Як розблокувати Bootloader – покрокова інструкція


Як розблокувати Bootloader

програма, контролююча ядро ​​операційної системи вашого пристрою, називається завантажувач, він же bootloader або Hboot. Вона є фаєрволлом для установки програм і прошивок. При цьому не важливо, який пристрій мається на увазі: комп’ютер, ноутбук або смартфон на Android.

буде корисним

Завантажувач активується першим при включенні пристрою. Саме в ньому міститься пусковий механізм для завантаження операційної системи. Завдяки цьому основоположному компоненту можна увійти в режим recovery системи в разі наявності якихось помилок, а також зробити скидання налаштувань до заводських. Статус завантажувача буває заблокованим і розблоковані.

Як дізнатися, розблоковано чи завантажувач bootloader?

Практично всі смартфони випускаються із заблокованим загрузчиком в цілях безпеки. Однак для установки кастомними ПО або перепрошивки пристрій необхідно розблокувати. При розблокованому завантажувач багато компаній-виробників автоматично знімають ваш девайс з гарантійного обслуговування, тому за будь-які спроби розблокування ви несете відповідальність самі. Стан завантажувача можна перевірити трьома способами.

Спосіб перший – найпростіший

Після перезавантаження пристрою необхідно:

 • Відкрити віконце набору номера.
 • Ввести наступний код * # * # 7378423 # * # * і натиснути виклик.
 • У віконці пройти в розділ Service Info, далі Configuration і перевірити статус бутлоадер: «Bootloader unlock allowed – Yes» статус «заблокований», «Bootloader Unlocked – Yes» статус «розблоковано».

Важливо знати

У разі, якщо віконце не відкривається після введення коду, скористайтеся наступним способом перевірки.

Спосіб другий – через режим fastboot

Як дізнатися розблоковано чи завантажувач bootloader через режим фастбут? Перш, ніж включити девайс в цьому режимі, необхідно попередньо встановити деякі додаткові компоненти.

 • Скачайте і встановіть драйвера вашого Андроїда на ПК (це можна зробити з офіційного сайту виробника). Також завантажте adb і fastboot архів, що відповідає вашому пристрою. Не забудьте перезавантажити комп’ютер.
 • Після підготовчого етапу включаємо режим «fastboot». Для цього вимкніть пристрій повністю, і при повторному включенні утримуйте кнопку живлення, утримуючи качелькой гучності «вниз» до тих пір, поки смартфон не завантажиться в потрібному режимі fastboot.
 • Підключіть девайс до комп’ютера. Відкрийте папку з завантаженими додатковими компонентами і натисніть праву клавішу мишки з натиснутою кнопкою Shift. Зі списку виберіть «Відкрити вікно команд».
 • Щоб упевнитися, чи правильно підключено пристрій, введіть команду «fastboot devices» і натисніть Enter. У разі, якщо ваш пристрій не відображається, перевірте кабель і повторіть алгоритм.
 • Якщо пристрій відображається коректно, введіть команду для перевірки статусу завантажника «fastboot oem device-info».

Зверніть увагу

При заблокованому завантажувач з’явиться рядок «bootloader device unlocked: false».

Спосіб третій – через меню розробників

На якому сайті Ви завантажуєте прошивки для смартфона?

4PDA

Використовую тільки офіційні прошивки

Свій варіант в коментарях

Знаходимо в налаштуваннях пристрою розділ «Про телефоні» і натискаємо по рядку «Версія пристрої» до тих пір, поки не побачимо оповіщення «Ви стали розробником». Варіанти назви потрібного рядка можуть бути різні, в залежності від моделі девайса і виробника: «версія», «номер збірки», «серійний номер» та інші.

Після всіх маніпуляцій в налаштуваннях пристрою відкриється доступ до розділу «Для розробників». В ньому можна зайти в пункт «Статус завантажувача» і перевірити його стан.

буде корисним

Зазначені методи можуть працювати не на всіх пристроях. Компанії-виробники постійно змагаються, щоб відрізнятися від своїх конкурентів, тому у кожної моделі нерідко свій унікальний алгоритм перевірки.

Як розблокувати bootloader

Розблокування можлива двома способами:

 • офіційним – для телефонів, виробники яких надають цю можливість користувачам,
 • неофіційними (за допомогою сторонніх програм) в разі, якщо не підходить перший варіант.

