Як відформатувати комп’ютер не видаляючи Windows: інструкція

«Як можна відформатувати HDD, не видаляючи Windows» або «як форматувати HDD з-під Windows» – дуже популярні запити в пошукових системах, які так і залишаються без відповідей. У статті розберемося, чому ж в мережі практично немає інформації на цю тему, і ознайомимося з проблемою ближче.

Що таке форматування

Відформатувати жорсткий диск – значить сформувати на ньому нову файлову систему, що має на увазі під собою очищення головної таблиці розміщення фалів MFT. MFT – це база даних, що зберігаються на диску файлів, виконана у вигляді таблиці, рядки в якій представлені іменами файлів, а стовпці – їх атрибутами. Атрибути – метадані, що описують файл. В їх число входять дата і час створення / зміни файлу, каталог його зберігання, права доступу.

З огляду на сказане вище, можна прийти до висновку, що відформатувати комп’ютер, на якому встановлений один HDD – неможливо. По крайней мере, не вдавшись до хитрощів.

Хто ще не зрозумів, коли спеціальна програма або Windows починають форматувати вінчестер, вони видаляють головний файловий таблицю. Зважаючи на це доступ до всіх файлів стандартним методом стає неможливим, а місце, займане ними, позначається як вільний. Якщо спробувати форматувати комп’ютер з-під Windows, то операційна система видасть представлене нижче інформаційне повідомлення, адже використовувані нею файли знаходяться на першому розділі цього диска.

проявляємо кмітливість

Вище згадувалося про якусь хитрість, завдяки якій можна форматувати комп’ютер, зберігаючи при цьому працездатність Windows. Під форматуванням ПК мається на увазі очищення єдиного жорсткого диска.

Якщо комп’ютер оснащений тільки одним магнітним пристроєм для зберігання даних, з якої-небудь причини ви хочете відформатувати його, але зберегти Windows з програмами і налаштуваннями, нам знадобиться кілька речей:

 • завантажувальна флешка з Acronis True Image;
 • зовнішніх жорсткий диск або можливість завантажувати образи в хмару.

Якщо на HDD розміщені і призначені для користувача дані, їх доведеться завантажити в хмару або скопіювати на інший носій.

приступаємо

 • Перезапускаємо комп’ютер і завантажується з флешки, будь це завантажувальний носій з True Image або WinPE з цією програмою в комплекті.
 • У головному вікні натискаємо по піктограм кнопок як показано на скріншоті для виклику вікна створення нової копії диска.

 • Вибираємо тип джерела.

 • Вказуємо цільової диск, який будемо форматувати, обов’язково вибравши зарезервоване системою простір.

Якщо вся інформація була перенесена на інший носій, завантажена в хмару або вона не є цінним, вибираємо тільки системний тому.

 • Визначаємося з місцем зберігання образу. Що примітно, програма дозволяє зберегти його в хмарі або передати по локальній мережі, що нам і потрібно.

 • Тиснемо «Створити зараз».

 • Чекаємо фінішу.

Майте на увазі, що при передачі образу, який може займати пару десятків Гб, на хмарний сервіс піде чимало часу, на відміну від його збереження на комп’ютер в тій же локальній мережі або на переносний HDD.

 • Завантажуємося з флешки і запускаємо програму, що дозволяє форматувати комп’ютер.

Як інструмент, який вміє відформатувати жорсткі диски, може виступати DOS, WinPE, Acronis DiskDirector, Partition Manager або інша спеціалізована утиліта.

Рекомендується форматувати вінчестер повністю для перевірки наявності пошкоджених кластерів на його магнітних пластинах.

 • Знову вантажимося з флешки з Acronis або WinPE і запускаємо True Image.
 • Вибираємо «Створення резервної копії» і нашу копію жорсткого диска або його системного розділу. Тиснемо «Відновити диски», які змогли відформатувати на 8-му кроці.

 • Вибираємо образ диска, який потрібно було форматувати, і тиснемо «Відновити …».

 • Погоджуємося на перезавантаження.

 • Відновлення диска (-ів) здійсниться в режимі DOS, коли комп’ютер перезавантажиться.

На цьому все. Ми змогли відформатувати жорсткий диск комп’ютера зі збереженням встановленої Windows і можемо продовжувати роботу на вже сконфигурированной системі без втрати даних.

Ссылка на основную публикацию