Як роздавати вай фай з ноутбука на Windows 7/8/10?

Якщо ви хочете роздавати вайфай з ноутбука на інші комп’ютери і мобільні пристрої, інформація з нашої статті допоможе вам вирішити цю задачу. Розглянемо кілька способів роздати wi-fi з ноутбука, враховуючи певну операційну систему, її функціональні можливості і нюанси роздачі інтернету.  

Як роздати wifi з ноутбука на Windows 10 через вбудовану функцію?

Віндовс 10 є найсучаснішою ОС на сьогоднішній день і, на відміну від своїх попередників, пропонує користувачеві досить просту і зручну опцію, яка потребує будь-яких спеціальних знань і дозволяє швидко і просто роздавати інтернет з комп’ютера або ноутбука інших пристроїв.

Останні оновлення «десятки» від офіційного сайту виробника, отримали можливість роздачі інету за допомогою вбудованого Wi-Fi адаптера. Новий інструмент називається Мобільний Хот-Спот і, як показує практика, дійсно виправдовує всі покладені на нього очікування. Для доступу до даної функції, дотримуйтеся наведеної нижче інструкції:

 1. Увійдіть в меню «Пуск» і виберіть «Параметри»;
 2. У розділі «Сети и интернет» знайдіть функцію «Мобільний хот-спот» і активуйте її;
 3. Тепер в правій частині інтерфейсу виберіть цікавить вас бездротове підключення до інтернету (саме з нього ноутбук буде роздавати Wi-Fi на інші гаджети);
 4. Задайте для вашої мережі ім’я і пароль, щоб надійно захистити її від сторонніх користувачів;
 5. У разі появи спливаючого вікна з підтвердженням дії, залишиться дозволити іншим користувачам мережі з’єднання з інтернетом.

Як роздати вай фай з ноутбука з Віндовс 7 через мережу Ad-hoc?

Власники популярної ОС Windows 7, можуть створити підключення під назвою Ad-hoc mode за допомогою штатного кошти від Microsoft, мова про який піде нижче. Перш за все, переконайтеся, що мережевий адаптер включений. Його індикатор можна знайти в системному треї, розташованому в нижньому правому куті. У диспетчері пристроїв обладнання повинно бути позначено як активний. Далі дотримуйтесь наступної покрокової інструкції:

 1. Увійдіть в «Центр управління мережами і загальним доступом»;
 2. Виберіть розділ «Налаштування нового з’єднання»;
 3. У вікні з декількома варіантами, зупиніться на пункті «Налаштування бездротової мережі комп’ютер-комп’ютер»;
 4. У наступному розділі ви зможете вказати назву мережі і задати пароль WiFi;
 5. Варто зазначити, що у властивостях безпеки можна вибирати рівень шифрування при роботі з необхідними протоколами;
 6. Перед тим як почати роботу в створеній мережі, не забудьте включити загальний доступ до інтернету;
 7. Знову повторіть дію з першого пункту і перейдіть в «Зміна параметрів адаптера»;
 8. У вкладці «Доступ» відзначте галочкою відповідний пункт з дозволом, щоб налаштувати загальний доступ;
 9. Тепер можете пробувати підключитися до інтернету на іншому ноутбуці, смартфоні або планшеті.

Як роздати з ноутбука інтернет за допомогою командного рядка?

Примітно, що роздати інтернет по Wi-Fi, використовуючи командний рядок, можна з будь-якої актуальної версії операційної системи Windows 8, 10, 7, Vista або XP. Якщо ви не використовуєте кастомную збірку ОС, в якій вирізані відповідальністю служби, проблем виникнути не повинно. Дотримуйтесь докладним правилам і все неодмінно вийде:

