Як створити програмний RAID в Windows 7

У даній статті спробую детально розповісти про процедуру створення програмного RAID в Windows 7. Отже, маємо:

1) ПК з ОС Windows 7 Professional – 1 шт

2) Жорсткий диск SATA 2 Тб – 2 шт

Що ми хочемо отримати: на виході у нас повинна вийти система, в якій важлива інформація захищена від поломки жорсткого диска за допомогою технології RAID 1 (віддзеркалення).

Обидва жорсткі диски необхідно встановити в комп’ютер і форматувати. Вікно ініціалізації має з’явитися при першому завантаженні комп’ютер, в іншому випадку форматувати їх можна за допомогою диспетчера логічних дисків (Logical Disk Manager).

Так як розмір моїх дисків не перевищує 2 Тбайт, я вибрав тип розділу MBR.

Далі приступимо до створення RAID1 (дзеркала), для чого клацніть правою кнопкою по будь-якому з дисків і виберіть «New Mirror Volume» (Нове дзеркало).

У який з’явився майстра натисніть кнопку Далі:

Тепер ви повинні вибрати обидва диска:

У наступному вікні необхідно задати букву диска, я вибрав M: (типу Mirror).

У наступному вікні буде запропоновано вибрати файлову систему для новостворюваного томи і відформатувати його. У цьому вікні потрібно вибрати тип файлової системи (NTFS), вказати розмір блоку і поставити ім’я томи.

Після чого натисніть кнопку Готово

Після натискання кнопки “Finish” з’явиться вікно, яке попереджає про те, що буде виконана операція перетворення базового диска на динамічний, і що завантаження ОС з динамічного диска буде неможлива. На що нам потрібно відповісти «ТАК», тому що у мене є окремий диск для операційної системи, а новостворений тому RAID буде використовуватися для зберігання інформації.

Йдемо тепер в «Мій комп’ютер» і бачимо, що з’явився новий диск з буквою диска M :. Насправді це віртуальний диск, який фізично являє собою 2 диска. Тепер будь-яка інформація, записана на диск M: буде захищена від виходу з ладу будь-якого з двох жорстких дисків.

Ссылка на основную публикацию