Як уберегтися від мобільного лохотрону?


Як уберегтися від мобільного лохотрону?

Індустрія стільникового зв’язку досить складна, і, як в будь-якому бізнесі, тут є маса можливостей для шахрайських схем різного роду. У цій статті ми поговоримо про те, як захистити себе від телефонних лохотронщиков, які настільки активно останнім часом намагаються позбавити абонентів грошей на рахунках. За словами фахівців контент-провайдера Айфрі лохотрон в мобільній сфері тільки набирає обертів, стає складніше і спеціалізується. СМС типу «Поклади грошей на цей номер, у мене проблеми. Син »поступово відходять у минуле як очевидний і малоефективний« розлучення ». На зміну таким видам шахрайства приходять нові ідеї.

Для любителів халяви

Це досить примітивна схема розлучення, але працює бездоганно, тому що все безкоштовне в Україні дуже сильно люблять. Вам на пошту приходить повідомлення (або СМС на телефон) від нібито колишнього співробітника стільникового оператора, який може внести номер в особливий список (надати програму), за допомогою якого можна дзвонити дешевше або взагалі безкоштовно. А всього-то треба відправити СМС на короткий номер (заплатити 1000 гривень) і все! Зрозуміло, після оплати ніхто цих шахраїв в очі не бачив. Програми іноді надаються, але вони не працюють (це технічно неможливо).

Про загублених тварин

Досить рідкісний вид лохотрону за словами фахівців Айфрі, цим промишляють одинаки, мало знайомі з особливостями стільникового зв’язку. Але тим не менше працює. Припустимо, ви втратили улюблену кішечку. І тут вам дзвонять: нібито знайшли тварину і готові повернути за чисто символічну плату, яку потрібно перевести (на рахунок мобільного телефону, на рахунок, електронними грошима). Суми зазвичай невеликі, так що багато ведуться. Але, звичайно, ніхто ваша тварина не знаходив, що дзвонить знаходиться в іншому місті і просто прочитав ваше оголошення в Інтернеті.

«Вірусний маркетинг»

Програмні віруси вже давно пробралися і в мобільні телефони, тепер будь-який власник смартфона може підчепити трояна, скачавши піратське додаток або перейшовши за посиланням з СМС такого роду «MMS-подарунок від користувача Lena, перейдіть за посиланням http …». При переході по посиланню відкриється нічого не значуща картинка, паралельно на ваш телефон буде завантажений вірус, «заточений» під розсилку повідомлень на короткі номери. Баланс спустошиться моментально. Будьте обережні і не переходите на неперевірені сайти.

Ссылка на основную публикацию