Як синхронізувати файли між комп’ютерами без запам’ятовування їх в хмарі

Як синхронізувати файли між комп’ютерами без запам’ятовування їх в хмарі

Отже, у вас є кілька комп’ютерів, і ви хочете синхронізувати файли, що зберігаються в них, але без запам’ятовування їх на будь-яких серверах. Тоді вам знадобиться сервіс, що дозволяє синхронізувати файли прямо між комп’ютерами.

З його допомогою ви зможете синхронізувати необмежене число файлів безпосередньо між комп’ютерами, при цьому ніхто не зможе отримати доступ до ваших файлів тільки при наявності доступу до аккаунту на сервері або переглядати файли за допомогою веб інтерфейсу.

У цій статті ми сконцентруємося на синхронізації файлів по локальній мережі або за допомогою інтернету. Розглянемо рішення в стилі Dropbox, але при цьому не потрібно зберігати файли на центральному сервері, подібно до того, як це робиться в Dropbox.   

Програма BitTorrent Sync

програма BitTorrent Sync  використовує BitTorrent для передачі файлів в персональній і шифрованого формі, тому ніхто не зможе прочитати їх. Тільки встановіть цю програму, виберете папку і згенеруйте ключ. Забезпечте цим ключем кого-небудь, кому довіряєте отримати доступ до синхронізуються файлів, і ваша папка буде автоматично синхронізуватися з усіма синхронізуються комп’ютерами. Це буде відбуватися без проміжних етапів за допомогою локальної мережі або інтернету при використанні потужної і швидкісної технології BitTorrent.

Програма BitTorrent Sync забезпечує клієнтами для Windows, Mac, і Linux, тому ви зможете синхронізувати комп’ютери, що працюють під управлінням будь-якої популярної операційної системи. На відміну від багатьох інших сервісів, ці можливості абсолютно безкоштовні і не потрібно використовувати будь-яких інших серверів. 

програма AeroFS

програма AeroFS  безкоштовна за умови, що вам не потрібні додаткові можливості. При роботі цієї програми на вашому комп’ютері створюється папка, аналогічна Dropbox, і файли автоматично синхронізуються між тими комп’ютерами, де встановлена ​​ця програма. Ви зможете ділити кожну папку з ще одним користувачем, але для наступних додаткових користувачів вам знадобитися платна версія. При цьому не використовується BitTorrent, і в основі лежить система призначених для користувача аккаунтів – існує центральний сервер, керуючий призначеними для користувача акаунтами і дозволяє спільно використовувати файли, звукові файли не зберігаються на серверах AeroFS. Файли зберігаються на ваших комп’ютерах. Система AeroFS обіцяє, що «навіть не побачить назв ваших файлів».

Інтерфейс цієї програми дуже схожий на інтерфейс Dropbox. Це рішення схоже на Dropbox, але не використовує хмара, тому немає обмежень на кількість синхронізуються файлів. Як і Dropbox, підтримується робота під управлінням Windows, Mac, і Linux.

програма Cubby

програма LogMeIn’s Cubby  пропонує зберігання в хмарі, але є також можливість роботи в режимі “DirectSync”. Цей режим дозволяє вам синхронізувати необмежене число файлів безпосередньо між комп’ютерами, минаючи хмара. Cubby працює і з Windows, і з Mac OS X, але не має підтримки для Linux.

Вам буде потрібно створити обліковий запис, а зберігання в хмарі є режимом за замовчуванням. Режим DirectSync є платним. 

Створи свій власний сервер

Є два варіанта. Ці способи не дуже легкі і зажадають ручних операцій:

Існує досить багато рішень проблеми синхронізації файлів. Але Sync і AeroFS більш зручні, тому що не вимагають окремого сервера.

незручності

При описаних способах існують незручності. Немає можливості користуватися файлами зі смартфона або планшета за допомогою мобільного додатку, подібно до того, як ви працюєте з мобільними додатками в Dropbox, Google Drive, або SkyDrive.

До того ж ваші комп’ютери повинні бути включені в один і той же час, в іншому випадку вони не зможуть синхронізуватися безпосередньо один з одним. 

Але, з іншого боку, ви зможете синхронізувати необмежене число файлів і тримати весь процес під своїм прямим контролем. 

Спонсором статті виступає сервісний центр “РЕТ” який здійснює швидкий, якісний і недорогий ремонт ноутбуків, відновлення інформаці та іншої електронної техніки.

Ссылка на основную публикацию