Як створити кругову діаграму в Excel

Представлення даних в табличному вигляді не дає належної наочності, тому для візуалізації широко використовуються діаграми і графіки. Одним з інструментів для поліпшення наочності звіту або презентації є кругова діаграма, що дозволяє відобразити співвідношення кількості часткою в загальній масі. Давайте розберемося, як можна швидко зробити діаграму в Excel

Створюємо кругову діаграму

Перед початком створення діаграми необхідно внести в таблицю відповідні дані, на підставі яких будуть побудовані сектора. Число сегментів в круговій діаграмі може бути будь-яким, але з практики можна зробити висновок, що максимально наочно виглядають діаграми, у яких не більше 5 секторів.

Таблицю бажано створювати з двох стовпців: у перший вносимо назву сегмента, у другій – його величину, в цьому випадку простіше буде зробити підписи до елементів.

Виділяємо створену таблицю і в головному меню відкриваємо вкладку «Вставка», де клацаємо іконку діаграми. З’являється меню, що випадає, в якому майстер попросить вибрати тип діаграми. Пропоновані типи відрізняються тільки візуальними ефектами, і краще всього виглядають кругова або кільцева діаграми.

Після того, як ми виберемо необхідний тип, діаграма буде створена і розміщена на поточному аркуші разом з легендою.

Головне меню Excel відкривається на розділі «Конструктор», де нам дається можливість редагування. У головному меню можна вибрати різні варіанти колірної заливки, а клацнувши будь-який сектор правою кнопкою мишки, можна змінити стиль, додати підпис та інші дані, вибравши відповідний пункт контекстного меню.

Розділ меню «Формат точки даних» дає можливість виконати додаткові параметри:

  • параметри ряду. Зміна кута початкового сектора зручна в разі, якщо потрібно змістити сектора. Однак якщо необхідно поміняти сектора місцями, слід змінити вихідну таблицю з даними.
  • заливка. Установка типу заливки секторів.
  • Колір кордону і стилі кордонів. У розділі можна вибрати тип, колір і ширину ліній кордонів сегментів.
  • Тінь, світіння і згладжування, формат об’ємної фігури. Налаштування додаткових візуальних ефектів.

замість післямови

Кругова діаграма – дуже зручний графічний інструмент для візуалізації даних. Вона дуже зручна, коли необхідно дати уявлення розподілу даних для цілісного об’єкта. Побудувати її в Excel щодо просто і ми сподіваємося, що тепер ви зможете легко включити в свій звіт даний елемент.

 

Ссылка на основную публикацию