Як створити резервну копію розширень Chrome

При синхронізації своїх даних в роботі в Google Chrome на різних комп’ютерах або при повній перевстановлення браузера користувачі іноді помічають, що деякі з використовуваних ними доданків не синхронізувалися. Спроба завантажити їх знову з Магазину теж виявляється невдалою, так як вони звідти вже видалені. І якщо згадати адресу сайту розробників розширення не вдається, то відновити плагін буде проблематично.

Створюємо резервну копію розширень

Щоб описана вище ситуація не доставляла вам більше неприємностей, потрібно подбати заздалегідь про створення резервної копії всіх встановлених плагінів. Для цього нам потрібно перейти на сторінку управління розширеннями Chrome, ввівши в адресному рядку chrome: // extensions /. Далі включаємо режим розробника.

Вибираємо розширення, бекап якого ми хочемо створити, тиснемо кнопку «Детальніше».

Відкривається сторінка з докладними відомостями про плагіні. Клацаємо кнопку «Запакувати розширення».

Далі майстер запропонує вам вибрати каталог, де знаходиться шуканий плагін. Цей крок може викликати питання, так як далеко не всі користувачі знають, де Google Chrome зберігає розширення.

Знайти папку з плагінами Chrome складно, але зробити це потрібно. Для цього відкриваємо Провідник Windows і в ньому пишемо адресу (щоб не помилитися, скопіюйте та вставте його):

% Userprofile% \ AppData \ Local \ Google \ Chrome \ User Data \ Default \ Extensions

Ми побачимо цілий ряд папок з довгими іменами, які нічого нам не скажуть. Проте, визначити папку, в якій знаходиться наш плагін нескладно – її ім’я буде збігатися з ідентифікатором, зазначеним в адресному рядку, після chrome: // extensions /.

Відкриваємо папку – бачимо там подпапки, відповідні версіями встановленого плагіна. Як ви, напевно, здогадалися, слід робити бекап самої останньої з них.

Отже, у вікні майстра «Запакувати розширення» вибираємо папку, як ми її знайшли вище, тиснемо «Запакувати розширення».

Після закінчення роботи майстра бачимо відповідне повідомлення.

Тепер, відкривши папку з розширеннями, ми побачимо там два нових файлу – сам бекап CRX (архів, аналог zip) і файл ключів PEM.

Встановити запаковане описаним вище способом розширення можна просто перетягнувши його мишкою на сторінку «Розширення» chrome: // extensions / браузера.

.

замість післямови

Тепер ми з вами навчилися створювати резервні копії розширень Chrome. Думаємо, що тепер ваші улюблені плагіни будуть завжди з вами. Трохи важкувато процедура пошуку папки, в якій знаходиться встановлений плагін, але ми впевнені, що незабаром розробники напевно виправлять цей недолік.

Ссылка на основную публикацию