Як скачувати з торрента + відео

Привіт, друзі! У цій статті поговоримо про те як завантажувати з торрента. Саме слово торрент пішло від назви протоколу – BitTorrent. У перекладі з англійської означає потік бітів. До винаходу цього способу обміну даними скачування відбувалося приблизно наступним чином. Два комп’ютери зв’язувалися між собою і передавали один одному необхідну інформацію. Трохи пізніше з’явилися сервера на які можна було закачати інформацію і користувач, в будь-який зручний для нього момент часу, міг завантажити всі на пристойній швидкості. Ситуація трохи поліпшилася, але навантаження на сервера була високою. Пізніше, за скачування з більшості серверів на високій швидкості стали просити грошики. У 2001 року 4 квітня Брем Коен створив першу версію торрент-клієнта. Її запуск стався 2 липня того ж року. З цього моменту технологія обміну даними вийшла на абсолютно новий рівень. Як їй користуватися читайте далі або подивіться відео в кінці статті

Технологія і термінологія

Основні терміни

і важливі поняття даної технології.

  • Сід – користувач у якого є 100% роздається файлу.
  • роздача – процес передачі сегментів файлу (скачування) по мережі.
  • лич – користувач не має 100% роздається інформації.
  • бенкет – загальна назва учасника роздачі. Може бути як Сідом так і Лічем.
  • трекер – спеціальний сервер здійснює координацію процесу роздачі.
  • torrent-файл – спеціальний файл з розширенням .torrent містить адресу торрент-трекера, інформацію про дані, що завантажуються і хеш-суми всіх сегментів.
  • клієнт BitTorrent – програма через яку здійснює процес роздачі (скачування).

технологія

Користувач бажаючий поширити будь-яку інформацію створює торрент файл з поширюваної у себе в комп’ютері інформації. Викладає його на сервер – торрент трекер. Користувач відразу отримує звання Сід, так у нього є 100% роздається інформації.

Користувач, який бажає завантажити з торрента поширювану інформацію викачує з торрент-трекера torrent-файл. За допомогою torrent-клієнта починає завантажувати необхідні дані. Користувач отримує звання Лич, так як у нього ще немає 100% файлу. Як тільки користувач завантажить інформацію повністю, він так само стане Сідом.

Підключається наступний бажає викачати з торрента поширювану інформацію. Він так само викачує torrent-файл з трекера. Він є Лічем і може завантажувати у двох користувачів відразу. Через час підключається четвертий користувач і він вже може завантажувати у всіх попередній користувачів.

Як тільки лич отримав сегмент файлу, він перевірять його хеш-суму або контрольну суму і якщо вона збігається з хеш-сумою для цього сегмента в торрент-файлі, сегмент вважається скачаним вірно (без помилок). Далі відбувається оповіщення інших користувачів про наявність цього сегмента і роздача його іншим користувачам мережі. Таким чином виключаються будь-які черги на закачування. Якщо хеш-суми не збігаються, сегмент закачується заново.

Яку ж роль в цьому всім грає торрент трекер. Він є сполучною ланкою між усіма учасниками роздачі. Відбувається це в такий спосіб. Всі користувачі роздачі, постійно, з інтервалом в 30-60 хвилин, звертається до трекера і повідомляють свій IP-адресу і порт, по якому до нього можуть звертатися інші користувачі і завантажувати. Таким чином на торрент трекер постійно зберігається актуальний список ip-адрес всіх користувачів роздачі, який він відправляє кожного клієнта при зверненні до торрент трекеру.

Є таке поняття як доступність. Що це таке? Це числове значення, що говорить вам у скількох користувачів є 100% необхідної вам інформації. Якщо в роздачі бере участь поки один сид, доступність дорівнює одиниці – 1. Якщо два сида, то двійці – 2. Якщо в роздачі бере участь один сид і один лич у якого завантажено 50% файлу, то доступність дорівнює 1.5. Якщо в роздачі бере участь один сид і два Ліча у яких по 50% викачуваного файлу і причому у Лічей одні і ті ж частини файлу, то доступність все одно буде 1.5. У реальності така ситуація важко досяжна, так як протокол влаштований таким чином, що менш доступні частини будуть більш активно лунати. Це практично виключає наявність у двох сидов однакової інформації та робить роздачу більш незалежною від автора.

Деякі торрент трекер (Закриті) ведуть статистику і враховують завантажену і віддану клієнтом інформацію. Робиться це для того, що б користувачі залишалися в роздачі після отримання 100% файлу, і підтримували швидкість на високому рівні. Так як, чим більше клієнтів мають необхідні вам дані, тим з більш високою швидкістю відбувається скачування. Заходи які роблять торрент трекер – заборона скачування вище встановленого обсягу, поки співвідношення завантаженої і відданої інформації не досягне допустимого рівня. Іншими словами, на таких трекерах необхідно завантажити і хоча б трохи роздати те, що ви завантажили.

