашій копії Windows все в порядку: в її пам’яті файли .reg зареєстровані. А значить, так в реєстрі і шукаємо:

HKEY_CLASSES_ROOT \ .reg

де .reg – це потрібних мені файлів. Як ви зрозуміли, в розділі HKEY_CLASSES_ROOT їх представлена ​​купа. А мені залишається створити новий підрозділ в розділі .reg (Йому я присвою ім’я ShellNew) І відразу праворуч додам новий параметр зі порожнім значенням, але ім’ям NullFile:

Усе. Перевіряємо Робочий стіл:

Метод спрацьовує на моїй Windows 7. Якщо у вас версія новіше, може не прокатати. Але тоді до описаних кроків просто потрібно додати файл потрібного типу в папку за адресою:

C: \ Windows \ ShellNew

Вона у вас вже є. Створіть файл потрібного формату, назвіть будь-яким ім’ям. І поверніться в той же розділ реєстру (у мене, нагадаю, HKEY_CLASSES_ROOT \ .reg) і додавши до двох наявних третій з ім’ям в параметрі і значенням повного до нього шляху. дивіться:

Ну, а видаляти або деактивувати ви навчилися.

Як відредагувати контекстне меню за допомогою програм?

В інтернеті таких програм повно, вони повністю працездатні і все безкоштовні. Але повірте, не завжди вони в допомогу звичайному користувачеві, який не збирається заглиблюватися в нетрі розширень для контекстного меню. Я дам вам пару посилань, а ви самі підбирайте сподобалися на розсуд. Все розроблялися під Windows 7, на W10 не пробував. Функціонал їх різниться:

  • Shmnview. Недостатня вага програма, яка не потребує установки. Розпакуйте архів на Робочий стіл і запустіть .exe файл. Вікно, яке ви побачите, однак, може збити з пантелику навіть просунутого користувача великою кількістю пунктів розширень меню:

Відключення / включення пунктів проводиться через червону / зелену кнопки меню дій у панелі інструментів (див. По стрілці).

  • Програма, розроблена фахівцями англомовного форуму TheWindowsClub. Має графічний інтерфейс. По-російськи не розуміє, однак, озброївшись словником, можна буде перевірити і виправити в системі багато чого. Буде потрібно установка, але, якщо ви стурбовані настройками контекстного меню, UWC вам здорово може допомогти в його оптимізації.

Виберіть потрібну настройку (1) – в моєму випадку Context Menus, вкажіть папку / директорію, де меню відображається (2). Поле 3 відображає поточні в цьому меню пункти. Щоб щось додати або скинути до заводських налаштувань через кнопку Apply Defaults (4), виберіть потрібний пункт в квадраті по центру і введіть ім’я на розсуд:

Як бачите, я вважав за краще в контекстному меню вихід на список служб Windows. Вибрав (1) пункт Services, ввів (2) ім’я пункту в меню служби (По-російськи, звичайно); натиснув на Add (3). Як бачите, воно відразу ж з’явилося в меню. Після виходу з вікна налаштувань Close, можуть знадобитися деякі операції:

Reboot (перезавантажити комп’ютер), Log Off (Завершити сеанс з цієї обліковим записом), Restart Explorer (Перезавантажити Провідник Windows), Close (Просто закрити вікно).

Ссылка на основную публикацию