Як скасувати виділення в фотошопі: поради

В процесі навчання мистецтву володіння Photoshop, безперечно, виникає величезна кількість питань. На деякі я вже відповідав в своїх попередніх статтях, на деякі вам ще належить дізнатися відповідь. Втім, після прочитання даного матеріалу, я сподіваюся, що у вас буде на одну задачу менше, так як я хочу розповісти про те, як скасувати виділення в Фотошопі.

Тема на перший погляд досить проста, але, разом з тим, у початківців користувачів, а іноді і не тільки у початківців, по ходу справи виникають різного роду питання. Справа в тому, що в залежності від того, яка задіюється команда для виділення об’єкта, виявляються ті чи інші нюанси, які необхідно враховувати в роботі. Власне, про них і піде мова далі.

Як зняти виділення?

Способів скасувати виділення існує дуже багато. Нижче я постараюся перерахувати якщо не все, то, по крайней мере, найбільш використовувані і популярні серед більшості користувачів Photoshop. Отже, ось вони:

  • універсальний спосіб зняти виділення – використовувати комбінацію клавіатурних клавіш Ctrl + D;
  • ще один простенький варіант – кликнути лівою мишачої кнопкою в будь-якій точці картинки. Однак тут є свої нюанси: наприклад, при використанні інструменту «Швидке виділення» необхідно кликати всередині виділеної області, а не за її контуром. До речі, «Швидке виділення» найбільш часто використовують коли потрібно швидко зменшити розмір зображення. Крім цього, обов’язково повинен бути включеним режим «Нове виділення»;
  • наступний спосіб зняти виділення полягає в тому, щоб натиснути правою мишачої кнопкою всередині виділеної області, а після того, як з’явиться контекстне меню, вибрати в ньому пункт «Скасувати виділення». Звертаю вашу увагу на той факт, що в різних інструментах ця функція розташовується на різних позиціях в контекстному меню. Наприклад, вона може бути як першим у списку, так і п’ятою;
  • ще один варіант – зайти в розділ «Виділення», що знаходиться на панелі інструментів і вибрати відповідний пункт, а саме «Скасувати виділення».

нюанси

Звичайно, не обійшлося і без деяких нюансів, які непогано б враховувати при роботі. Так, наприклад, якщо ви працюєте з інструментами «Чарівна паличка» або «Лассо», і клацніть мишкою поза виділеної зони, то виділення не зніметься, більш того, створиться нова виділена область.

Пам’ятайте, що знімати виділення необхідно лише тоді, коли ви повністю закінчили працювати з ним, адже виділити одну і ту ж область двічі досить-таки складно. Ось, загалом-то, і всі основні моменти, які необхідно знати про виділення об’єктів в будь-якої версії Photoshop.

Ссылка на основную публикацию