Як створити образ системи Windows 8.1 (10)

Необізнаність є причиною, по якій користувачі операційних систем сімейства Windows з метою створення резервного образу ОС рідко користуються штатними засобами. Для цього частіше застосовується софт у вигляді Acronis True Image, AOMEI Backupper Standard або інше ПО даного призначення. Природно, варіант застосування спеціальних програм має свою незаперечну перевагу: такі додатки здатні стискати архівіруемих вміст до межі, що має на увазі економію місця на носії. Але є у такого софта і один істотний недолік: за допомогою застосування сторонньої програми відновити Windows вийти лише в разі, якщо під рукою є завантажувальний диск, що містить необхідну ПО. Відповідно, ідеальний варіант – якщо користувач володіє навичками створення резервного образу операційної системи не тільки за допомогою спеціальних додатків, але і вміє робити це, застосовуючи штатний функціонал.

Навіщо потрібна резервна копія образу операційної системи

Незадовільно система може почати працювати в будь-який момент. Причиною збоїв може стати вірус, некоректно встановлена ​​програма або завантажені оновлення, неправильні дії самого користувача. Проблему можна спробувати вирішити, відкотивши систему до раніше створеної точки відновлення, але такий метод дієвий далеко не завжди. Набагато простіше відновити безперебійну роботу, якщо є альтернативний знімний носій або HD, на який записана копія образу ОС. При цьому Windows 8.1 або “десятка” після проведення процедури відновлення буде далі працювати в тому «ключі», в якому була “відображена”.

Працюємо з Windows 8.1

“Історія файлів” – розділ в панелі управління “вісімки”. Саме туди і потрібно потрапити користувачеві, що бажає створити образ. Якщо на ПК інстальована Windows 8.1, в поле Metro-пошуку слід ввести “Історія файлів”. Це поле з’явиться, якщо перемістити курсор в верхній (правий) кут дисплея. Далі – діємо так:

  1. Клацаємо на “Резервна копія образу системи” в новому діалоговому вікні;
  2. Вказуємо місце зберігання файлу, тиснемо “Далі”;
  3. Наступне – клацаємо на кнопці “Архивировать”, ніж запускаємо процес архівації.

Про успішно виконану операції система повідомить автоматично, після чого вікно з індикатором можна закрити.

Підходячи до процедури створення копії образу ОС, доцільно взяти до уваги ще один важливий момент. Він стосується місця зберігання створюваного файлу. Якщо вінчестер, на якому встановлена ​​система, працює без збоїв, копію можна зберігати на ньому. В іншому випадку слід подбати про придбання і підключення додаткового жорсткого диска.

Якщо машина підключена до мережі (локальної), можна використовувати місце на носії іншого комп’ютера. Ще один варіант – оптичний диск, але такий підхід дуже непрактичний.

Використовуємо функціонал Windows 10

Процедура створення образу ОС в Windows 10 від аналогічної, що проробляється в “вісімці”, відрізняється несуттєво. На першому кроці застосовуємо системний пошук з метою потрапити в розділ “Історія файлів”. В “десятці” шлях до нього лежить через панель задач. далі:

  1. У діалоговому вікні клацаємо на написі “Резервна копія образу системи”;
  2. Тиснемо на написи “Створення образу системи”.

Далі процес – як в Windows 8.1.

По завершенню резервування даних “десятка” запропонує зробити диск відновлення. Він виявиться вельми корисним, якщо ОС відмовиться завантажуватися. Якщо ж під рукою є дистрибутив Windows (10 або 8.1 – не важливо), диск відновлення, в принципі, не потрібен. Він просто буде для користувача додатковою страховкою.

Важливо враховувати: якщо комп’ютер працює під управлінням піратської версії Windows, функціонал для відновлення системи може й не бути.

Ссылка на основную публикацию