Як скинути настройки БІОСа на ноутбуці?

У випадках будь-яких збоїв безпосередньо з налаштуванням апаратного забезпечення застосовується скидання BIOS. Він дозволяє повернути стан БІОС до заводського стану, таким чином параметри напевно будуть правильно оптимізовані.

Проблема актуальна для користувачів, які виробляли зміни в ноутбуці, а внаслідок змін спостерігаються збої системи або запуску ПК. Також може використовуватися при баги в системі запуску, наприклад з невірним визначенням HDD.

Причини використання скидання

Перед тим, як скинути налаштування БІОС на ноутбуці слід розібратися, що стає причиною подібної необхідності:

 • Неправильно виконаний розгін апаратів комп’ютера. При збільшенні пропускної потужності пристрою CPU або GPU, збільшується і кількість виділеної енергії у вигляді тепла. Ноутбуки не дуже то розраховані під подібні маніпуляції в силу своїх розмірів;
 • Відсутність доступу до Windows, причому до запуску безпосередньо системи, якщо нічого не працює на робочому столі, то причина не тут;
 • Ймовірно, у вас немає пароля від BIOS. Таким чином ви не можете змінити ніякі параметри в ньому, а іноді це життєво важливо;
 • Неправильне налаштування, наприклад: встановлена ​​100% -а частота роботи кулера у весь час роботи, що створює непотрібний шум або помилково встановлено носій запуску і т.д.

Існує три основні методи, як скинути БІОС на ноутбуці, вони полягають у використанні: стандартної функції BIOS, утиліти Debug працює з Windows або механічним шляхом. Всі методи мають свої переваги і недоліки, застосовні в одних випадках і неприпустимі в інших, тому слід розібрати всі варіанти. Не слід боятися, не дивлячись на жахливу назву, в операції немає нічого складного і може виконати навіть не дуже досвідчений користувач.

Як скинути BIOS з меню?

Найбільш простий метод і він застосовується переважно тоді, коли немає доступу до Windows, тобто вона в силу якихось збоїв не запускається. Також варіант вельми простий і тому також рекомендується до застосування одним з перших.

Отже, як скинути БІОС на ноутбуці Asus і більшості інших марок:

 • Запустіть комп’ютер;
 • У момент виникнення вікна БІОС натискайте F2 або Del, досить рідко використовуються Esc, F10 або F11;
 • Вам важливо знайти пункт «Load Setup Defaults»;
 • Збережіть і перезапустіть ПК.

У деяких ноутбуках незначно відрізняється методика скидання. Так, як скинути БІОС на ноутбуці Lenovo, Samsung, Toshiba і HP – необхідно натиснути гарячу клавішу (якщо така є здасться в низу екрану), зазвичай F9 і називається вона Setup Defaults.

У більш сучасних версіях ноутбуків з UEFI трохи відрізняється спосіб, як скинути БІОС на ноутбуці Acer і деяких інших. Характерним для них є відсутність довгого утримання вікна входу в UEFI, доведеться натискати клавіші швидко. Також знаходиться потрібний пункт у вкладці «Exit» і може називати Load Optimized Defaults або подібне.

Як скинути настройки BIOS через утиліту Debug?

Вельми зручний варіант, але потрібно вхід в Windows, що не завжди можливо і необхідні відповідні права. Також придатний спосіб тільки для x32 бітних систем, на жаль але в x64 підтримка даної функції відсутній. Тим не менш, якщо ваш випадок відповідає вимогам, то метод безпечніший в застосуванні.

Також, якщо є збої в Windows, то ви можете запуститися з безпечного режиму, натискаючи в відповідний момент F8.

Щоб мати змогу користуватися Debug потрібно:

 • Натисніть Win + R і cmd;
 • Використовуйте команду debug.exe;
 • Потім по черзі введіть символьний код o702E – o71FF – q – кожен код повинен супроводжуватися натисканням Enter.

Отже, якщо у вас все ще не вдалося скинути БІОС на заводські настройки на ноутбуці, тоді вам може підійти останній спосіб – механічний. Він також нескладний, але потрібно акуратна розбирання ноутбука.

Як скинути BIOS на ноутбуці вручну?

Так як вам потрібно дістатися до материнської плати, ви повинні розуміти, що при зриві пломб ви втрачаєте гарантію. Застосовуйте вже по закінченню цього терміну. Іноді навіть не доведеться скручувати кришку, в більш сучасних ноутбуках може бути присутнім спеціальна кнопка на задній кришці з написом CMOS. Натиснути її можна за допомогою шпильки або голки.

 Для виконання операції потрібно:

 • Вимкніть ноутбук від мережі, вийміть акумулятор і всі інші периферійні пристрої;
 • Розберіть корпус на стільки, щоб був доступ до батарейці БІОС. Детально розбирати не будемо, так як кожна модель містить різні принципи розбору і розташування материнської плати по відношенню до інших деталей;
 • Необхідно відключити батарейку, робиться це за допомогою легкого натискання на засувку в ній;
 • Зачекайте 30хв, може знадобитися 40хв;
 • Встановіть її знову і запустіть ПК.

При використанні енергонезалежних плат, такий трюк не спрацює. Тут метод, як скинути пароль БІОС на ноутбуці відрізняється, так як вимагає простого замикання контактів. Даний варіант не рекомендується, так як може призвести до складнощів з включенням ноутбука.

Зазвичай присутня спеціальна кнопка CMOS поруч з батарейкою або джампер з 3-тя контактами з відповідним написом. Якщо у випадку з кнопкою все зрозуміло, то джампер потрібно перемістити на одне положення вліво чи вправо, в залежності від конструкції.

Якщо у Вас залишилися питання по темі «Три способи скинути БІОС на ноутбуці», то можете задати їх у коментарях

Ссылка на основную публикацию