Як відключити або видалити помічник по оновленню Windows 10

Практично всім відомо, що оновитися на нову версію Windows 10 можна найрізноманітнішими способами. Один з них – використовувати утиліту «Помічник з оновлення Windows 10». На жаль, після поновлення це додаток залишається в системі, і процедура його видалення може бути не зовсім очевидною для всіх, з чого випливає логічне запитання: як видалити Помічник з оновлення Windows 10.

Що таке Помічник з оновлення

Помічник з оновлення – це невеликий додаток, яке можна завантажити на офіційному сайті Windows 10. Натиснувши на кнопку «Оновити зараз», ви завантажуєте невеликий виконуваний файл. Після його запуску додаток встановлюється в систему, не питаючи вас при цьому, куди його встановити. Все робиться в один клік і максимально швидко. Навіть після відновлення й видалення файлу додаток залишається в системі і його можна знайти в списку всіх програм.

При запуску Помічника по оновленню додаток примушує комп’ютер завантажити актуальну версію Windows 10 і відразу ж оновитися на неї. Іншими словами, Помічник з оновлення – це ваш спосіб оновитися на нову Windows 10 тут і зараз (якщо оновлення вже розсилається), тому багато хто використовує його, щоб не чекати, поки центр оновлень сам завантажить оновлення (може пройти пару місяців, перш ніж апдейт прилетить на ваш ПК).

Установка і видалення Помічника по оновленню відбувається тільки від імені Адміністратора, тому вам знадобиться або користувач з відповідними правами, або пароль адміністратора.

Як відключити помічник по оновленню

Відключити Помічник з оновлення не можна. Його можна тільки повністю видалити, про що нижче.

Як видалити помічник по оновленню

Видаляється Помічник з оновлення точно так же, як і будь-яке інше додаток.

  1. Відкрийте меню Пуск, знайдіть в списку додатків Помічник з оновлення. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і натисніть вилучити. Ви можете трохи «зрізати», просто натиснувши Win + R і ввівши команду appwiz.cpl.
  2. Відкриється вікно класичної панелі управління на розділі видалення програм. Знайдіть у списку Помічник з оновлення. Двічі натисніть на нього.
  3. З’явиться вікно деінсталяції. Підтвердіть дію натисканням на кнопку вилучити. Після цього Помічник з оновлення буде видалений.

Альтернативний і більш сучасний варіант:

  1. натисніть Win + I і перейдіть в розділ Додатки – Програми та можливості.
  2. Знайдіть в списку додатків Помічник з оновлення, натисніть на нього, а потім клацніть по кнопці вилучити. Підтвердіть щоб видалити програму.

Тепер можна відключити залишилися після Помічника по оновленню завдання (обов’язкова процедура, оскільки на свіжих версіях Windows 10 після видалення Помічника цих завдань може не виявитися взагалі.

  1. Натисніть кнопку Пуск і введіть планувальник завдань. Відкрийте розділ з пошукової видачі. Як варіант, можна натиснути Win + R і ввести taskschd.msc.
  2. З’явиться вікно Планувальника завдань. У лівій частині вікна розгорніть гілку Бібліотека планувальника завдань – Microsoft – Windows – UpdateOrchestrator.
  3. вимкніть завдання Update Assistant, Update Assistant Wake Up Run і Update Assistant Calendar Run. Якщо ці завдань у вас немає, просто пропустіть цей крок.
  4. Тепер видаліть папку C: \ Windows10Upgrade, якщо вона залишилася після видалення програми.

Якщо наступного разу ви захочете встановити нову версію Windows 10 в числі перших (чого ми не рекомендуємо), просто завантажте Помічник з оновлення ще раз з офіційного сайту і запустіть. Установник поверне всі завдання на місця, відновить потрібні папки і буде готовий до роботи.

Ссылка на основную публикацию