Установка програми для скачування – μTorrent

Як ви зрозуміли з підзаголовка ми будемо використовувати один з найпоширеніших torrent-клієнтів – μTorrent (читається мю-торрент). Для того що б завантажити цей торрент клієнт необхідно перейти по посиланню нижче на офіційний сайт програми

і натискаєте на кнопку Потім ви потрапляєте на сторінку де можете вибрати безкоштовну або платну версію клієнта Натискаєте Відбудеться скачування файлу μTorrent.exe розміром менше 1 MB. Запускаєте скачаний файл. Вибираєте при необхідності мову і натискаєте ОК Запускається майстер установки. натискаєте далі > Швидше за все були випадки шахрайства, тому ми отримуємо попередження і ще раз перевіряємо адресу звідки ми завантажили клієнт. Все нормально, тиснемо далі > Приймаємо ліцензійну угоду натискаючи на кнопку приймаю У наступному віконці є можливість вибрати місце установки. Ми залишаємо все як є і натискаємо далі > Ми залишаємо все прапорці як є і тиснемо далі > У наступному віконці прапорець не ставимо і натискаємо далі > Знімаємо всі 3 прапорця в наступному вікні і натискаємо встановити Чекаємо кілька секунд і відбувається запуск встановленого μTorrent-клієнта μTorrent клієнт встановлений.

Як скачувати з торрента

Для того що б завантажити файл з торрента вам необхідно знайти трекер. Як це зробити? У рядку пошуку будь-якого браузера вводите «торрент трекер» і вибираєте який душа забажає. Мені подобається http://www.rutor.org/ так як на ньому відсутня реєстрація.

Заходимо на сайт і вибираємо вподобану роздачу. Як показано на малюнку нижче завантажуємо torrent-файл.

Запускаємо викачаний файл роблячи подвійний клік мишею не німий. Автоматично відкривається програма μTorrent. В полі зберегти в, вибираємо шлях збереження інформації. натискаємо ОК

Дочекайтеся поки завантаження повністю закінчиться і користуйтеся. Не забувайте залишатися на роздачі хоча б трохи. Ви допоможете іншим бажаючим швидко завантажити цю інформацію.

Ви знаєте як завантажувати з торрента.

Як завантажити окремий файл

Досить часто бувають ситуації коли необхідно завантажити не всі з роздачі. В цьому випадку ви робите точно так само як описано вище, тільки, перед тим як натиснути ОК і запустити закачування, ви в правому вікні прапорцями вказуєте які саме файли з усієї роздачі вам необхідно завантажити. потім тиснете ОК

Таким чином можна швидко качати з торрента тільки те що потрібно.

Як докачати пропущені файли з торрента

Ви завантажили торент-файл вибрали не все і завантажили. Потім вам знадобилося докачать інше. Що робити в цьому випадку?

Відкриваєте μTorrent, вибираєте відповідну роздачу. У нижній частині вікна переходите на вкладку файли. Вибираєте які необхідно докачати, виділяєте їх. Викликаєте контекстне меню (правою кнопкою мишки) вибираєте пріоритет > нормальний.

Таким чином пропущений файл почне скачиваться.

Детально тут.

Налаштування програми для скачування з торрента

Після установки МюТоррента і скачуванні чого або, не зайвим буде дізнатися про його налаштуваннях.

Для того, що б потрапити в налаштування необхідно відкрити меню налаштування і вибрати пункт налаштування програми, натиснути Ctrl + P або натиснути на значок шестерні в правому верхньому куті

розділ Загальні

Тут ми можемо вибрати мову μTorrent, якщо він з якоїсь причини не той. цікавий розділ Інтеграція в Windows. У ньому рекомендую зняти обидва прапорця: Запускати згорнуто і Запустити μTorrent разом з Windows. У цьому випадку клієнт буде запускатися тільки з ініціативи користувача і не буде відразу завантажувати канал інтернету. Так само з автозавантаження його можна буде прибрати за допомогою

Інші настройки можна залишити без зміни.

розділ Інтерфейс

Тут є маса налаштувань, які можна включати або відключати на власний розсуд. Мені завжди хочеться знімати прапорець на опції «Запит при виході з програми», що б не робити зайвих дій при закритті мюторрента. Що і роблю.

Не бійтеся що або змінити в настройках. Завжди можна перевстановити μTorrent клієнт. Якщо не допоможе, видаліть за допомогою програми RevoUninstaller, і встановите заново.

розділ Папки

У цьому розділі в поле Розташування завантажених файлів можете встановивши відповідні прапорці задати папку для завантажують торентів і для Завершених завантажень. Для цього створюєте відповідні папки на диску. Наприклад: Готові і Чи не Готові завантаження. І натиснувши на вказуєте необхідну папку.

Мені вдається обходиться без цих папок задаючи відразу місце розташування завантажувати інформацію.

