Як створити завантажувальний диск Windows 7

Зробити завантажувальний диск виндовс необхідно для того, щоб в разі критичного пошкодження операційної системи була присутня можливість відновити працездатність вашого комп’ютера в найстисліші терміни. Незважаючи на той факт, що ISO образ Windows можна без яких би то не було проблем скачати на просторах всесвітньої мережі зі всіляких трекерів і обмінників, непоодинокі випадки, коли система «злітає» без попередження, відповідно вихід в інтернет для скачування образу стає неможливий. Що ж робити в такому випадку? Відповідь насправді проста – необхідно створити завантажувальний диск Windows 7 заздалегідь і не переживати про те, що комп’ютер в один прекрасний момент терміново знадобиться везти в сервісний центр з тієї причини, що відновити його в домашніх умовах буде не можна. Отже, як же все-таки зробити завантажувальний диск? 

Перший спосіб: копіювання завантажувального диска

Для цього способу вам знадобиться комп’ютер з оптичним приводом DVD і диск, на якому вже записана оптимальна збірка виндовс. Алгоритм копіювання завантажувального диска наступний:

 1. Диск, на якому записаний образ Windows 7, вставляється в привід, потім запускається відоме і широко поширене додаток Nero через меню швидкого доступу «Пуск» або безпосередньо з директорії зі встановленою програмою. 
 2. У вікні знаходите розділ, який носить назву «Образ, проект, копіювання» і вибираєте пункт «Копіювання всього DVD». 
 3. Якщо на базі вашого системного блоку встановлено кілька приводів, то необхідно вказати основний, і, відповідно, другорядний приводи, один з яких буде виконувати роль приймача, інший – передавача. У тому випадку, якщо привід встановлений один, вносити будь-які зміни не потрібно.
 4. Далі, якщо кількість вільного місця на системному диску вашого комп’ютера не надто велике, то для збереження потрібно вибрати розділ вінчестера з достатнім простором. Подібні настройки регулюються в розділі, який називається «Файл образу».
 5. Тепер натискайте на «Копіювання» та очікуйте закінчення даного процесу. Час виконання завдання залежить від ресурсів і швидкодії вашого ПК. 
 6. Після того, як процес буде завершений, додаток Nero сповістить вас про це і попросить надати відповідний чистий CD для запису.

Другий спосіб: створення завантажувального диска за допомогою створення образу ISO

Для створення завантажувального CD вам знадобиться файл з образом ОС Windows 7, попередньо скачаний з просторів всесвітньої павутини і наявність хоча б одного DVD приводу на вашому комп’ютері або ноутбуці.

 1. Для початку вам необхідно запустити додаток Nero і перейти в розділ під назвою «Образ, проект, копіювання».
 2. Тепер потрібно вибрати розділ «Образа диска або збереженого проекту».
 3. У виниклому на екрані вікні потрібно вказати шлях до файлу з образом, після чого натиснути на «Відкрити».
 4. На цьому, власне, все. Залишається тільки вставити чисту болванку підходящого розміру в оптичний привід і натиснути на кнопку «Запис». 
 5. Після закінчення процесу запису DVD він автоматично буде витягнутий з лотка приводу, що буде означати, що нарізка способу пройшла успішно.

Спосіб третій: створення завантажувального диска за допомогою утиліти UltraIso

 1. Утиліту спочатку потрібно завантажити, вона безкоштовна і можна брати її безпосередньо з офіційного сайту виробника.
 2. Після того, як ви завантажили і встановили додаток, запускайте його і в діалоговому вікні вибирайте розділ під назвою «Файл», а потім «Відкрити». 
 3. У вікні необхідно вказати шлях до образу завантажувального диска, який повинен бути попередньо скачаний з інтернету або скопійований в пам’ять жорсткого диска вашого ПК. 
 4. Вибирайте файл з образом і натискайте на нього лівою кнопкою миші. Після вибору файлу програма перемістить вас назад в головне діалогове віконце утиліти UltraIso.
 5. Тепер, перебуваючи безпосередньо в головному діалоговому вікні програми, вибирайте розділ «Інструментів», в якому в свою чергу необхідно вибрати розділ «Записати образ …». 
 6. Залишилося поставити DVD привід, в який попередньо потрібно вставити чисту болванку відповідного обсягу. Швидкість запису диска краще всього виставити на мінімум, так ризик помилки під час запису зводиться майже до нуля. Метод, яким буде здійснюватися прожиг диска, потрібно вибрати «Disc-at-Once», тобто дана операція буде одноразовою. Чекайте кілька хвилин, коли закінчиться нарізка болванки, диск автоматично виїде з лотка, що позначає кінець створення завантажувального диска.

Спосіб четвертий: створення завантажувального диска за допомогою утиліти ImgBurn

Ця програма настільки проста і інтуїтивно зрозуміла, що розібратися в ній під силу навіть початківцю. Завантаживши інсталяційний файл і запустивши додаток, у вікні вибирайте «Запис образу на диск», після чого виставите швидкість запису на мінімальну, призначте привід, відповідальний за нарізку болванки і підтвердіть свій вибір. По закінченню процесу ви почуєте мелодію, яка повідомить про те, що прожиг завершено.

Ссылка на основную публикацию