Як в Яндекс браузері зберегти сторінку в HTML, MHT, посилання, фото, сесію, настройки профілю | GuideComp.ru

Проблема повторного пошуку раніше загублених і корисних сайтів знайома без перебільшення всім активним користувачам комп’ютерів і смартфонів. Щоб уникнути зайвої витрати часу, краще зберегти сторінку, настройки, вибраного, фотографії або всю сесію Яндекс браузера в локальне сховище або на спеціальну панель. Як тільки з’явиться необхідність в збереженої інформації, її зможемо отримати в кілька кліків мишею, без тривалого пошуку по історії. Перевага оглядача від Яндекса – в ньому можемо зберегти практично все, до чого без особливих складнощів.

Як зберегти сторінку в Яндекс браузері?

Є кілька основних способів завантажити собі на комп’ютер оффлайн-версію сторінки з будь-якого сайту. Спосіб підключення і захищеність ресурсу не грають ролі. Знаючи який формат файлу повинен вийти на виході, вибрати відповідний метод скачування легко. Сьогодні веб-документи викачуються в одному з трьох форматах, зареєстрованих на офіційному рівні:

 • PDF – це формат створення електронних документів, призначається для виготовлення поліграфічної продукції. Корисний при необхідності роздруковувати документ на принтері,
 • HTML (HTM) – це мова гіпертекстової розмітки. Зберігає всю сторінку у вигляді тегів, які браузер інтерпретує для розстановки елементів і установки фону. Якщо скинути файл в HTML, веб-сторінка здасться в первісному вигляді завдяки отриманню доступу до картинок по посиланню. При неактивному інтернеті сторінка відобразиться некоректно, так як отримати зображення не вдасться,
 • MIME HTML (MHT) є тим же самим HTM з однією важливою відмінністю – в файл завантажується вся сторінка разом з картинками і іншими елементами. MHTML є форматом для зберігання уявлення про сторінку в архівах. Несуттєвим недоліком формату є в рази більшу вагу, ніж у HTML-файлу.

Способи збереження в PDF:

 • Робимо клік ПКМ по будь-якого місця на сторінці і вибираємо «Друк». Знову натискаємо кнопку «Друк» і вказуємо шлях збереження файлу,
 • Натискаємо поєднання клавіш Ctrl + P, потім – «Друк» і задаємо ім’я, директорію для завантаження файлу,
 • Перебуваючи на сторінці, натискаємо на кнопку меню (у правому верхньому куті) і наводимо курсор на «Додатково», потім натискаємо на кнопку «Друк». Зверху тиснемо на жовту кнопку «Друк» і вказуємо шлях завантаження,
 • ПКМ натискаємо на сторінці сайту і вибираємо «Зберегти сторінку як». У новому вікні натискаємо на «Тип файлу» і в випадаючому меню тиснемо на «Зберегти як PDF».

Отриманий файл можемо роздрукувати на принтері або віддати в будь-яку поліграфію для роздруківки. Більш докладно про PDF в Яндекс браузері можете вивчити в нашій статті: Як відкрити pdf файл в яндекс браузері

Як зберегти в HTML-файл (htm):

 1. Виконати клік правою кнопкою миші і вибрати «Зберегти сторінку як».
 2. Вибираємо «Веб-сторінка, тільки HTML» зображення не завантажуються зовсім або «Веб-сторінка повністю» отримаємо файл у форматі htm з посиланнями на відео і зображення. Браузер під час завантаження самостійно перейде по посиланнях і завантажить картинки, якщо вони доступні.
 3. Кількома на кнопку «Зберегти».

Як зберегти сторінку в MHT через Яндекс браузер:

 • Вбудованими засобами веб-оглядача. Яндекс браузер дозволяє зберегти сторінку в MHT, але це експериментальна функція, її перш за все слід активувати. Алгоритм дій:
 1. Переходимо на сторінку шляхом browser: // flags.
 2. У рядок «Search Flags» вводимо слово MHTML і активуємо прапор «Save Page as MHTML». Перезавантажуємо браузер.
 3. Йдемо на потрібну сторінку і відкриваємо розділ «Зберегти сторінку як».
 4. Вибираємо «Веб-сторінка повністю» в рядку «Тип файлу». Тут відображається 2 однакових пункту, зазвичай потрібно натискати на перший, але для достовірності перевіряємо розширення. В кінці має стояти .mhtml і натискаємо «Зберегти».
 • Через розширення. Є кілька однотипних плагінів, скористаємося одним з них – «Save As MHTML». Що робити:
 1. Переходимо на сторінку розширення по посиланню і натискаємо кнопку «Встановити».
 2. У вікні повідомлень натискаємо «Встановити розширення».
 3. Після успішної інсталяції йдемо на бажану веб-сторінку і робимо ПКМ.
 4. Вибираємо пункт з назвою доповнення – «Save As MHTML» і натискаємо на першу опцію – «Single Page».

