Як створити завантажувальну флешку Windows 10

Завантажувальний накопичувач з операційною системою використовується не тільки для інсталяції Віндовс 10, але ще і така флешка допоможе повернути ОС в робочий стан в разі виникнення помилок в системі, а також може забезпечити доступ до командного рядка, коли це неможливо в штатному режимі, а при збоях допоможе завантажити комп’ютер у безпечному режимі. У цій статті наведені доступні методи, які допоможуть власникам комп’ютерів створити самостійно завантажувальний флешку з дистрибутивів Windows 10.

Необхідно відзначити, що методи майже не відрізняються від аналогічної процедури в попередньої ОС і записати образ Windows не складе особливих труднощів навіть для новачків. В нижче представленому матеріалі вказана легальна методика запису образу Windows з офіційною версією «Десятки» на флешку, а також способи, як можна записувати на USB-носій Windows 10 через вільно поширювані програми. Всі зазначені способи ефективно забезпечать створення завантажувальної флешки Wiindows 10.

Запис оригінального ISO образу Віндовс 10 офіційної утилітою Майкрософт

Якщо у користувача виникло питання, як зробити системну флешку Windows 10, то в першу чергу йому слід звернути увагу на спеціально розроблену для цієї мети програму «Installation Media Creation Tool», яка доступна на офіційному ресурсі компанії «Microsoft», яка успішно допоможе записати Windows 10 на флешку навіть користувачеві раніше не стикалися з подібними завданнями. Головне необхідно завантажити правильну версію, саме тієї розрядності, яка вже стоїть в ПК користувача.

Примітка: створювати завантажувальний ЮСБ-накопичувач користуючись цією програмою доцільно, якщо у користувача є ключ Віндовс 10 або власник комп’ютера заздалегідь оновив свою «Сімку» або «Вісімку» в ПК до «Десятки».

Алгоритм дій наступний:

 1. Як тільки буде виконано запуск скачав утиліти з «www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10», відразу відобразиться вікно з «вічним» питанням: що робити?
 2. Потрібно поставити позначку рядку «Створити інсталяційний носій …» і клікнути «Далі»;
 3. Потім вказати свої параметри по аналогії з зазначеними на малюнку нижче:
 4. Знову клікнути «Далі;
 5. І в заключному етапі необхідно вибрати флешку і потім від користувача потрібно лише чекати повного закінчення процесу створення завантажувального USB-flash з «Десяткою»;
 6. Готово! Флешка повністю готова для використання при інсталяції Віндовс 10 «з чистого аркуша» або для відновлення її функціональності при виникненні помилок.

Запис носія без використання додатків

Якщо перед користувачем постало завдання, як зробити завантажувальну флешку Windows 10 не вдаючись до можливостей спеціального програмного забезпечення, то її можна успішно вирішити через використання стандартних засобів ОС. Основна вимога при цьому, необхідно щоб материнська плата ПК, на який буде інсталюватися ОС з створеного настановного флеш-накопичувача, була з програмним забезпеченням «UEFI», т. К. Потрібна підтримка «EFI». А також обов’язково попередньо провести форматування ЮСБ-накопичувача в форматі FAT32.

Якщо виконані вищевказані умови, то далі необхідно здійснити наступні послідовні дії:

 1. Підключити образ Віндовс 10 штатними засобами і виконати копіювання дистрибутива на флешку;
 2. На цьому все! Зараз, якщо в ПК встановлена ​​завантаження «UEFI», то можна без проблем провести запуск і інсталювати Windows 10 з створеної флешки.

Із застосуванням додатки «Руфус»

При наявності більш старої моделі ПК зазначений вище метод не підходить, тому рекомендується скористатися програмою «Rufus». Вона повністю русифікована і неодноразово перевірена.

Необхідно зробити наступні кроки:

 1. Запустити програму і вказати сою флешку в поле «Пристрій»;
 2. В наступному полі вказати «MBR для комп’ютерів з BIOS або UEFI-CSM»;
 3. Далі поставити галочку на рядку «Створити загр.діск», вказати «ISO-образ»;
 4. Потім клікнути на кнопку з малюнком СD-дисковода і показати додатком, де в комп’ютері збережений образ з «Віндовс 10»;
 5. Клікнути «Старт»;
 6. Чекати повного закінчення процедури збереження дистрибутива на USB.

Додаток Віндовс 7

Програмісти Майкрософт створили програму для Віндовс 7, яка спеціально призначена для створення ДВД або ЮСБ носія з «сімкою». Вона безкоштовна і прекрасно працює для «Десятки».

Необхідно піти наступним алгоритмом дій:

 1. Завантажити та встановити утиліту з офіційного ресурсу: http://wudt.codeplex.com;
 2. Після запуску програми вказати місце розташування ISO з операційною системою в ПК і клацнути «Next»;
 3. Клікнути «USB device»;
 4. Далі вказати флешку;
 5. Клікнути «Begin copying»;
 6. Погодитися з тим, що вся інформація в USB буде безповоротно втрачено;
 7. Почекати до повного завершення процедури;
 8. Готово!

Із застосуванням програми «UltraISO»

Ця програма дуже багатофункціональне і добре справляється зі створенням завантажувального ЮСБ-накопичувача.

Необхідно виконати наступні дії:

 1. Запустити утиліту і відкрити в ній записується ISO з Віндовс 10;
 2. Далі увійти у вкладку «Самозавантаження»;
 3. Потім натиснути на «Записати образ жорсткого диска»;
 4. Слідувати простим вказівкам майстра програми.

WinSetupFromUSB

Це одна з найбільш швидко набирають популярність утиліт для створення завантажувальних флешок.

Потрібно здійснити наступні кроки:

 1. Вказати флешку;
 2. Показати розташування образу в розділі «для Windows Vista, 7 …»
 3. Клікнути «Go».

Ссылка на основную публикацию