Як створити образ Windows 10: інструкція

Часто в певних ситуаціях може знадобитися копія власної ОС, зроблена у вигляді образу. Наприклад, якщо необхідно з завантаженого дистрибутива зробити інсталяційний носій або ж копію, щоб пізніше їй користуватися. Однак цей процес викликає безліч питань у зв’язку з новизною системи. Створити образ наявної на ПК Windows 10 не так складно.

Як правило, більшість користувачів прагнуть застосовувати в цій справі різні сторонні програми, викачані в мережі. Але зробити образ можна і штатними засобами, що не викликає праці.

Установчий образ, що створюється спеціально для інсталяції Windows 10, не настільки актуальне, як його резервна копія, через безкоштовного розповсюдження дистрибутива з Автоустановка. Однак бажано створити образ вже наявної системи. Резервна копія – річ необхідна, оскільки трапитися може все, що завгодно. І куди як простіше носити на флешці невеликий образ, ніж потім відновлювати операційну систему з нуля.

Створення образу своїми руками

Користуватися різними сторонніми програмами не завжди вигідно. Звичайно, вони забезпечують економію місця на флешці або диску, причому досить непогано з цим справляються. Однак в такому випадку є ризик після цього не відновити свої дані без використання завантажувального диска. А він є далеко не у всіх і не завжди. Через що і не рекомендується використовувати дані утиліти, щоб створити копію Windows 10. Тому найбільш вигідно користуватися саме засобами самої системи. Це не так важко, як може здатися на перший погляд.

Пошук потрібного інструменту

Отже, щоб створити образ своєї Windows 10, необхідно провести кілька маніпуляцій. Для початку слід відкрити «Пошук», який розташовується поруч з кнопкою “Пуск”. Після зміни інтерфейсу операційної системи Windows 10 процес спростився в порівнянні з попередніми версіями. Нам необхідно знайти розділ, який називається «Історія файлів». Вводимо це назва в рядок і потім натискаємо по з’явився розділу.

З’явиться нове діалогове вікно. У ньому нам необхідно подивитися в лівий нижній кут, де написано «Резервна копія системи». На цей напис необхідно натиснути. Будуть потрібні права адміністратора, переконайтеся перед початком операції, що вони є.

У розділі, який відкриється після цього дії, потрібно клацнути на напис «Створення образу системи». Після натискання на цю напис з’явиться нове вікно, яке нам і було потрібно. Тут можна легко і просто створити образ ОС Windows.

Безпосередньо копіювання системи

Перший крок – це вибір того диска, на якому копія буде зберігатися. Для цього можна використовувати кілька різних місць:

  • Локальний диск, відмінний від того, де знаходиться копійований система. Найбільш зручний варіант, який не потребує додаткового носія. Образ збережеться на вибраному диску, звідки його потім можна буде використовувати. Створити сюди його можна тільки тоді, коли ви впевнені в справності свого вінчестера.
  • Локальний диск з операційною системою. Чи не саме вигідне рішення. Якщо щось трапиться з цим розділом – то пропаде як сама система, так і її резервна копія. Не заради цього робився образ Windows 10, так що використовувати не варто. Якщо ви вирішили створити його сюди – значить, ваша резервна копія не так вже вам і потрібна.
  • Зовнішній носій (DVD-диск). Зручно, практично, легко. Диск можна зберігати в якомусь місці, де його ніхто і ніщо не зачепить. Однак є і мінус – завжди можна його втратити або зламати.
  • Мережева папка за певною адресою. Мінус в тому, що без доступу до чужого комп’ютера, на якому буде зберігатися файл, проблематично їй скористатися. Але втратити або зламати такий носій не вийде, хіба що користувач цього ПК в локальній мережі його зіпсує особисто.

Після цього можна і створити образ операційки Windows 10. Вибрали місце для зберігання – і натискаємо на кнопку «Далі». З’явиться вікно, в якому користувачеві показується інформація про майбутнє створення. Нам показує, що резервна копія, яка складається з таких-то файлів, збережеться там-то, а місця буде потрібно стільки-то. Можна вибрати, які саме диски слід скопіювати.

До речі, перед тим, як почати архівацію – упевніться, що місця в обраному розділі точно вистачить. Також бажано, щоб після завершення операції на ньому залишалося не менше 10% вільного місця. Якщо місця не вистачає – закрийте «Створення образу» і видаліть непотрібні файли.

Тепер, щоб створити образ, потрібно натиснути лише кнопку «Архивировать», а потім чекати, спостерігаючи за прогресом в рядку стану. Можливо, доведеться досить багато витратити часу на цю операцію, проте воно того варто. Windows 10 повідомить самостійно про те, що операція завершена. І тільки після цього можна буде закрити вікно, яке відображало стан архівації.

Після операції

Відразу після того, як архівація завершиться, Windows 10 запропонує створити спеціальний диск відновлення.

З його допомогою можна буде швидко відновити операційну систему, коли не буде доступу до свого образу або іншим ПК з цією версією. Рекомендується це зробити, оскільки куди простіше перестрахуватися.

Ссылка на основную публикацию