Як зберегти сторінку в мобільному браузері Яндекс?

Браузер на Андроїд пішов далі, він автоматично завантажує всі відвідані веб-сторінки в локальному сховищі смартфона. Щоб зберегти сторінку на Android немає необхідності робити особливі дії, слід лише перевірити, що функція активна.

Як подивитися завантажуються сторінки чи ні:

 1. Йдемо на будь-який сайт і натискаємо в «Розумній рядку» в лівій частині вікна на зображення кулі або замку.
 2. Буде відображена настройка «Зберігати копії сторінок», під нею повинен стояти режим «Включено».
 3. Відкриваємо менеджер вкладок і перевіряємо, щоб поруч зі сторінкою було написано «Збережена копія сторінки» (Інтернет при цьому повинен бути відключений).

При тестуванні даного методу у нас виникла одна проблема: далеко не всі збережені копії сторінок завантажувалися без Інтернету. Часто на їх місці з’являвся напис Підключення до мережі Інтернет відсутня. Тому рекомендуємо піти більш перевіреним методом і зберегти сторінку сайту в формат PDF.

Інструкція:

 1. Переходимо на сторінку, яку хочемо зберегти, натискаємо на пункт меню Yandex Browser (три точки справа внизу сторінки),
 2. Вибираємо пункт в розділі PDF Зберегти сторінку, зберігаємо сторінку.

2 способи як змінити місце збереження в Яндекс браузері

Після скачування файлу з’являється необхідність його знайти. Щоб не губитися в пошуках, краще вказати відразу відповідну папку для скачування файлів.

Як змінити шлях завантаження:

 • Під час появи вікна з вибором формату і імені використовуємо «Провідник», розташований вище,
 • Через «Налаштування». На цій сторінці натискаємо «Показати додаткові налаштування» і шукаємо графу «Завантажені файли». У розділі «Зберігати в» натискаємо на кнопку «Змінити» і вказуємо шлях завантаження.

Щоб знайти директорію, куди зберігає Яндекс браузер все файли, можемо натиснути на меню «Завантажень» (праворуч від розширень у верхній панелі) і вибрати «Відкрити папку».

Чи можливо зберегти настройки профілю Yandex Browser

Існує можливість зберегти всі дані Яндекс браузера: починаючи від базових налаштувань, закінчуючи історією відвідування. Після перевстановлення оглядача і виконання авторизації, браузер придбає той стан, на якому була завершена робота в минулий раз. Навіть відкриті вкладки з’являться в новому браузері.

Збереження налаштувань Яндекс браузера виконується за допомогою синхронізації з сервером компанії. Нам буде потрібно обліковий запис Яндекс, можемо використовувати раніше створену або зареєструвати нову.

Спосіб синхронізації даних:

 1. Переходимо в меню браузера та натискаємо на «Налаштування».
 2. Шукаємо розділ «Синхронізація» і натискаємо на кнопку «Налаштувати синхронізацію».
 3. Входимо в свій аккаунт.
 4. На новій сторінці відобразиться профіль і натискаємо «Увімкнути синхронізацію».
 5. Кількома «Закрити вікно» або «Встановити диск» за бажанням.
 6. Тепер в розділі «Синхронізація» натискаємо «Показати параметри».
 7. Встановлюємо виділення біля всіх пунктів.

Як в Яндекс браузері зберегти сеанс: 4 способи

Щоб повернутися до місця, на якому був закінчений минулий серфінг, можемо піти чотирма принципово різними шляхами.

