Як розбити диск в системі Windows не переустанавлівая систему

Дуже часто, у користувачів виникає необхідність розділити один розділ жорсткого диска на декілька частин, щоб відокремити операційну систему від інших файлів. На виділеному просторі дуже зручно зберігати фото, музику, встановлювати туди гри, особливо якщо існує часта необхідність в перевстановлення системи з форматуванням диска. Виділивши розділ D жорсткого диска, Ви зможете форматувати тільки системний диск, тим самим зберігаючи файли, які зберігаються на відокремленому просторі.

Сьогодні ми розповімо Вам, як розділити системний на C і D за допомогою системних засобів, не вдаючись до перевстановлення Windows і використання сторонніх утиліт, в т. Ч. Тих, що працюють з-під системи. Справедливості заради відзначимо, що цей посібник підійде лише користувачам ОС Windows 7, 8 і 10, так як більш ранні версії системи не мають належним інструментарієм. Також, дана інструкція підійде тим, кому потрібно виділити більше одного розділу або виділити третій розділ з уже існуючих двох і ін.

Перед початком виконання кроків, зазначених нижче, переконайтеся, що на диску C є достатньо місця для виділення з нього ще одного розділу, так як виділити більше, ніж вільно – неможливо.

Поділ диска за допомогою інструменту “Керування дисками” Windows

У всіх версіях операційної системи Windows після 7 існує вбудована утиліта під назвою «Управління дисками», за допомогою якої ми і будемо виділяти додатковий розділ жорсткого диска.

Щоб запустити цю утиліту слід натиснути комбінацію клавіш Win + R і виконати команду diskmgmt.msc. Після запуску інструменту виконайте наступне:

Для початку необхідно в нижній частині вікна знайти потрібний розділ жорсткого диска, який відповідає системному диску C, клікнути по ньому правою кнопкою і вибрати пункт контекстного меню «Стиснути том».

Після того, як програма здійснить пошук доступного для виділення простору на диску, вкажіть в полі «Зазначте обсяг для стискання» якого розміру буде створюваний розділ D. За замовчуванням, в даному осередку буде розмір всього доступного місця, однак для коректної роботи системи рекомендується виділяти трохи менше , залишивши для роботи системи досить вільного простору. Вибравши влаштовує і Вас, і систему обсяг створюваного розділу натисніть кнопку «Стиснути».

Завершивши стиснення, утиліта відобразить біля системного диска створену вільну область, яка буде підписана як «Не розподілена». Вам потрібно його вибрати правою кнопкою миші і клікнути пункт «Створити простий том».

У вікні потрібно лише наживати кнопку «Далі». Якщо до комп’ютера не підключено ніяких сторонніх пристроїв і не існує дисків, які займають букву D, то новий том буде називатися саме їй, в іншому випадку – наступного за алфавітом буквою.

Перед форматуванням нового розділу Вам буде запропоновано вибрати бажану мітку тому, т. Е. Його підпис. Інші параметри змінювати не потрібно. Натисніть знову «Далі», а після завершення форматування – «Готово».

Новий простір буде сформовано і з’явиться в Провіднику і «Управлінні дисками». Утиліту, за допомогою якої Ви робили всі перераховані вище операції можна закрити.

Ще одне зауваження: може статися так, що простір, доступне для виділення значно менше фактично вільного. Це трапляється тоді, коли на диску дуже багато непереміщуваними файлів. Щоб отримати доступ до всіх просторах, вимкніть файл підкачки, вимкніть гібернацію щоб перезапустити систему. Якщо перераховані дії не принесли бажаного результату, додатково виконайте дефрагментацію диска.

Як розділити диск за допомогою командного рядка

Всі дії, перераховані в першій частині керівництва, можна з таким же успіхом зробити в Командному рядку. Для цього запустіть її від імені Адміністратора і виконайте такі команди:

1. diskpart

2. list volume (Після того, як з’являться результати виконання цієї команди запам’ятайте номер розділу, який відповідає диску С. Далі ми його умовно позначимо N).

3. select volume N

4. shrink desired = РОЗМІР (Тут розмір – це обсяг виділяється простору для диска D, вказується в мегабайтах. 1 Гб = 1024 Мб).

5. create partition primary

6. format fs = ntfs quick

7. assign letter = D (D – бажана буква диска, вона повинна бути вільна)

8. exit

Після цього можете закрити Командний рядок, новий том з’явиться в системі, і Ви його зможете побачити в Провіднику.

На цьому і закінчимо. Даний посібник підійде Вам тоді, коли система вже встановлена.

Ссылка на основную публикацию