Як створити логотип онлайн самостійно в сервісі Canva

Створення якісної графіки – завдання не тільки тих, хто пов’язаний з нею професійно. Просування облікового запису в соціальній мережі, флаєр для реклами продукції, візитка для поширення контактів – графіка в цифровий і друкованої продукції вирішує тисячі задач.

Для створення графіки в будь-яких цілях звертаються до дизайнерів. Але можна спробувати і самостійно створювати графічний дизайн, використовуючи програми або онлайн-сервіси. Одним з таких є Canva. Сьогодні ми розповімо вам докладніше про цей сервіс, а потім дамо покрокову інструкцію, як створити логотип онлайн за допомогою Canva.

опис сервісу

Canva – це графічний редактор, який працює прямо в браузері без скачування додаткових плагінів або програм. Завантажені зображення або створені дизайни зберігаються в обліковому записі.

Є версія для смартфона, з якою можна працювати в будь-який зручний час. Дизайни синхронізуються, якщо авторизуватися і на комп’ютері, і на смартфоні. Більшість функцій доступні повністю безкоштовно. Деякі фотографії або ілюстрації розроблені дизайнерами в авторських серіях на різні тематики, тому на дизайн-макети додаються з водяними знаками. Прибрати їх коштує всього 1 долар.

Переваги онлайн сервісу Canva

Графічний сервіс дозволяє створювати дизайни для друкованої продукції, соціальних мереж, роботи або навчання. В цьому і є перевага онлайн-редакторів – великий функціонал без скачування громіздких і складних програм.

В редакторі можна створювати:

 • вітальні листівки, плакати,
 • робочі звіти, презентації, плани,
 • банери, обкладинки, публікації, унікальні зображення для соціальних мереж,
 • флаєра, візитки, етикетки, сертифікати,
 • логотипи, меню, квитки,
 • інфографіки, презентації, обкладинки для книг,
 • фотоальбоми, колажі та багато інших дизайни.

У сервісі можна розробляти графіку для бренду комплексно: кольору, шрифти, логотип, зібрані в окрему папку. Є можливість групової роботи над проектом – до дизайну підключається до сорока чоловік, за роботою яких можна спостерігати в режимі онлайн.

Авторизація відбувається через електронну пошту або акаунти соціальних мереж. Тільки після цього користувачеві доступна синхронізація його дизайнів, тому корисно авторизуватися, щоб потім можна було повернутися до дизайну або створити на його базі новий.

Для навчання

Сервіс пропонує широкі можливості для навчання – можна створювати презентації та проекти в одному стилі на різні тематики. Якщо потрібна підготовка групового проекту, можна використовувати інструменти по спільній роботі.

У групові проекти можна додавати десятки людей, тут же коментуючи роботу і вносячи зміни разом з усіма. Спільні проекти зберігаються окремо на головній сторінці. У сервісі також можна оформити графіки, кругові діаграми, інфографіки.

Для роботи

Сервіс буде корисний тим, що стикається з графікою в робочому процесі – тут є інструменти по створенню звітів, програм, планів, листівок, візиток. Доступні ті ж можливості по груповій роботі.

Розроблені брендові елементи також зберігаються на головній сторінці під окремою вкладкою. Можна додати додаткові папки, якщо ведеться робота над декількома проектами.

для хобі

Canva і подібні сервіси – відмінний варіант для створення персоналізованих обкладинок, листівок, плакатів. Можна створити обкладинку для власної книги, запрошення на свято, листівку в подарунок.

Ще один цікавий інструмент – для створення фотоколажів, альбомів та mood-board. Їх можна зберегти у високій якості і роздрукувати або поділитися в соціальних мережах. Для останніх в сервісі є шаблони банерів, Сторіс, публікацій.

Інструменти

Основний інструментарій використовується для створення різних дизайнів – від рекламного плаката до навчальної презентації. Він розміщений на панелі ліворуч від робочого поля.

Інструменти і колекції, стандартні для всіх макетів:

 • Шаблони. База для створення унікального дизайну – міняти в шаблоні можна абсолютно все. Розсортовані по тематиках.
 • Елементи. Тут всілякі значки, лінії, стрілки, ілюстрації, геометричні фігури. Ними можна виділяти значущі фрагменти макета, доповнювати його і робити цікавіше.
 • Текст. Під цією вкладкою знаходяться колекції авторських шрифтів, інструменти для додавання текстових блоків.
 • Фон. Бібліотека однотонних, градієнтних, текстурних фонових зображень. Є патерни і авторські фотографії.
 • Завантаження. Елементи дизайну, фотографії, власні шпалери можна завантажити тут. Вони зберігаються під цією вкладкою, якщо до них потрібно буде повернутися пізніше.
 • Папки. Розсортовані дизайни по папках проектів, куплені фотографії.
 • Ще. Тут розміщений набір преміум-функцій: створення відео та анімацій, доступ до розширених бібліотекам, прозорий фон, планувальник публікацій, додаткові шрифти.

Функціонала досить для створення гідної графіки, але він зрозумілий і простий, щоб їм міг скористатися людина і без досвіду в графічному дизайні.

