Як в ворде зробити кросворд? Покрокова інструкція

1Всем привіт! Їсть дуже багато найрізноманітніших інтелектуальних ігор і головоломок, які є не просто популярними. Якщо ви придивитеся до людей чогось очікують, або їдуть в поїзді і електричці, то, напевно виявите, що вони розгадують кросворд. Сьогодні у випуску Ви дізнаєтесь, що виявляється можна робити кросворди самому.

Яких тільки кросвордів немає, тематичних, дитячих. Не менш популярні і такі головоломки, як сканворди. Але якщо ви любите не тільки розгадувати кросворди, а й хочете їх складати, тоді ця стаття для вас. Чи не вдаючись до спеціальних програм, а використовуючи лише звичайний редактор Word, можна самому скласти кросворд.

Отже, озброюємось даними про те, який потрібен кросворд за кількістю слів, придумуємо слова, потім питання до них. Відкриваємо ворд і приступаємо до роботи. До слова сказати, придумування питань і відповідей займає більше часу, ніж оформлення кросворду.

Як робити кросворд з нумерацією в офіс ворд 2010?

Щоб намалювати сітку кросворду в 210 офісі, необхідно скористатися функцією побудови таблиць. Адже кросвордних сітка по своїй суті і є таблиця. Зробити таблицю можна наступним чином. В меню «вставка» вибираємо «таблиця». Відкриється сітка, в якій відзначаємо кількість рядків і стовпців.

Однак за замовчуванням, така сітка містить тільки 10х8 осередків. Якщо у вас кросвордних сітка трохи більше, тоді вибираємо пункт «вставити таблицю».

У вікні вибираємо потрібну кількість рядків і стовпців.

В результаті отримаємо приблизно такий вигляд таблиці.

Нічого схожого на кросвордних клітини поки немає. Що б отримати їх, необхідно таблицю вирівняти. Для цього виділяємо її, натискаємо на праву кнопку миші і в меню вибираємо пункт «властивості таблиці».

Тут ми вибираємо вкладку «рядок» і в пункті «висота» задаємо значення висоти сітки, наприклад 1 см.

Далі відкриваємо вкладку «осередок». Там бачимо пункт «ширина». Значення ставимо таке ж, як і для висоти – 1 см.

В результаті всі елементи таблиці стануть однаковими. Ура, нарешті ми бачимо вже щось знайоме! Йдемо далі. Вийшло так:

Тепер необхідно кілька відформатувати таблицю, щоб текст у всіх осередках був однаковим. Виділяємо таблицю, правою кнопкою відкриваємо меню і знаходимо пункт «вирівнювання осередків». Тут вибираємо лівий верхній кут. Текст буде таким чином розташовуватися в верхньому лівому кутку клітинки.

Далі, підбираємо потрібний розмір шрифту. Він залежить від розміру самих осередків. Для квадрата 1х1 см підійде шрифт в 9 пунктів. Все легко! Отже, вся таблиця готова. Тепер можна будувати безпосередньо сітку самого кросворду. Як ми пам’ятаємо, непотрібні місця в сітці кросворду закрашуються чорним кольором. Це необхідно зробити і в нашому випадку. Для цього скористаємося командою «Заливка» перекидні відерце.

Виділивши потрібні комірки в таблиці, натискаємо на цю іконку. Якщо під нею стоїть не смуга чорного кольору, а інша, то спершу вибираємо чорний колір. Після цього всі потрібні комірки зафарбувати чорним.

Оскільки у нас поки що квадрат, а в сітці кросворду рядки і стовпці нерівні. Їх підганяємо під число букв. Для цього ставимо курсор в будь-яку клітинку таблиці і у верхній панелі редактора побачимо вкладку «констуктор». Відкриваємо вкладку, знаходимо меню «ластик».

За допомогою цього інструменту стираємо непотрібні осередки і лінії. В результаті отримуємо справжню кросвордних сітку. Ось таким виходить наш перший простенький кроссворд.Вот в принципі і все. Залишилося тільки пронумерувати ті осередки, звідки згідно із задумом будуть вписуватися слова. А нижче, виходячи з цієї нумерації написати завдання, не забувши розділити всі визначення на дві групи: по горизонталі, і по вертикалі. Читаємо далі.

Робимо кросворд-сітку в ворде 2007

Принципово створення кросвордних сітки в ворде 2007 нічим не відрізняється від 2010 або 2013. Трохи відрізняється оформлення меню, тому як розробники постійно вдосконалюють свої офісні пакети.

Заходимо у вкладку «вставка», де вибираємо меню «таблиця» і далі – «вставити таблицю». Тут задаємо необхідну кількість рядків і стовпців. Після цього вже зафарбовує порожні клітинки і прибираємо зайве. Найкраще, намалювавши сітку, відразу вписати слова кросворду, а потім вже формувати саму сітку.

Нижче наведено відео, в якому наочно показано весь процес виготовлення кросворду в ворде.

Чи можна зробити кросворд-квадрати в ворд 2013-2016?

Створення в більш пізніх версіях редактора ворд таблиць, на підставі яких будується кросворд, аналогічно попередніх версій. Версії цього текстового редактора з 2007 по 2016 практично ідентичні, за невеликими змінами. У першому прикладі ми не поставили номера слів в наші клітини. Однак побудова таблиці скрізь однаково: вкладка «вставка» «таблиці» «вставка таблиці». Продовжимо.

Вибравши потрібну кількість рядків і стовпців отримуємо таблицю.

Квадрати у вас будуть нерівні, щоб їх вирівняти, виділяємо таблицю, вибираємо «властивості таблиці» і ставимо у вкладках рядка і осередка однакову за значенням висоту і ширину. Але можна зробити і простіше, натискаємо по таблиці, підводимо курсор до нижнього правого кута таблиці і коли він набуде форми подвійної стрілки, затискаємо клавішу і тягнемо таблицю, формуючи необхідний розмір осередків.

Тепер переходимо до нумерації. Ви вже намалювали від руки макет і знаєте, де що розташоване. Тепер, згідно з макету, ви переносите всі ваші цифри в макет Ворда.

Тепер форматіруем цифри. Виділяємо всі осередки з цифрами і натискаємо кнопку «надрядковий знак» (це х2).

Далі надаємо потрібний розмір і шрифт, а так само вирівнюємо по краю. В результаті сітка прийме такий вигляд:

Тепер приступаємо до зафарбовування непотрібних осередків. Для цього виділяємо першу групу з однієї або декількох і натискаємо іконку «заливка» або ж правою клавішею викликавши спливаюче меню, знаходимо там таку ж іконку. Вибравши в ній чорний колір, а може і інший – кому як подобається, зафарбовує осередки і переходимо до наступних. Таким чином, зафарбовує всі непотрібні клітини, в результаті вийде сітка з чорними і білими квадратами.

Ось практично і все. Якщо у вас кросворд запланований у вигляді правильного квадрата, то залишаєте його таким. Якщо ж в ньому присутні виходи осередків, як в більшості класичних кросвордів, тоді ластиком в розділі конструктор, видаляємо непотрібні кордону, і отримаємо готовий кросворд.

Ссылка на основную публикацию