Як стискати відео без втрати якості?

Кожен споживач цифрового контенту з часом стикається з необхідністю зменшити розмір відеофайлу, що зберігається в пам’яті телефону, ноутбука або на переносному носії інформації c метою економії місця на диску або зниження навантаження на систему. Зараз ми розповімо як швидко стиснути розмір, зберігши якість на високому рівні.
Movavi Video Suite
завантажити

Бажання максимально стиснути мультимедійний формату hd 1080p, зберігши високу якість зображення, і зменшити “вагу”, породило безліч програм для стиснення відео файлів. Розглянемо, як це робиться в двох найпопулярніших додатках. Процес складається з декількох простих кроків і не вимагає від вас специфічних знань. 

“Відеомайстер” – легка програма для стиснення відео без втрати якості

Додавання відеофайлу

Щоб стиснути відео в програмі Відеомайстер встановлюємо її на комп’ютер. У вікні з’явиться запрошення-інструкція з короткою послідовністю дій. Зверніть увагу на лаконічне виконання і зручність розташування всіх функціональних клавіш.

імпорт

Слід натиснути кнопку “Додати”, щоб вибрати або завантажити відео для конвертації одним із запропонованих способів. Вкажіть шлях до файлу, який вимагає конвертації, і натисніть кнопку «Відкрити». Образ вашого відео додасться в меню програми.

Конвертація і стиснення відео

Тип формату конвертації впливає на якість, обсяг і його сумісність з різними пристроями. Формат конвертації вибирається двома способами: за допомогою кнопки-піктограми, розташованої праворуч від назви обраного джерела, або в випадаючому списку «Конвертувати в формат», що знаходиться на нижній панелі управління. Ви відразу знайдете рядки для перетворення в популярних форматах відео: mp4, avi, wmv, mpeg, mkv та ін.

Тонка настройка

Крім формату можна вибрати спосіб стиснення файлів, моделі смартфонів, ігрових приставок, плеєрів або формати одного з 12 популярних веб-ресурсів. Обрані параметри застосовуватися до всіх файлів, якщо відзначити поле «Застосувати для всіх». Дозвіл відео і інші настройки вихідного файлу автоматично підганяється під рекомендовані виробником пристрою / розробниками сайту найбільш оптимальні параметри.

Додаткові параметри

У нашому випадку, настройки, вибрані програмою, вважаються оптимальними для максимального стиснення без втрати високої якості у форматі файлу mp4, але любителям експериментів приготовлені додаткові можливості: вибрати кодек, контейнер, формат, змінити частоту кадрів. Виділивши один з вибраних файлів і натиснувши кнопку «Дублювати» ви отримаєте копію джерела з урахуванням високого дозволу.

редагування

«Експерименти» проводяться за допомогою таких інструментів, як: видалення додаткового аудіо, обрізка початку або закінчення ролика, а також управління іншими тонкими параметрами відео, обробки деяких фрагментів тощо. Правильні настройки дозволять без втрати якості зменшити розмір відео файлу в кілька разів. Візуально, різниця не відчується.

вибір папки

Папка для збереження вибирається в нижній панелі управління. Рекомендуємо вибирати вихідну директорію нема на системному розділі, також ігноруйте диски на яких немає місця і пам’ятайте, що буфер кодування має великий розмір. Навіть якщо ви хочете отримати відео на телефон, залиште на диску С як мінімум в 3 рази більше вільних мегабайт, ніж було у вихідній записи. Якщо все готово, можна починати процес зменшення розміру – натискайте кнопку “конвертувати”

Конвертація і завершення роботи

Все займе від декількох хвилин до декількох трійки годин, в залежності від типу / розміру джерела і обраних додаткових опцій. Процес можна призупинити, перервати, завершити вимкненням телефону або завантаженням матеріалу на канал в YouTube або інший популярний веб-сайт – ВКонтакте, Facebook і т.д.

Як стиснути відео за допомогою додатка від Movavi?

Додавання файлу

Movavi – умовно безкоштовна програма стиснення відео файлів, з можливістю конвертувати аудіо, працювати з фотографіями і монтувати кліпи. Дружній інтерфейс програми дозволяє з легкістю почати роботу і без зайвих підказок зменшити розмір файлу.

