Як самому перевірити жорсткий диск на наявність помилок і пошкоджень в Windows 10?

Привіт друзі. Всім відомо, що жорсткий диск комп’ютера або ноутбука слабка ланка. Через специфіку свого пристрою він щось на зразок самої вузької труби в системі швидкість роботи комп’ютера безпосередньо залежить від швидкості читання / запису даних на диск. А швидкість ця обмежена технічними параметрами. Особливо це відчувається, коли комп’ютер працює з великими базами даних.

Згодом на більшості сучасних пристроїв накопичуються помилки читання / запису. В результаті швидкість роботи диска сповільнюється і Ваш комп’ютер починає гальмувати. Найчастіше це відбувається на ноутбуках, так як ці пристрої дуже чутливі до перегріву. Через перегріву непомітно страждають і диски в стаціонарних комп’ютерах.

Перевірка жорсткого диска на наявність помилок і їх виправлення в Windows 10

У Windows 10 є своя вбудована програма для перевірки і виправлення дисків. При установці її диск розмічається відповідно до обраної файлової системою. Іноді ця розмітка злітає. Розробники від версії до версії покращують працездатність своєї утиліти по перевірці диска, є навіть окрема оснащення Управління дисками.

Утиліта дозволяє швидко перевіряти диск навіть без перезавантаження комп’ютера. Для того, щоб перевірити диск і виправити помилки потрібно зайти в Комп’ютер і натиснути правою кнопкою по диску, на якому встановлена ​​система:

Заходимо в Властивості вибираємо вкладку Сервіс, Виконати перевірку

У віконці відзначаємо галочки і натискаємо Запуск:

У випусках windows 7 і більш ранніх при натисканні кнопки Запускпоявітся віконце з повідомленням про те що перевірка буде виконана при подальшій перезавантаженні

Якщо у Вас Windows 7, то натискаємо Розклад перевірки диска і якщо з диском все в порядку, то при наступному перезавантаженні піде перевірка і виправлення.

Іноді перевірка при перезавантаженні не починається. В цьому випадку потрібно повторно повторити процедуру запуску перевірки диска. Зазвичай з другого разу перевірка запускається

У Windows 10 перевірка диска запускається схожим чином, перезавантаження комп’ютера не потрібно. Натискаємо Перевірити диск.

Ще один варіант запуску перевірки диска можна спробувати, запустивши її через оснащення Управління дисками (натиснути правою кнопкою по меню Пуск):

В оснащенні вибравши потрібний диск, перейшовши в меню Дія та вибравши Повторити перевірку диска, ми можемо заново перевірити вибраний тому.

 Займає така перевірка зовсім небагато часу, і для термінових ситуацій цілком годиться. Але, такий спосіб не вирішує всіх проблем. Справа в тому, що значна частина файлів системи зайнята, коли Ви використовуйте свій комп’ютер. Диск так само зайнятий і перевірка таким способом буває ефективна лише на короткий час.

Для того, щоб перевірити диск по повній програмі, потрібно іноді запускатися з завантажувальної флешки або диска з операційною системою, і запускати перевірку з командного рядка.

Перевірка жорсткого диска на биті сектора за допомогою команди CHKDSK з командного рядка

Втім, можна запустити перевірку так, щоб вона почалася після перезавантаження сторінки системи. Використовуємо для цього команду CHKDSK. У Windows 10 ця утиліта представлена ​​вже з більш універсальними параметрами. Параметри перераховуються після косою риси (правий слеш). Перед запуском розглянемо найкорисніші параметри:

  1. CHKDSK  / F   виправляє помилки на диску,
  2. CHKDSK  / R  шукає пошкоджені сектора і відновлює пошкоджену інформацію (запускати потрібно з параметром / F ),
  3. CHKDSK  / scan  виконує сканування вибраного томи,
  4. CHKDSK /perf  дозволяє використовувати більше системних ресурсів для якнайшвидшого завершення сканування (запускати потрібно з параметром / scan),
  5. CHKDSK /cdcleanup збирає непотрібні дані (по дескрипторів безпеки) в якості сміття (запускається з параметром / F),
  6. help CHKDSK висновок на екран комп’ютера всіх параметрів, які можна застосувати з командою, (для різних файлових систем свої параметри).

Команду CHKDSK можна запускати з одним або двома параметрами, наприклад: CHKDSK З: / F / R. Де С: це буква диска, який Ви перевіряєте. Запустимо спочатку командний рядок від імені Адміністратора:

ввести наступну команду CHKDSK C: / F / R (Можна копіювати прямо звідси). Якщо все зроблено правильно система запросить у Вас дозволу провести перевірку після перезавантаження сторінки

Після перезавантаження системи почнеться перевірка. Вона зазвичай займає багато часу від 25 хвилин до декількох годин. Час закінчення перевірки залежить від обраних параметрів, обсягу перевіряється томи, і його затурканості файлами. Рекомендується перед перевіркою провести видалення непотрібних програм, файлів з комп’ютера для прискорення процесу перевірки і очищення диска від сміття. Як це зробити говориться в цій і в цій статтях.

Після основної перевірки можна спробувати запустити перевірку ще раз але вже з іншими параметрами, наприклад так: CHKDSK З: / F / cdcleanup. Взагалі, перевірку диска таким способом можна проводити після будь-яких потрясінь, наприклад після відновлення завантажувача. З часів Windows XP у мене залишилася така звичка. Система не вантажиться, хоча завантажувач вже відновлено. А як тільки провів перевірку диска все стає нормально.

Хоч це давно використовується, службова програма, вона до цих пір справляється досить добре зі своїм завданням. Для швидкого вирішення проблеми її можна пробувати. Якщо перевірка таким способом не дала результату, то можна провести перевірку вже спеціальними програмами, але про це буде матеріал в іншій статті. А на сьогодні все, поки що.

Ссылка на основную публикацию