Як робити скрін на ноутбуці Віндовс 7

Коли комп’ютери були молодими, і не існувало ніяких дисплеїв, не існувало і поняття скриншота. Слівце «скріншот» бере початок свого походження від англійського «screen shot», що і означає буквально – знімок екрана. Скріншоти ще називають «скринами» – більш скорочений, сленговий варіант того ж поняття.

Перші комп’ютери взаємодіяли з користувачем через т.зв. передню панель, на якій розміщувалися лампочки-індикатори і важелі перемикачів. Але навіть тоді існувала потреба в збереженні поточного стану регістрів комп’ютера. Лампочок було мало і їх стан можна було записати олівцем в блокноті. Зробити те ж саме зі станом 1024 × 968 кольорових пікселів – неможливо. Тому всю роботу робить за нас сама Віндовс. Як зробити скріншот екрану на ноутбуці з Віндовс 7, ви дізнаєтеся по ходу нашого викладу.

Скріншот є, збережене в пам’яті Windows або на диску комп’ютера, зображення всього того, що було на екрані в момент створення знімка.

Потреба в тому, щоб зробити скрін на ноутбуці виникає дуже часто. Припустимо, ви хочете зафіксувати ваші дії або їх результати для подальшої передачі іншому користувачеві або публікації в інтернеті. Нічого кращого, ніж миттєвий знімок екрана в ОС Windows – для цієї мети не придумати. Міркуючи таким чином, розробники MS прийшли до думки про те, що знімок екрана повинен робитися в системі максимально просто. Для цієї мети була пристосована клавіша «PrtScr», наявна на клавіатурі кожного комп’ютера, будь то стаціонарний ПК або ноутбук.

зупиняємо час

Щоб зупинити час і зробити знімок з робочого столу Windows, чинимо так:

  • Вибираємо відповідний момент і тиснемо на клавішу «PrtSc».
  • Відкриваємо будь-який графічний редактор Windows, на кшталт «Paint» -а (це можна зробити і заздалегідь).
  • Тиснемо на поєднання клавіш «Ctrl» + або заходимо в меню «Правка» редактора і вибираємо команду «Вставити».
  • Зображення з екрана переміщується у відкритий документ редактора. Далі з ним можна працювати так само, як і з будь-яким іншим малюнком.

Описана послідовність дій і натискаються клавіші, повинні наводити на думку, що в процесі отримання знімка робочого столу Windows використовується буфер обміну. Так і є насправді. Клацаючи по клавіші «PrtSc», ми переміщаємо інформацію про всі пікселях екрану ноутбука в буфер обміну. Робимо це в форматі графічних зображень Windows. Тому будь-який графічний редактор здатний підхопити ці дані з буфера і використовувати їх як малюнок.

Приймаючою картинку програмою може бути не тільки «Paint», а й взагалі будь-яка програма, здатна працювати з зображеннями. Наприклад, програми MS Office. Існують і поширюються окремі додатки для виготовлення знімків екранів і інших схожих операцій, вони можуть стати в нагоді, якщо кнопка «PrtSc», з якихось причин, в ноутбуці не працює. У старших версіях ОС даний знімок дублюється в спеціальній папці з картинками. Будемо вважати, що тепер ви розбираєтеся в цьому питанні.

Ссылка на основную публикацию