Як зберегти сесію в Yandex browser:

 • В «Налаштуваннях» браузера встановлюємо в пункті «При запуску відкривати» опцію «Раніше відкриті вкладки»,
 • Додаємо всі сторінки в «Закладки». Переходимо в меню оглядача, наводимо курсор на «Закладки» і вибираємо «Закладки для відкритих сторінок» або тиснемо Ctrl + Shift + D. У цьому ж розділі встановлюємо «Показувати панель закладок». Тепер під пошуковим рядком знаходиться папка з усіма сайтами, відкритими на момент її створення,
 • Запускаємо раніше закриті вкладки, натисніть сполучення клавіш Ctrl + Shift + T або через клік ПКМ по панелі вкладок і вибір «Знову відкрити закриту вкладку». За одне натискання відкривається один сайт,
 • Через останні записи в «Історії». У меню вибираємо пункт «Історія» і вибираємо сайти в списку «Нещодавно закриті».

Створення та збереження обраного

Додати сайти в обране нескладно за допомогою таких методів:

 • Натискаємо на зірку або ярлик в правій частині «Розумній рядки» браузера,
 • затискаємо поєднання Ctrl + D,
 • На сторінці «Закладки» натискаємо на «Дії» і вибираємо «Додати сторінку»,
 • Через меню оглядача, в розділі «Закладок» натискаємо на «Створити закладку».

Перед зміною операційної системи або для перенесення на інший комп’ютер можемо завчасно зберегти вибране з Яндекс браузера в окремий файл. Його перенесемо на знімний накопичувач і імпортуємо в новий оглядач.

Як виконати експорт:

 1. Йдемо на сторінку «Закладки» в Yandex Browser.
 2. Кількома на елемент «Дії».
 3. В кінці списку вибираємо «Експортувати закладки в файл HTML».

В майбутньому переходимо на ту ж сторінку, але в розділі «Дії» вибираємо «Скопіювати закладки з файлу HTML» і вказуємо шлях до файлу.

Завантаження фотографій і картинок

Є 3 легких методу, як зберегти фото в Яндекс браузері. Складні в реалізації способи розглядати не будемо, в них немає необхідності.

Два способи завантажити фотографії вбудованими засобами браузера:

 • Натискаємо правою кнопкою миші по зображенню і вибираємо «Зберегти зображення як». Якщо ім’я влаштовує, одразу тиснемо на кнопку «Зберегти»,
 • В опціях картинки, що з’являються після кліка правою кнопкою миші, вибираємо «Копіювати зображення». Відкриваємо стандартний «Paint» і натискаємо поєднання Ctrl + V або знову робимо ПКМ і вибираємо «Вставити».

Завантажити картинку з сайтів, які блокують попередні методи, також представляється можливим за допомогою програми, що робить скріншоти. Кращими в своїх нішах є Lightshot і Joxi. Після їх установки натискаємо стандартну клавішу Print Screen, вибираємо область з фото і тиснемо Ctrl + S або на зображення «Зберегти».

Збереження банківських карток в Яндекс оглядачі

Єдиний спосіб автоматично зберегти всі дані автозаповнення, в тому числі номери банківських карт – це налаштувати синхронізацію. Спосіб був розглянутий раніше, повторно цього робити не будемо. Проте ми можемо вручну скопіювати дані карт.

Як подивитися інформацію про банківські картки:

 1. Перейти в «Керувати налаштуваннями автозаповнення» в Yandex Browser.
 2. Під рядком банківські карти побачимо всі збережені шаблони, натискаємо біля будь-якого з них на кнопку «Змінити».
 3. Переписуємо дані на лист, в блокнот чи робимо скріншоти за допомогою програми Lightshot.

Методи збереження посилань

Зберегти посилання в Яндекс браузері можемо вручну або автоматично.

Автоматичний метод:

 1. Натискаємо ПКМ по посиланню і вибираємо “Зберегти як».
 2. Вказуємо бажане ім’я і підтверджуємо дію натисканням кнопки «Зберегти».

Ручний спосіб, часом буває навіть швидше:

 1. Робимо клік ПКМ по посиланню, серед опцій натискаємо на «Копіювати адресу посилання».
 2. Переходимо в будь-який текстовий редактор і вставляємо посилання в нього.

Серед усіх перерахованих способів, як зберегти настройки браузера, сторінку, обране і т.п. найкращим методом, на нашу думку, є синхронізація. Вона працює автоматично, тобто постійно передає дані на сервер і запобігає втраті даних у разі непередбаченого вимкнення комп’ютера. Важливою перевагою синхронізації є можливість зберігати відразу всю інформацію, а не з кожного розділу окремо.

Ссылка на основную публикацию