Як створити точку відновлення в Windows 10?

Відновлення системи в Windows 10 – добре налагоджений інструмент дозволяє скасувати всі зміни після установки вірусного програмного забезпечення, нестабільного поновлення утиліти, збою в роботі драйверів, самої системи і тому подібних проблем. Часто буває, що після установки оновлення того ж Skype, програма виходить з ладу і крім неможливості коректно використовувати її це може вплинути і на Windows.

Для вирішення подібних проблем найлегший спосіб – це відкотити вашу систему до моменту, на якому у вас з системою все було в порядку. Точки створюються автоматично перед установкою найважливіших системних оновлень, за умови, що у вас включена ця функція, також програми здатні робити те ж саме. Але покладатися, що система про все подбати теж не варто, що б не бути глибоко розчарованим в кокой-небудь момент, наприклад: ви встановлювати не довірчу утиліту, так як вона може нашкодити вашому комп’ютеру, краще перестрахуватися і зробити таку точку вручну.

[Tip] Періодично, коли у вас стабільно працює ОС, слід створювати точки, що б у разі непередбачених проблем з Windows ви завжди були захищені і могли настільки легкою процедурою повернутися в цей чудовий день без лагів на комп’ютері. [/ Tip]

Так як створити точку відновлення в Windows 10?

Створення точки відновлення системи вручну

Для того що б скористатися цією функцією перейдіть по шляху «Пуск» – «Система» – «Захист системи». Можливо, вам буде зручніше в вікно, що викликається Windows + R просто вставити systempropertiesprotection, в будь-якому випадку опинитеся в одному місці.

Важливо розуміти, що вам необхідно зберегти і на якому диску це міститься, саме для нього і включайте захист. Вибираючи необхідні віртуальні диски, ви повинні розуміти, що це буде займати певну кількість місця і це варто врахувати.

Задайте максимальний розмір використання вашого місця на диску під відновлення, це важливо адже якщо ви вкажете маленький обсяг, тоді все нові точки будуть перезаписувати старі.

Після цього натисніть кнопку створити і вікні, в порожньому полі введіть назву точки відновлення, ми рекомендуємо підписувати їх назвами змін, які були зроблені до або будуть після створення такого образу.

Необхідно чітко розуміти, що резервні копії і точка відновлення, різні речі. Система відновлення – це не ліки від усіх хвороб і вона генерує тільки необхідну їй інформацію, в цьому випадку ви не зможете її встановити, скажімо, на інший комп’ютер.

[Note] Все точки відновлення зберігаються в прихованій системній папці System Volume Information, що це за папка, більш детально Ви можете дізнатися, перейшовши за посиланням. Тут ми тільки відзначимо, що у вас немає повноважень для перегляду її вмісту. [/ Note]

Як повернутися до контрольної точки відновлення системи?

Компанія Microsoft як завжди дбає, щоб зробити сервіси максимально інтуїтивно зрозумілими, але для сущою впевненості варто прочитати інструкцію. Існує 3 методи відновлення і кожен пов’язаний з різними ситуаціями.

перший спосіб

У разі якщо у вас є контроль над системою, тобто ви можете потрапити на робочий стіл і використовувати доступні інструменти, вам підійде найпростіший і зручний спосіб. Що б скористатися ним потрібно перейти в теж вікно, де ви створювали образ, далі «Запуск відновлення системи».

Після запуску майстра вам потрібно просто слідувати вказівниками, головним нюансом є вибір необхідної точки.

[Help] За замовчуванням вам пропонується відкотити систему до рекомендованої точці, що буває не завжди вдало. Якщо ви хочете вибрати в ручну точку, переведіть покажчик на «Обрати іншу точку відновлення». [/ Help]

У вікні, вам буде представлений вибір між вашими, власноруч поставленими і автоматично згенерували, тут то і стане в нагоді ім’я, яке ми радили вам створювати, що б легко згадати, що вам необхідно. Після вибору потрібного пункту натисніть «Далі» і система все зробить сама.

другий спосіб

Наступний спосіб використовувати точку за допомогою варіантів завантаження, шлях Параметри – Оновлення та відновлення – відновлення, після чого виконати аналогічні дії, що і описані вище.

третій спосіб

Останній спосіб і він дуже важливий, його використовувати необхідно, якщо ви втратили контроль над вашої ОС, тобто або комп’ютер не завантажується до робочого стола (просто зависає або видає якусь помилку) або ж завантажується, але не дозволяє використовувати ніякі ярлики і інструменти . Для використання його під час завантаження Windows натисніть F8 і ви побачите варіанти завантаження системи, виберіть «Запустити в безпечному режимі з підтримкою командного рядка».

Після завантаження в командний рядок напишіть rstrui.exe і натисніть Enter. Програма запуститься в звичному вигляді, і далі зробіть вже знайомі дії.

Видалення точок відновлення системи

З цією метою можна використовувати вбудований інструмент видалення, який знаходиться там же «Пуск» – «Система» – «Захист системи», виберіть диск, натисніть налаштувати і натисніть кнопку «Видалити». Головним недоліком такого підходу є видалення всіх контрольних точок, що не підходить, якщо ви хочете, наприклад: скоротити займане системою місце.

Більш тонкий метод, що дозволяє видалити тільки старі точки або непотрібні, пропонує програма CCleaner, вона вже у багатьох встановлена, тому труднощів не викликає. У вкладці «Сервіс» – «Відновлення системи» і виберіть те, від чого ви бажаєте позбутися.

Ссылка на основную публикацию