Елементи можна змінювати прямо на робочому макеті – пересувати, змінювати розміри, обрізати, видаляти або додавати. Клік на будь-який елемент відкриває додаткову панель інструментів зверху. На скріншоті – інструменти, які з’являються, якщо клікнути на фонове зображення. Якщо вибрати текст, там же з’являться кнопки для вибору шрифту, його розміру, виділення, підкреслення, прозорості та інших параметрів.

Перед тим, як додати власне зображення, його можна відредагувати у вбудованому фоторедакторі.

Інструменти редактора:

 • фільтри,
 • чорно-біла обробка,
 • настройка контрасту, яскравості, відтінку,
 • обрізка по заданому співвідношенню сторін, вручну або за пикселям,
 • поворот, дзеркальне відображення зображення.

Додавши зображення на макет, можна буде внести останні зміни інструментами верхньої панелі.

Як створити логотип самостійно в онлайн сервісі Canva

Логотип повинен стати віддзеркаленням діяльності або товару, що продається, тому йому приділяють особливу увагу. Створити логотип в графічному онлайн сервісі Canva можна за таким алгоритмом:

 • вибір шаблону підходящої тематики,
 • заміна, завантаження або редагування фонового зображення,
 • додавання значків, рамок, ліній,
 • вибір шрифту, редагування тексту,
 • збереження дизайну.

Шаблон можна підбирати відразу близьким за тематикою або будь-який вподобаний – змінити в ньому можна абсолютно все, тому це не настільки важливо. Відразу після авторизації редактор пропонує вибрати сферу діяльності, щоб запропонувати близькі по тематиці заготовки. Рішення можна відкласти.

Крок 1. Підбір шаблону логотипу

Шаблони в сервісі відсортовані за тематиками. Пошукати заготовки цікавить тематики можна в пошуковому рядку за ключовими словами: природа, косметика, побутові товари, ресторан та інші. Створимо логотип для бренду натуральної косметики. Зараз ви самі переконаєтеся, що створювати логотип в онлайн сервісі Canva це просто і цікаво.

Для створення логотипу виберемо будь-який шаблон, видалимо непотрібні елементи за допомогою значка в правому верхньому куті. Залишається чистий фон, на якому можна працювати. Якщо значки або рамки, додані в заготівлі, відповідають бажаному дизайну, їх можна не видаляти.

Крок 2. Додавання елементів логотипу

Зображення та елементи вже повинні давати певну інформацію про те, кому належить логотип – ресторану або бренду одягу. Цього досягають шляхом додавання тематичних ілюстрацій.

Для логотипу бренду косметики ми підібрали таку ілюстрацію. Можна додати абстрактні лінії, рамки, але перевантажувати дизайн надлишком графічних елементів також не варто – вони не повинні відволікати від основного елемента, але повинні його підкреслювати.

Крок 3. Фонове зображення

На поточному тлі обрана ілюстрація затемнена, тому слід підібрати більш світлий фон для логотипу. Для цього натискаємо на фонове зображення і вибираємо колір на верхній панелі інструментів.

Фоновий колір повинен бути приємним для сприйняття, без відволікаючих деталей і окремої композиції. Його завдання – виділяти основні об’єкти логотипу, ілюстрацію, назва. Якщо вибрати текстури зображення або фото, вони будуть залучати більше уваги, ніж фокус логотипу.

Крок 4. Текстове наповнення логотипу

Тексту на логотипі має бути по мінімуму. Тільки назва бренду і коротка характеристика послуг або продукції. За обраною ілюстрації для логотипу вже стає зрозуміло, що мова йде про щось, що пов’язано зі сферою краси: косметика, салон краси або послуги косметолога. Додамо назва.

Кнопка додавання знаходиться на вкладці «Текст». Після можна вибирати шрифт на тій же вкладці або на верхній панелі інструментів, де з’явилися настройки тексту. Лінія посеред робочого поля – центр макета, такі лінії з’являються при переміщенні текстового блоку по макету, щоб відцентрувати його.

Підсумковий варіант напису – два рядки з назвою бренду і короткою характеристикою. Тепер логотип дає інформацію про те, що бренд займається продажем натуральної косметики. Назва повинна бути виділено трохи більше, ніж опис, щоб відразу кидатися в очі.

Крок 5. Збереження

Зберегти логотип можна в різних форматах – для публікації, друку, у вигляді коду для вставки на сайт або в блог. Готову роботу зберігаємо кнопкою «Завантажити» файл вибраного формату завантажиться на комп’ютер.

Сервіс дозволяє працювати з різними видами дизайнів і якщо потрібно підготувати робочі матеріали або листівку в подарунок, його інструментів більш ніж достатньо. Розробка логотипу швидка, проста і зручна, особливо для людей без великого досвіду в дизайні. Тільки що на прикладі ми показали вам, як можна створити логотип онлайн, але не варто забувати, що в цьому сервісі ви зможете працювати і зі свого смартфона з таким же зручністю або через браузер, або через мобільний додаток Canva.

Ссылка на основную публикацию