Така ж ситуація з торрент-файлами. В принципі torrent-файл, після початку завантаження, можна видаляти. Вони можуть знадобиться якщо відбувся якийсь збій або ви хочете переїхати на інший комп’ютер. Але! Ви завжди можете їх завантажити заново з торрент трекера.

Розділи З’єднання, Швидкість і BitTorrent

Там можна нічого не міняти. В розділі швидкість є можливість встановити межі швидкості. Це ж можна зробити не заходячи в настройки.

Для цього звертаємо увагу на саму нижню рядок. Там де де є буква П – це швидкість Прийому інформації. Натискаєте прям на написи або поруч праву кнопку мишки і в списку, вибираєте потрібну швидкість. Дивіться малюнок нижче

Таким же чином можна обмежити швидкість віддачі.

Розділ Ліміт трафіку

Встановивши прапорець «Обмежувати смугу» ви можете задати обмеження передачі даних. Ця функція зручна тим хто користується лімітованим інтернетом і при вичерпанні якого вилучаються додаткові кошти або може відбутися відключення від мережі взагалі. Дане обмеження Чи не дозволить мюторренту витратити весь ваш трафік

Є марною опцією для безлімітного інтернету. Як перевірити швидкість інтернет з’єднання можна прочитати тут.

розділ Черговість

В даному розділі в полі «Налаштування черговості» ви можете встановити Максимум активних торрентів і Максимум одночасних завантажень. Чим менше ці цифри тим менше навантаження на ваш жорсткий диск. Про вибір останнього можна почитати в статті Як вибрати жорсткий диск?

Мої значення цих параметрів ви бачите на малюнку вище.

Налаштування інших розділів рекомендується залишити за замовчуванням.

Налаштування головного вікна μTorrent

Це те саме вікно де ви можете спостерігати всі ваші роздачі. Це таблиця складається з набору стовпців, які можна змінити при необхідності. Для цього, потрібно натиснути правою кнопкою мишки на шапці цієї таблиці (де показана червона точка) і встановити необхідні стовпці.

Значення – Сіди: 19 (173) означає, що в мережі всього 173 сида і до 19 з них підключений ваш мюторрент. Аналогічно і з значення Бенкети, які в даному випадку Лічі.

Популярні торрент-трекери

Відкриті торрент-трекери (які не потребують реєстрації)

Rutor.org
Baratro.ru
FireBit.org  

Закриті торрент-трекери (з відміткою про реєстрацію)

rus-torrents.com

Як показує практика, швидкість вище саме на закритих трекерах.

DHT – робота без трекера

Якщо виключити торрент трекер, то деякий час роздача буде підтримуватися. Але нові учасники не зможуть в неї включитися так як нікому буде збирати, оновлювати і видати список IP-адрес учасників. Поступово роздача припинить своє існування, так як всі учасники стануть сидами, а нові підключатися не будуть. Що б цього не сталося з’явилася технологія DHT. По суті являє собою незалежну мережу в якій торрент трекер представлений у вигляді розподіленої хеш-таблиці в клієнтах. У мережі кожен вузол має свій ідентифікатор ID і містить таблицю маршрутизації. За допомогою цієї таблиці відбувається досить успішно пошук бенкетів для роздачі, минаючи треккер.

Виникає питання. Чи можна завантажувати з торрента без трекера взагалі? Відповідь – можна.

Є чудовий ресурс http://btdigg.org/

Для використання необхідно просто вписати назву необхідної вам інформації і натиснути кнопку «Шукати». Система знайде схожі роздачі з яких вибираєте найбільш підходящу вам і відкриваєте її. Буде представлена ​​розгорнута інформація про роздачу з Magnet-посиланням. При установці клієнта μTorrent за замовчуванням він автоматично буде додавати нову закачку при переході по магнет посиланням.

Натискаємо по виділеній посиланням на малюнку нижче

Необхідно трохи почекати поки в мережі DHT знайдеться інформація про цікавить вас торренте (побачите сам файл з встановленим на ньому прапорцем і його розмір) і натиснути ОК. Закачування буде додана в клієнт і почнеться скачування.

Отже, без торрент трекера качати дуже навіть можна.

висновок

У цій статті ми розібралися з питанням як завантажувати з торрента за допомогою клієнта μTorrent. Є так само і інші клієнти, але μTorrent, напевно, найпопулярніший. Важить мало, повністю російською мовою. Мінус один – реклама, але з нею можна боротися. Якщо ваш улюблений браузер – Opera, то тут все спрощується. Вона автоматично, починаючи з версії 9.0, підтримує протокол BitTórrent. Тобто можна качати торенти як звичайні завантаження.

Відео в якому покажу як завантажувати з торрента

І головне! Нік то не відміняв авторські права на скачувати інформацію. Будьте обережні і уважні! Не порушуйте!

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах. Всього Вам Доброго!

З повагою, Антон Дяченко

Ссылка на основную публикацию