Як скасувати резервування Windows 10

Щасливі часи, коли всі бажаючі могли оновитися до Windows 10, канули в лету. У період безкоштовної роздачі 10-ки досить було мати на комп’ютері сьому або восьму версію цієї ОС, оснащену сервіс-паками. В цьому випадку, в системному треї з’являвся спеціальний значок «Get Windows 10». Натиснувши на нього, ви виявлялися володарем свіженької копії новітньої операційної системи.

У якийсь момент Microsoft вирішила прикрити «халяву» і продавати продукт за гроші. Лише користувачі з обмеженими можливостями, як і раніше отримують 10-ку безкоштовно. Якщо ви не бажаєте платити гроші, – можете прикинутися сліпим чи глухим – перевіряти цього ніхто не стане. Однак якщо ви не маєте причин встановлювати Windows 10 на свій комп’ютер, то вам корисно буде знати про те, як скасувати автоматичне резервування Windows 10.

Microsoft не рекомендує видаляти значок в треї самостійно. І все ж це можна зробити без будь-якої шкоди для вашого комп’ютера. Для різних версій ОС дана процедура буде мати свої особливості. Тому окремо обговоримо кожен з конкретних випадків. Тобто розглянемо, як скасувати функцію резервування поновлення до Windows 10 для версій Pro / Ultimate і звичайних.

Процедура для Pro / Ultimate

Блокування «Get X» для Pro / Ultimate може бути виконана скриптами Microsoft. Для 7-ої версії ОС – це патч KB3065987, розташований на сторінці https://support.microsoft.com/ru-ru/kb/3065987. Для 8-ої версії – патч KB3065988 зі сторінки https://support.microsoft.com/ru-ru/kb/3065988.

Недостатньо просто завантажити і встановити ці пакети. Необхідно виконати ще деякі дії:

  • Заходимо в вікно «Виконати» ( «Win» + «R»).
  • В поле введення команди набираємо ім’я оснастки групової політики: gpedit.msc.
  • Потім вирушаємо в розділ «Конфігурація комп’ютера» => «Адміністративні шаблони» => «Компоненти Windows» => «Центр оновлення Windows».
  • Включаємо параметр “Відключити оновлення до останньої версії Windows через служби Windows Update».

Після цього ярлик «Get X» зникне.

Прибрати резервування Windows 10 таким нехитрим способом може кожен. Кілька більш складно виглядає відмова оновлюватися до нової версії Віндовс в інших редакціях.

Щоб видалити зарезервований «X» доведеться повозитися з консоллю.

Процедура для інших редакцій

Як скасувати резервування поновлення до Windows 10, якщо ваша ОС не Pro і не Ultimate? Прибирати резервний ярлик будемо наступним чином:

  • Клацніть по ярлику «Get X» правою кнопкою миші.
  • У контекстному меню виберіть пункт «Подивіться підтвердження».
  • З’явиться вікно, де потрібно буде клацнути по напису «Скасувати резервування».

Додатково потрібно буде відкрити командний рядок і ввести туди наступні три команди:

Потім в налаштуваннях ярликів панелі керування параметр поведінки GWX на значення «Приховати значок і повідомлення». Щоб потрапити в ці настройки потрібно клацнути по стрілці поруч з годинником і вибрати пункт «Налаштування» в меню. Тепер ваша система не стане резервувати 10-ку.

Ссылка на основную публикацию