Як убезпечити себе в мережі?

Сьогодні ми дамо вам дванадцять правил поведінки себе в мережі Інтернет. Дотримуючись цих правил, ви зможете убезпечити себе в мережі, і ваші конфіденційні дані ніхто не вкраде і не отримає доступ до особистої інформації.

Як правило не комп’ютер і антивірусне ПЗ встановлене на ньому є найслабшою ланкою в захисті конфіденційних даних, та й взагалі в захисті даних, а сам користувач. Сьогодні ми запропонуємо нашим читачем кілька нескладних правил поведінки в Інтернеті, які практично на 100% допоможуть підвищити безпеку роботи ти в мережі і питання, як убезпечити себе в мережі вже не буде хвилювати користувачів сайту wisetting.ru.

 1. Популярні програми, які практично кожен користувач ПК бажає мати на своєму комп’ютері, найчастіше за все піддаються злому. Тому встановлюючи в систему крякнутий, зламані ПО, ви піддаєте її безперечного зараження надалі. Якщо у вас немає можливості придбати ніжне програмне забезпечення легально, тобто купити його у офіційного розробника, то краще інсталювати в систему безкоштовні аналогові варіанти.
 2. Якщо ви користуєтеся, наприклад інтернет-банкінгом, або іншими сайтами, які зберігають багато конфіденційної інформації, то обов’язково дуже уважно вводите їх URL-адресу в адресному рядку браузера. Шахраї дуже часто створюють фішингові веб-сторінки, повністю копіюють зовнішній вигляд справжніх сайтів, використовую при цьому помилки, які допускають користувачі при наборі URL-адрес.
 3. Намагайтеся без особливої ​​необхідності не публікувати свої особисті дані, такі як ПІБ, адреса проживання і тп. в інтернеті. Особливо це стосується тих сайтів, які не викликають у вас 100% довіри. Чи не публікуйте так само фотографії вашого автомобіля, якщо на ній видно його реєстраційний номер. Чи не викладайте в мережу ваші сімейні фото та відеозаписи, все це сприяє збору конфіденційної інформації про вас і ваших рідних. Намагайтеся завжди використовувати псевдоніми, краще якщо їх буде багато, так буде складніше відстежити вас.
 4. Не обговорюйте в Інтернеті зі своїми приятелями або навіть родичами конфіденційну, особисту інформацію. Акаунти приятелів або родичів можуть зламати, і тоді шахраєві отримає повний доступ до вашої листуванні.
 5. Не передавайте важливу, секретну інформацію за допомогою файлообмінних сервісів. Запам’ятайте і ніколи не робіть цього.
 6. Якщо вам довелося працювати на чужому комп’ютері, подбайте про те, що він не зберігав введені вами дані, наприклад для авторизації на сайтах, користуйтеся при цьому опцією «не зберігати пароль”.
 7. Візьміть собі за правило, міняти паролі на сайтах, як мінімум один раз в три місяці. А якщо у вас з’явилися підозри, що ваш пароль вкрадений, або вам здається, то стався витік конфіденційних даних, відразу ж, негайно змініть всі паролі.
 8. Якщо вам потрібно передати важливі дані по мережі, то використовуйте для цього тільки надійні засоби їх шифрування, а використовувані паролі і ключі шифрування передавайте адресату під час бесіди по телефону або при особистій зустрічі.
 9. Завжди пам’ятайте, що не один адміністратор, жодного сайту в мережі не буде запитувати у вас пароль. Якщо вам по електронній пошті прийшов лист з проханням повідомити будь-якої пароль, будьте впевнені, це працюю шахраї.
 10. Зберігайте всі свої паролі і логіни, або в паперовому блокноті, або в спеціальних програмах, хорошим приклад такої програми можна назвати утиліту KeePass Password Safe. Використовуйте резервні сховища для зберігання даних авторизації на верб-ресурсах.
 11. Використовуйте складні паролі, якщо довжина вашого пароля буде більше 16 нічого незначущих символів і цифр різного регістра, то підібрати такий пароль методом перебору практично неможливо. Використовуйте програми для генерації паролів, наприклад Advanced Password Generator, або схожі безкоштовні аналоги.
 12. Запам’ятайте! Ніколи не використовуйте один і той же пароль для всіх все-сайтів або сервісів. Візьміть собі за правило, один сайт – один пароль.

Звичайно завжди звертайте увагу на попередження системи про те, що ви використовуєте застаріле програмне забезпечення, або попередження антивірусний програми про наявність в системі вірусів. У більшості випадків в таких спливаючих вікнах з попередженням, пропонується завантажити і встановити на комп’ютер фірмову утиліту, яка оновить ПО або усуне знайдений вірус, будьте обережні, дані утиліти часто призводять до зворотного результату.

Ссылка на основную публикацию