Як створити шапку для вашого блогу

Щоб закріпити матеріал минулого уроку по виділенню в Photoshop за допомогою спеціального інструменту “Прямокутне виділення” (Rectangular Marquee), розглянемо конкретний його застосування на прикладі створення шапки для блогу.

Шапки для блогів існують двох видів:

1 одні з них виконані з безшовних картинок. До переваг цих шапок є те, що вони мають малу вагу і тому не уповільнюють завантаження вашої сторінки. Однак, малюнок на них розташовується в шаховому порядку, що не завжди красиво.

2 – шапки для блога повнорозмірні зроблені з зображень великого розміру (точніше з широких). Вони також не мають швів і виглядають єдиним цілим. На відміну від першого типу вони виглядають повноцінним зображенням.

для блогів Я.ru розміри шапки повинні бути не менше 1300 px в ширину і 120 px у висоту. Я зазвичай виставляю значення трохи з запасом: 1 338 на 128 px. Так як дозвіл моніторів у всіх різний, то потрібно враховувати, що запропоновані розміри добре виглядатимуть при будь-якому дозволі, але краю можуть бути видалені. Враховуйте це і не оформляйте краю шапки будь-яким спеціальним способом або, створюючи шапку, пам’ятайте про це. Приклади шапок для ya.ru викладені раніше.

При створенні шапки для blogspot обов’язково потрібно враховувати ширину свого шаблону. Його ширину можна дізнатися в html шаблоні. Для цього потрібно знайти в ньому частина коду:

# Header-wrapper {
width: 1000px;
margin: 0 auto 10px;
border: 1px solid $ bordercolor;
}

1000 px – ширина нашого шаблону, отже такої ж ширини повинна бути і шапка для нашого блогу на blogspot. Висота шапки дорівнює 120 px.

для Livejournal ширина шапки – 900 px, висота – 90 px.

для сайту WordPress ширина шапки дорівнює 900 px, а висота 200 px.

Тепер коли ми визначилися з розмірами майбутньої шапки для нашого блогу, приступаємо до її створення.

. Підбираємо зображення шириною > ширини майбутньої шапки.

2 крок. Відкриваємо картинку в Adobe Photoshop: Файл (File) – Відкрити (Open)

3 крок. В панелі інструментів вибираємо Rectangular Marquee (прямокутне виділення), а в панелі налаштувань (вона знаходиться під горизонтальним меню при виборі потрібного інструменту) значення розтушовування рівна нулю, вибираємо стиль задати розмір і підставляємо значення висоти і ширини нашої шапки :

4 етап. У горизонтальному меню вибираємо команди Зображення (Image) – Обрізати (Crop).

5 етап. зберігаємо шапку в jpeg форматі. Файл (File) – Зберегти як (Save as).

Ось така у нас вийшла шапка для блогу на ya.ru:

Можете переглянути всі скріншоти в більшому розмірі, збільшити їх можна, клікнувши по них мишкою.

Звичайно можна робити і більш складні шапки для блогу, застосовуючи прийоми колажу, малювання пером, пензлем, використовуючи заміну кольору, його насиченості, написати на ній текст і ін. Це справа Вашої фантазії.

В інших редакторах по обробці зображень можна зробити шапку подібний спосіб. зокрема, в GIMP можна теж вказати значення ширини і висоти прямокутного виділення і одним клацанням мишки по зображенню виділити фрагмент шапки.

На даному скріншоті показано, що панель інструментів в GIMP розташована так само, як і фотошопі на лівій панелі. Панель же налаштувань (на скрині виділена червоним) в GIMP розташовується під панеллю інструментів, коли як в фотошоп її можна знайти вгорі під горизонтальним меню. Вибравши в GIMP прямокутне виділення, в настройках вкажіть фіксований розмір (на скрині виділено синьою рамкою). Клацніть по зображенню в документі мишкою і виберіть найбільш вдалу ділянку. Наступним кроком є ​​вибір команд Зображення – откадріровать в виділення. Зберігаємо шапку на комп’ютер – Файл – Зберегти як -Зберегти – Зберегти.

Поради по дизайну шапки:

1 Шапка повинна гармоніювати з навколишнім фоном, кольоровою гамою щоденника.

2 Фон шапки повинен бути одного кольору або близький до кольору загального тла щоденника. однак може з ним контрастувати.

3 Не захоплюйтеся анімацією. Це може знизити швидкість завантаження блогу і відлякати ваших читачів.

Ссылка на основную публикацию