Як створити і використовувати диск відновлення Windows 8 і 10

У Windows 8 і 10 реалізована можливість створити диск відновлення, щоб якщо знадобиться: завантажитися в безпечному режимі, скинути систему до заводських налаштувань, відновити систему з резервної копії та багато іншого. У сьогоднішній статті розглянемо як створити і використовувати диск відновлення в Windows 8 або 10.

Створити USB диск відновлення

Щоб відкрити інструмент для створення диска відновлення – потрібно знайти пошук і в рядку пошуку ввести “Створення диска відновлення”.

У Windows 8 пошук перебувати на правій панелі:

в Windows 10 пошук або на панелі завдань, або в меню “Пуск”

Якщо поставити галочку в полі “Виконати резервне копіювання системних файлів на диск відновлення” то розмір диска відновлення буде не менше 4 Гб, якщо не ставити – розмір диска біля 500Мб

У наступному вікні вам повідомить, що накопичувач повинен мати не більше 512Мб, і що вся інформація на ньому буде затерта. Натискаємо “Далі”

Ще раз попереджають про те, що вся інформація на накопичувачі буде видалена. Натискаємо “Створити”

в кінці вам повідомить, що диск відновлення готовий, натисніть “Готово” і можете використовувати диск по потребі

Як створити CD або DVD диск восстаноленія

Спосіб створення CD або DVD диска відновлення трохи відрізняється від створення USB, але теж є простим і не займає багато часу.

1.Нажімаем клавіші Win + R, щоб з’явилося вікно виконати => у вікні вводимо команду recdisc, або в рядку пошуку вводимо команду recdisc і вибираємо з результатів

вставляємо CD або DVD диск в дисковод і натискаємо “Створити диск”

Як використовувати диск відновлення

Диск відновлення звичайно не потрібно, часто якщо Windows 8 або 10 не запускається, то перед вами автоматично відкриваються додаткові параметри запуску, що дозволяють діагностувати і виправити проблему.

Якщо ваша Windows не завантажується, і у вікні немає додаткових параметрів запуску – вам знадобиться диск відновлення. Вставляємо створений диск або USB для відновлення і перезавантажуємо комп’ютер, якщо комп’ютер не стартує з нього і перед вами не з’являються додаткові параметри запуску – потрібно вибрати спосіб запуску Windows з диска, або USB.

У запропонованому вікні ви зможете повернути комп’ютер в початковий стан, що часто допомагає усунути проблему. Також вибравши “Додаткові параметри” ви зможете запустити командний рядок і зробити копію ваших даних, або інші дії. Ще можна вибрати безпечний спосіб завантаження комп’ютера, відновити систему з резервної копії та багато іншого.

Ссылка на основную публикацию