початок процесу

Для стиснення за допомогою програми Movavi слід вибрати «Конвертація відео» і вказати шлях до джерела, перетягнувши його на екран (drag-and-drop), або додати в програму, натиснувши на зображення посередині екрану або на кнопку «Додати файли» 

вибір формату

Після додавання джерела необхідно вибрати кодек і бажану якість відео за допомогою підказок в інтерфейсу. У нижній частині вікна розташований список доступних найбільш часто використовуваних розширень і пресетів, відсортованих по моделях популярних мобільних пристроїв. Зліва під ним кнопка-піктограма, що викликає вікно розширених налаштувань зменшення відео.

редагування початкових кодів

В поле обраного файлу на вкладці video також доступні додаткові параметри кодування: бажаний розмір файлу, управління аудіодоріжками, кадрування та обрізка, додавання ефектів, наприклад зйомки уповільненої дії. За допомогою редактора зменшуйте вагу не тільки стандартним преобразованіяем, а й обрізайте свої відео, склеюють фрагменти, прибирайте зайві і т.д.

Вибір папки збереження і початок конвертації

Виберіть папку для збереження конвертованих файлів і натисніть кнопку «Старт». Якщо ви використовуєте пробну версію, то перед конвертацією з’явиться діалогове вікно з попередженням. Користувача повідомляють, що ролик буде відтворюватися з текстовою вставкою посередині екрану.

Конвертація

Процес може бути перерваний або припинений користувачем. Додаткових опцій немає.

Як полегшити відео, використовуючи додаток від AVS?

Знайомство з програмою

Стиснення відео без втрати якості – далеко не єдина функція AVS Video Editor. Програма містить вбудований відеоредактор, що дозволяє якісно змінити потрібне відео в будь-якому форматі, налаштувати параметри кольору та контрасту, додати ефекти, титри, водяні знаки, звук у відео, а потім швидко і ефективно перетиснути відео, щоб добитися прийнятного розміру і хорошої якості для портативних пристроїв . Для початку роботи, відкрийте програму, натисніть «Імпорт медіафайлів» і виберете потрібне відео на жорсткому диску Вашого комп’ютера або ноутбука. Коли файл відобразиться на монтажному столі, клацніть на кнопці «Створити фільм».

Автоматичні і ручні настройки стиснення

У наступному вікні, програма попросить визначитися з методом стиснення. Якщо ви любите дивитися фільми, відео на вашому пристрої iPhone, iPad, Android гадежет, сміливо клікайте на «Пристрої». У більшості випадків це кращий варіант, оскільки, програма пропонує пресети з заздалегідь налаштованої ступенем стиснення, бітрейтом, кількістю кадрів в секунду, дозволом під конкретний екран. Справа в тому, що avi, mov, mpeg2 зроблені під кодек, divx, h.264 займають багато місця в пам’яті, оскільки розраховані на великий дозвіл екрана. Стисненням ми лише зменшуємо його і міняємо формат на сумісний.

фінальні регулювання

Тепер, щоб максимально якісно стиснути відео, виберете марку і модель свого гаджета, або максимально близьку за характеристиками. Необхідний формат повинен збігатися.  

збереження

У фіналі в головному вікні напишіть назву і папку збереження. Натисніть «Створити» і чекайте закінчення операції. Якщо збираєтеся йти з дому, можна налаштувати автовимкнення ПК. Для завантаження відео в пристрій використовуйте комплектний USB шнур і відповідне ПО.

Як бачите, всі професійні програми стиснення відео виконати операцію всього за 4 простих кроки. Резюмую, скажімо, що Відеомайстер – це зручний, умовно безкоштовний відеоконвертер. Пробна версія працює 4 дні, чого цілком достатньо, щоб визначити його сильні і слабкі сторони. Movavi – відмінна програма, вона простіше і більш дружньо до новачка, але пробна версія має істотний недолік – текст посеред екрану, під час відтворення відео. В іншому. проблем не спостерігається. Вона підтримує різні формати, дозволяє не тільки стиснути, а й обробити відео, вирізати зайві фрагменти або повністю відредагувати запис.

Якщо ви шукаєте більш професійний засіб, спробуйте програму Handbrake для Віндовс, Mac, Linux. Вона поширюється з офіційного сайту безкоштовно, але вимагає часу на освоєння і вкрай незручна в поводженні з групою файлів. Однак, демонструє хороші показники швидкості.

Ссылка на основную публикацию