 1. Зайдіть в режим командного рядка, за допомогою виклику меню «Пуск» і вибору команди «Виконати»;
 2. У пошуковому рядку введіть команду CMD;
 3. У вікні командного рядка, перш за все, радимо перевірити сумісність драйверів з параметрами адаптера, що дозволяють створювати віртуальний роутер;
 4. Введіть запит netsh wlan show drivers і натисніть Enter;
 5. Якщо ви побачили рядок з написом із серії: «Підтримка розміщеної мережі або робота з бездротовим адаптером: так», можете продовжувати подальшу настройку (якщо ж подібних даних немає, поновіть драйвера Wi-Fi);
 6. Тепер можете вводити команду: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = ІМ’Я key = ПАРОЛЬ (замість значення ІМ’Я вводите ідентифікатор свого роутера, замість ПАРОЛЬ – придумуємо пароль для створеної точки доступу до бездротової мережі). P.S. Здійснюйте введення тільки за допомогою латинського алфавіту. Щоб активувати функцію клікніть Enter.
 7. Вітаємо, ваша мережа створена! Для її включення введіть команду netsh wlan start hostednetwork (аналог кнопки Start);
 8. Не забувайте про важливий нюанс! Дозвольте іншим користувачам підключення до мережі;
 9. Наступні кроки: відвідайте розділ «Центр управління мережами» або «Загальний доступ і підключення до інтернету» (для старіших версій Віндовс), далі слід вибрати пункт «Зміна конфігурацій адаптера» і у вкладці «Доступ» поставити галочку навпроти «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до інтернету даного комп’ютера ».

Зверніть увагу, що управління мережею можна здійснювати за допомогою розділу «Мережеві підключення», розташованому в Панелі управління Віндовс. Якщо вам необхідно відключити роздачу віртуальної мережі, знову запустіть командний рядок, після чого досить введення команди netsh wlan stop hostednetwork, яка зупинить всі діючі процеси.

Роздача Wi-Fi за допомогою спеціальних програм

Якщо ви бажаєте роздати Wi-Fi з вашого ноутбука на смартфон, планшет, телефон або комп’ютер, але не хочете користуватися перерахованими вище методи, є ще один хороший і перевірений часом спосіб – установка спеціалізованого програмного забезпечення. 

Налаштовуємо нове підключення за допомогою MyPublicWiFi, однією з найпопулярніших утиліт, що дозволяють створити точку доступу вайфай з ПК або лептопа.

 • Скачайте і встановіть софт;
 • Далі необхідний запуск від імені адміністратора! Клацніть правою кнопкою миші по іконці MyPublicWiFi на робочому столі і виберіть в контекстному меню відповідний пункт;
 • Для виходу в інтернет, введіть запитувані ідентифікатори, а саме: ім’я роутера (network name) і пароль для бездротового з’єднання (network key), останній повинен містити не менше 8 символів;
 • Відзначте пункт enable internet sharing, тепер загальний доступ включений;
 • Щоб запустити роботу програми, натискаємо опцію set up and start hotspot.

Варто відзначити корисні вкладки Clients і Management, які можуть стати в нагоді вам при подальшій експлуатації. Перша показує, які саме пристрої користуються доступом до підключення на даний момент. Друга дозволяє вмикати / вимикати брандмауер, а також управляти автозапуском утиліти разом зі стартом Віндовс.

Ще одним хорошим інструментом для створення домашньої мережі, розміщеної вами для спільного використання, є програма Connectify Hotspot.

 • Завантажте та інсталюйте додаток;
 • Запустіть його від імені адміністратора;
 • Кнопка Easy Setup Wizard допоможе швидко встановити зв’язок (автонастройки wlan включають в себе російськомовний підказувач);
 • У вікні Wi-Fi Device ви зможете побачити які мережі використовувати для інших пристроїв;
 • У вкладках Network Name і Password введіть назву вашої віртуальної точки і задайте пароль мережі Wi-Fi;
 • Розділ Hotspot Mode відповідає за додаткові параметри шифрування. Shared Connection дозволить вибрати тип з’єднання, яке буде використовуватися іншими лептопами, ПК і портативними гаджетами.
 • Пункт Configuration завершальний етап процесу налаштування мережі та параметрів роботи софта;
 • Залишається натиснути Start Hotspot after closing Wizard, а потім Finish.

Є ще кілька непоганих програм, необхідних для реалізації цікавить вас завдання. Серед таких, слід зазначити mHotspot, Virtual Router Plus від Chris Pietschmann, Switch VirtualRouter і WiFi Creator. Ви можете випробувати будь-яку з даних утиліт, процес настройки підключення ідентичний розглянутому вище софту і не відніме у користувача багато часу. Якщо ж в процесі розшарювання вайфая виникли прогалини, перевірте, чи правильно працює підключення до інтернету по локальній мережі – чи відкриваються сайти в браузері, чи доступний Скайп і інші програми, що вимагають постійного з’єднання. Також поробуйте відключити Брандмауер або сторонній FireWall. Обов’язково залишайте свої коментарі про те, чи вийшло вам створити вайфай-роздачу і який саме метод ви вибрали.

Ссылка на основную публикацию