Як скинути настройки роутера до заводських

Роботу роутера, як і будь-якого іншого цифрового пристрою, можна налаштувати завдяки вбудованій панелі інструментів. Однак такого роду зміни можуть привести до ряду системних помилок, технічних проблем і критичних збоїв. До того ж роутер – це технічний прилад, тому з часом він починає відчувати перебої в роботі. Для усунення всіх неполадок в кожному роутере передбачена особлива функція – скидання налаштувань.

Причини і способи перезавантаження роутера

Причин, через які може виникнути необхідність скидання налаштувань маршрутизатора, маса: починаючи від відновлення забутого пароля для входу в мережу і закінчуючи несподівано виникли внутрісистемними помилками сумісності з ОС Windows. Існує два способи перезавантаження роутера: програмний та апаратний. Обидва ці способи підходять для будь-яких марок і моделей маршрутизаторів.

програмна перезавантаження

Програмне скидання налаштувань проводиться через системну панель, яка присутня в кожному роутере.

ASUS

Для перезавантаження роутерів фірми ASUS необхідно:

 1. Відкрити браузер і в адресному рядку ввести 192.168.1.1 (Enter), після чого увійти в панель управління (логін і пароль за замовчуванням – admin / admin).

  Якщо ip-адреса 192.168.1.1 не відповідає, спробуйте ввести 192.168.0.1

 2. У вікні виберіть послідовно пункти «Додаткові настройки» / «Адміністрування» / «Відновити / зберегти / завантажити настройки». Пошукайте рядок «Заводські настройки», потім натисніть кнопку «Відновити».

  У вікні управління настройками натисніть на кнопку «Відновити»

Через кілька секунд все колишні налаштування маршрутизатора будуть скинуті.

TP-Link

Для скидання налаштувань роутера від TP-Link виконайте наступні дії:

 1. Введіть в браузері ip-адреса 192.168.1.1 і виконайте вхід в панель налаштувань роутера (логін / пароль за замовчуванням – admin / admin).

  У роутерах TP-Link логін і пароль за замовчуванням збігаються – admin / admin

 2. Знайдіть категорію «Системні інструменти», клацніть по ній і виберіть підменю «Заводські настройки» – «Відновити».

  Після скидання налаштувань роутера може знадобитися створення нового мережевого підключення на вашому ПК

 3. Підтвердіть запуск процесу відновлення, натиснувши ОК.

  Після натискання на кнопку ОК все настройки повернуться в стан за замовчуванням

D-Link

Відмінною рисою роутерів від D-Link є розгорнута система налаштувань. Завдяки їй програмну перезавантаження маршрутизатора можна виконати двома способами.

 1. Зайдіть в браузер і перейдіть за адресою 192.168.1.1. Заповніть форму для входу (в обох рядках – admin). Після цього у вас буде два варіанти скидання налаштувань роутера:

  Ви також можете подивитися всі необхідні дані для входу в меню на зворотному боці роутера (наклейка з технічними характеристиками)

  • в кореневому каталозі налаштувань виберіть пункт «Система» / «Конфігурація» і натисніть кнопку «Заводські настройки», яка знаходиться навпроти рядка «Відновлення заводських налаштувань»,

   Після відновлення заведення налаштувань виконайте перезавантаження ПК

  • відкрийте інтерактивне меню налаштувань, клацнувши по напису «Система» вгорі основного вікна роутера, і виберіть значок «Скинути настройки».

   Для перезавантаження »роутера D-Link можна скористатися відповідним пунктом інтерактивного меню

Мені якось раз довелося зіткнутися з однією проблемою під час спроби скинути настройки роутера D-Link. Після виконання операції «Відновлення заводських налаштувань» не було ніяких позитивних змін по відновленню працездатності маршрутизатора. Вирішенням виниклої проблеми стала перезавантаження роутера через пункт меню «Система» / «Конфігурація» / «Перезавантажити пристрій» відразу ж після скидання налаштувань.

ZyXEL

Алгоритм перезавантаження роутера ZyXEL практично нічим не відрізняється від описаних вище, крім злегка заплутаною навігації по його панелі настройок.

 1. Запустіть браузер і пропишіть в адресному рядку 192.168.1.1, після чого натисніть Enter і заповніть стандартне вікно авторизації (логін і пароль за замовчуванням – admin / admin).

  У роутерах ZyXEL ім’я користувача і пароль за замовчуванням є стандартними – admin / admin

 2. У нижній панелі інструментів клацніть по значку «Система», потім у вкладці «Параметри» виберіть пункт «Повернутися до заводських налаштувань».

  Перед відновленням заводських налаштувань ви можете спробувати спочатку перезавантажити роутер, натиснувши на відповідну кнопку

 3. Після цього підтвердіть запуск перезавантаження маршрутизатора і дочекайтеся закінчення процесу.

  Після окочанія процесу перезавантажте ПК

апаратна перезавантаження

Апаратний скидання налаштувань проводиться за допомогою спеціальної кнопки (WPS / RESET) на корпусі роутера. Така кнопка є на всіх моделях маршрутизаторів. Єдиною відмінністю є те, що вона може бути або втоплена всередину корпусу, або виступати з нього.

Натиснути на утоплену кнопку можна звичайною кульковою ручкою

Щоб виконати скидання налаштувань роутера, необхідно спочатку включити його і дочекатися повного запуску (поки не загоряться всі індикатори), а потім натиснути на кнопку WPS / RESET і утримувати її не менше 5 секунд. Після цього налаштування маршрутизатора будуть відновлені до заводських.

Більш докладно про способи перезавантаження роутерів ви дізнаєтеся з нашої статті: https://softlakecity.ru/nastrojka-interneta/routery-i-modemy/kak-perezagruzit-router.html

Відео: як виконати апаратне перезавантаження роутера на прикладі TP-Link TL-WR841N

Рано чи пізно в будь-якому роутере може статися критичний збій в роботі. Для швидкого вирішення проблеми виробники додали в інструментарій своїх маршрутизаторів спеціальну функцію перезавантаження, яка дозволяє скинути всі налаштування до заводських. Виконати її можна як програмно (через панель налаштувань роутера), так і апаратним способом завдяки окремій кнопці WPS / RESET, розташованої на корпусі приладу.

Ссылка на основную публикацию