Як створити резервний образ системи в Windows 7, 8 або 10

Якщо у вас кілька комп’ютерів однакових по комплектації, або якщо ви тільки встановили операційну систему, налаштували все програми і хочете мати налаштовану копію даної Windows – читаємо сьогоднішню статтю і створюємо образ системи, який можна буде встановити в випадки якихось проблем.

Раніше я описував спосіб відновлення операційної системи до первинного стану, там все просто – встановили Windows => налаштували все для роботи => встановили додаткову утиліту => зробили знімок системи => при необхідності повертаєте систему до початкового стану. У сьогоднішній статті розглянемо варіант створення образу за допомогою стандартних функцій Windows, і даний образ можна буде використовувати не тільки для установки на ваш комп’ютер, але і на інший комп’ютер, якщо він такий же по комплектації.

Відкриття створення резервного образу системи Windows 7:

Зайдіть в меню “Пуск” і в пошуковому рядку введіть “архівація”, виберіть зі знайденого “архівація і відновлення”.

У вікні, натисніть лівою клавішею миші на “Створення образу системи”.

Відкриття створення образу системи Windows 8.x:

Зайдіть в пошук (Windows 8 і вище пошук з’являється при наведенні миші праворуч у кутку).

Введіть в пошукову рядок “історія файлів”, у вікні, зліва внизу виберіть “Створення образу системи”.

Відкриття створення образу системи Windows 10

У пошуковому рядку введіть “Резервне” і виберіть зі знайденого “Створення резервних копій та відновлення”. Якщо пошук нічого не знаходить – відкрийте “Панель управління” (можна в тому ж рядку пошуку написати панель управління і вибрати зі знайденого) і виберіть “Резервне копіювання та відновлення”.

в наступному вікні виберіть “Створення образу системи”.

Створення образу системи Windows 7, 8 або 10:

У наступному кроці виберіть місце для збереження образу системи і натисніть “Далі”. Ви можете зберегти його на зовнішній накопичувач, записати на кілька DVD, або зберігати на мережевому диску.

Виберіть будь диски будуть включені в образ, поставте на них галочки. Чим більше дисків вибрано, тим більше розмір буде самого образу. Після вибору натисніть “Далі”.

У вікні підтвердження дивимося ще раз які диски будуть включені в образ, і яких розмірів він буде, якщо все подобається – натискаємо архівувати, немає – натискаємо на стрілку назад.

Час створення архіву залежить від потужності комп’ютера і від розмірів дисків, які ви додали в резервний образ. Також час може збільшуватися якщо ви працюєте з іншими додатками в момент створення образу.

Після завершення процесу вам запропонує створити диск відновлення системи, і якщо у вас немає інсталяційного диска Windows – створіть диск відновлення.

Установка образу Windows:

Образ ми створили, тепер опишемо процес установки системи з образу:

1. Вставте диск відновлення системи в дисковод (або інсталяційний диск).

2. Перезавантажте комп’ютер, і при його включенні – виберіть спосіб завантаження з диска.

3. Якщо ви використовуєте інсталяційний диск, а не диск відновлення – виберіть мову установки і далі в процесі установки “Відновлення системи”. Якщо у вас створений диск для відновлення – ви відразу побачите наступне вікно. Виберіть “Відновлення комп’ютера за допомогою створеного раніше образу системи” і натисніть “Далі”.

4. Виберіть “Відновлення образу системи”.

5. У Windows 8 або 10 потрібно вибрати “Додаткові параметри” => “Відновлення образу системи”.

6. Поставте галочку на “Виберіть образ системи” і натисніть “Далі”.

7. Натисніть “Оновити” і якщо в комп’ютер вставлений диск (або накопичувач) з образом системи, то посередині ви побачите його назву і час створення. Якщо образ у вас на мережевому диску – вибираємо “Додатково”. У мене образ був на знімному жорсткому диску і після натискання на “Оновити” в середині вікна з’явилося його назву. Виберіть образ і натисніть “Далі”.

8. Виберіть образ і натисніть “Далі”.

9. Якщо ви не плануєте виключати диски, і на комп’ютері немає нічого потрібного – ставте галочку “Форматувати і розбити на розділи диски” і натисніть “Далі” (Вся інформація на комп’ютері буде затерта).

10. Натисніть “Готово” і в наступному віконці підтвердіть, що хочете продовжити натиснувши лівою клавішею миші на “Так”.

11. Спочатку ви побачите підготовку до відновлення комп’ютера з образу.

Потім почнеться саме відновлення.

В кінці напише “комп’ютер відновлений успішно” і піде перезавантаження.

висновок: Це дійсно зручна функція, і реалізована добре, вона присутня у всіх версіях Windows 7 і вище. Образ найкраще робити коли система у вас ще чиста, тобто – встановили Windows, встановили програми, внесли всі необхідні настройки і зробіть собі резервний образ системи. Якщо ви створили образ системи, то і диск для відновлення потрібно використовувати даної версії Windows (вам під час створення образу пропонує створити диск для відновлення, краще скористайтеся пропозицією). Якщо ви цей образ хочете використовувати на інших комп’ютерах – використовуйте на таких же моделях, щоб не було конфлікту драйверів, якщо комп’ютер іншої моделі – перед створенням образу в диспетчері пристроїв видаліть драйвера на відеокарту, звукові пристрої та ін. Нестандартні драйвера.

Ссылка на основную публикацию