Як створити точку доступу? Утиліта для створення точки доступу

Wi-Fi для сучасної людини став практично незамінною річчю. Його використання обумовлене необхідністю підтримувати зв’язок з людьми від простої розмови до ведення бізнесу віддалено. Відповідно, постійний доступ до мережі є невід’ємною частиною багатьох сфер життєдіяльності.

Так як не всі можуть обійтися простим кабельним інтернетом, який може підключатися тільки до одного пристрою, то можна налаштувати роздачу Wi-Fi. Таким чином комп’ютер перетворюється в роутер і крім власного підключення, він здатний ще і передавати доступ до інтернету на інші пристрої.

Особливо актуально використовувати, якщо у вас є гаджети, адже вони також отримають Wi-Fi доступ. Такий метод має безліч переваг:

 1. Вам не буде потрібно купувати Wi-Fi роутер;
 2. Всі ваші гаджети, комп’ютери отримають вихід в інтернет;
 3. Даний вид інтернету не вимагає додаткової витрати грошей, тільки абонентська плата за кабельний інтернет, на відміну від 3G;
 4. Ви можете користуватися мережею поза робочим місцем.

[Note] Система Windows має функцію, яка дозволяє роздавати Wi-Fi інтернет, але вона вимагає досить багато налаштувань, установки додаткових драйверів і нелегко запускається. [/ Note]

Тому, найкращим рішенням для створення точки доступу, є використання утиліти HostedNetworkStarter. Ця програма максимально проста у використанні, надає повний доступ до інформації про з’єднання і підключається пристрої.

Створення точки доступу утилітою HostedNetworkStarter

Головна перевага даного рішення – це безкоштовне його використання. Завдяки програмі, роздавати інтернет зовсім просто, вам потрібно виконати кілька кроків:

 • Завантажте програму по посиланню;
 • За допомогою будь-якого архіватора відкрийте архів і витягти файли в зручне для вас місце;
 • Запустіть файл з розширенням exe;
 • У вікні, вам слід задати ім’я точки доступу (SSID) – це довільне назву вашого Wi-Fi з’єднання;

 • Далі вкажіть мережевий пароль, який необхідно вводити при підключенні і натисніть запуск.

На цьому все, ви створили точку доступу і можете її використовувати на інших пристроях. Просто зробіть пошук доступних підключень, знайдіть вказане вами назва і задайте пароль, робиться це тільки при першому підключенні.

[Tip] Також програма має зручну функцію – обмеження кількості пристроїв, що підключаються. Актуально для використання Wi-Fi в громадських місцях, щоб зберігати високу швидкість роботи з’єднання. [/ Tip]

Утиліта HostedNetworkStarter надає великий перелік інформації про підключених пристроях і використаних ними кілобайтах трафіку. Так ви можете з основного меню дізнатися:

 1. MAC адреса пристрою – це унікальний ідентифікатор мережевої карти;
 2. Скільки клієнтів знаходяться в підключеному стані;
 3. Кількість переданих та отриманих даних;
 4. Назва підключеного пристрою.

Використовуючи ці дані ви можете проаналізувати вашу мережу на наявність помилок підключення, кількість витраченого трафіку і т.п.

Русифікація утиліти HostedNetworkStarter

За замовчуванням додаток поставляється англійською мовою. Все меню інтуїтивно зрозуміло і в такому вигляді, але є можливість встановити і свою мову. Для русифікації програми необхідно:

 • Завантажте файл конфігурації за посиланням;
 • Розпакуйте архів в папку, в якій розташовується сама утиліта HostedNetworkStarter;

 • Перезапустіть програму.

Врахуйте, що в директорії програми не повинно міститися ніяких додаткових папок.

Нюанси використання програми HostedNetworkStarter

Ви можете зробити точку доступу Wi-Fi без пароля, вам просто слід залишити відповідне поле порожнім та встановити галочку «Постійний пароль».

Відносно пароля передбачена ще одна функція – це запис пароля в файл конфігурації. Ви можете встановити потрібний вам варіант зберігання пароля у відповідному випадаючому списку. Якщо ви використовуєте комп’ютер в офісі або інших громадських місцях, краще встановлювати запис пароля з подальшим шифруванням. Такий варіант дозволить захистити мережу від непроханих гостей, навіть якщо у них є доступ до вашого комп’ютера.

Також слід зазначити один недолік цього підходу, справа в тому, що комп’ютер не має великої зони покриття через відсутність приладів збільшення потужності сигналу. Wi-Fi роутер же в свою чергу можна придбати з різною зоною покриття, достатньою для застосування в ваших умовах роботи. Тому, якщо вам не вистачає дальності покриття мережі, по можливості перемістити ноутбук в центр приміщення і закріпіть якнайвище, зазвичай використовується звичайна полку. Дана дія дозволяє рівномірно розподілити покриття в будинку.

Іноді істотно глушить сигнал різні металеві перешкоди, наприклад: залізобетонні стіни, тому радіус покриття може відрізнятися від заявленого виробником.

Ссылка на основную публикацию