Далі буде описаний процес розблокування офіційним способом. Перш, ніж почати, настійно рекомендуємо:

 • Синхронізувати всі ваші дані з пристрою з хмарним сховищем даних. Вся інформація зникне з пристрою в процесі виконання маніпуляцій.
 • Повністю зарядити акумулятор пристрою.

Важливо знати

Гарантійне обслуговування припиниться після розблокування, і всі ризики ви берете на себе.

Етап 1: Інструментарій розробника програмного забезпечення і драйвер для гаджета

Завантажте з офіційного сайту завантаження Android SDK http://developer.android.com/sdk/index.html zip архів, що підходить під вашу операційну систему, і розпакуйте його. Вибирати потрібний архів необхідно в футере сторінки після слів «SDK Tools Only».

Далі запускаємо SDK Manager і встановлюємо виключно «Android SDK Platform-tools», а також встановлюємо USB драйвера для гаджета. Їх можна знайти на офіційному сайті виробника. Підключіть гаджет до комп’ютера в режимі fastboot через рідний USB кабель. Відкрийте папку з встановленим SDK Android. Натисніть праву клавішу мишки на порожній області з натиснутою кнопкою Shift. Зі списку можливостей вибираємо «Відкрити вікно команд» і вводимо команду «adb devices».

Зверніть увагу

При правильному підключенні і виконанні пунктів повинен висвітитися серійний номер підключеного гаджета. В іншому випадку перегляньте ще раз, як розблокувати bootloader, перевірте підключення та повторіть процес.

Етап 2: включення USB налагодження

У режимі розробника включаємо ОЕМ розблокування, якщо вона є, а також «Налагодження по USB». При необхідності вводимо запитуваний пароль або пін-код. Після підключення гаджета до комп’ютера на екрані пристрою з’явиться питання «Включити налагодження по USB?». Підтвердіть дію відміткою «Завжди дозволяти для цього комп’ютера».

Етап 3: ключ для розблокування Hboot

практично для всіх телефонів необхідний код або ключ для розблокування бутлоадер (якщо ви, звичайно, не володар Nexus). На офіційних сайтах виробників можна знайти опис, як розблокувати bootloader, і отримати цей ключ, наприклад:

 • LG https://developer.lge.com/resource/mobile/RetrieveBootloader.dev,
 • Huawei https://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=unlockmod=detail,
 • HTC http://www.htcdev.com/bootloader,
 • Sony Xperia http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/unlock-yourboot-loader/.

Для отримання ключа від HTC і LG необхідно надати Device ID. Отримати його можна в «Вікні команд» за допомогою команд:

 • для HTC «fastboot oem get_identifier_token»,
 • для LG «fastboot oem device-id».

буде корисним

Довгий цифровий код в кілька рядків – це той самий Device ID. Використовуйте його для отримання ключа розблокування.

Етап 4: заключна розблокування

Ваше пристрій підключено до комп’ютера в режимі Fastboot і відкрито «Вікно команд». Виходячи з вашої моделі пристрою, введіть в командний рядок потрібне вказівка:

 • для останніх нових Nexus «fastboot flashing unlock»,
 • для старіших моделей Nexus «fastboot oem unlock»,
 • для LG «fastboot flash unlock unlock.bin». Файл unlock.bin – це ключ для розблокування, отриманий після введення Device ID,
 • для HTC «fastboot oem unlock код_разблокіровкі unlock_code.bin». Ключ, отриманий після введення Device ID, – це і є файл unlock_code.bin,
 • команду для Sony Xperia ви отримаєте після закінчення всього процесу вибору моделі прямо на офіційному сайті.

Якщо при введенні необхідної команди на екрані пристрою буде потрібно підтвердження дії розблокування, виберіть «Так» шляхом натискання кнопок гучності і харчування. У висновку слід якийсь процес очікування: старі файли будуть форматироваться, а нові – інсталюватися. Ваш завантажувач розблоковано.

Важливо знати

Включення пристрою після розблокування бутлоадер може відбуватися досить довго, тому наберіться терпіння. Всі складності вже закінчилися, вам залишається тільки дочекатися повного завершення процесу.

Ссылка на основную публикацию