Як відключити Алісу: інструкція по деактивації голосового помічника від Яндекса на ноутбуці, комп’ютері або телефоні

Голосовий помічник від компанії «Яндекс» може багато в чому спростити роботу з комп’ютером. Він встановлюється і працює разом з додатками «Яндекс», «яндекс.браузер» і «Яндекс.Навігатор». Але в деяких випадках Алісу варто відключити.

можливості помічника

Голосовий помічник – це програма, яка вміє сприймати команди на слух, тобто розпізнавати ваш голос і виконувати те, що ви попросили зробити. На даний момент існує кілька найбільш відомих помічників: Кортан від Microsoft, Google Assistant – асистент від Google, Аліса від російської компанії «Яндекс».

Викликавши за допомогою кодової фрази «Слухай, Аліса» помічника, ви зможете задати йому наступні команди:

 • відкрий браузер,
 • покажи погоду,
 • набери номер,
 • визнач пісню,
 • пограй зі мною (доступно досить багато міні-ігор. Наприклад, гра «Міста»),
 • визнач предмет на фото,
 • побудуй маршрут і т. д.

Аліса може зробити досить багато. Її головне завдання – позбавити людину від рутинних дій, які не вимагають його особистого втручання. Тому, використовуючи Алісу, ви можете помітно скоротити список дій, які виконуються вами вручну.

Причини для відключення

Незважаючи на те що помічник – це зручно, в деяких випадках його варто відключити. Наприклад, тому що його іконка, автоматично закріплюється на панелі швидкого доступу в Windows, може втручатися.

Але основна причина полягає в тому, що Аліса, як і будь-яка інша програма, вимагає деякої частини системних ресурсів. Тим більше їй доводиться працювати не тільки під час того, як ви попросили її що-небудь зробити, але і в фоновому режимі, щоб завжди бути готовою почути кодову фразу «Слухай, Аліса». Звичайно, розробники вживають заходів, що скорочують навантаження на пристрій, створювані Алісою в фоновому режимі, але вони все одно залишаються. Тому, якщо для вашого комп’ютера, телефону або планшета критичні навантаження, викликані Алісою, варто відключити помічника.

Аліса споживає ресурси в фоновому режимі

відключення Аліси

Деактивувати Алісу можна на будь-якому з пристроїв: комп’ютері, телефоні, планшеті. Відключивши її, ви не втратите інших функцій, що надаються додатками від «Яндекс». Єдиний наслідок: користуватися Алісою ви не зможете до тих пір, поки її не включите знову.

Windows

Незалежно від того, якою версією операційної системи ви користуєтеся (Windows 7, 10), ви зможете відключити Алісу двома способами: через параметри помічника або настройки браузера. Використовувати можна будь-який метод, результат буде один – голосовий помічник перестане навантажувати комп’ютер.

За допомогою параметрів помічника

Після того як Аліса встановилася на ваш комп’ютер, в панелі швидкого доступу, розташованої в нижній частині екрана, з’явився її значок з синьо-фіолетовим градієнтом. У нього кілька форм: пошуковий рядок з іконкою і кнопкою у вигляді мікрофона або просто іконка. Який з них відображається у вас в даний момент – неважливо, потрібно зробити наступні дії:

 1. Клацніть по логотипу правою клавішею миші.

  Натискаємо правою кнопкою миші по іконці

 2. Виберіть функцію «Вимкнути Алісу». Готово, помічник відключений.
 3. Якщо даної функції у вас немає в контекстному меню, то виберіть пункт «Налаштування».
 4. Прокрутіть список параметрів до самого кінця і натисніть на велику жовту кнопку «Вимкнути». Готово, Аліса деактивовано.

  Натискаємо кнопку «Вимкнути»

За допомогою налаштувань браузера

Щоб налаштувати роботу Аліси через параметри браузера, пройдіть наступні кроки:

 1. Розгорнувши «яндекс.браузер», відкрийте його меню, клікнувши на іконку у вигляді трьох паралельних смуг, розташованої у верхньому правому куті.

  Відкриваємо налаштування браузера

 2. У меню виберіть пункт «Налаштування».
 3. Прокрутіть сторінку з параметрами до блоку, присвяченого Алісі. Якщо не можете його знайти, скористайтеся вбудованою пошуковим рядком.
 4. Зніміть галочку з пункту «Увімкнути голосовий помічник». Готово, Аліса деактивовано.

  Знімаємо галочку з «Включити голосовий помічник»

Android

На телефонах і планшетах, що працюють під управлінням Android, Аліса пов’язана з мобільним браузером «Яндекс». Тому, щоб відключити її, потрібно змінити параметри браузера:

 1. Опинившись на головній сторінці браузера, розгорніть меню, натиснувши на кнопку у вигляді трьох точок, збудованих в ряд.

  відкриваємо меню

 2. Перейдіть до налаштувань браузера.

  Натискаємо на розділ «Налаштування»

 3. Зніміть галочку з пункту «Голосова активація». Готово, помічник відключений.

  Знімаємо галочку з «Голосова активація»

iOS

Щоб відключити Алісу на iPad і iPhone, що працюють під управлінням iOS, потрібно пройти наступні кроки:

 1. Опинившись на головній сторінці браузера, розгорніть меню, натиснувши на кнопку у вигляді трьох точок, збудованих в ряд.

  Натискаємо на іконку у вигляді трьох точок

 2. Виберіть розділ «Налаштування».

  Вибираємо блок «Налаштування»

 3. Прокрутивши сторінку налаштувань, відшукайте пункт «Голосова активація». Переженіть повзунок, що знаходиться навпроти нього, так, щоб він став сірим. Готово, помічник відключений.

  Деактивувавши голосову активацію

Відео: настройка і відключення Аліси

повернення Аліси

Якщо після відключення Аліси ви захочете її повернути, то досить буде виконати всі ті ж дії, описані в розділі «Відключення Аліси», але на останньому етапі замість відключення потрібно буде включити Алісу:

 • в Windows, відшукавши в настройках браузера блок, присвячений Алісі, потрібно поставити галочку навпроти рядка «Включити голосовий помічник»,
 • в Android і iOS потрібно перегнати повзунок в настройках браузера (він розташований навпроти рядка «Голосова активація») в активне положення, тобто зробити так, щоб він загорівся жовтим.

Готово, після виконання вищеописаних дій Аліса буде активна, можна починати нею користуватися.

Аліса – програма, що дозволяє управляти пристроєм голосом. Щоб відключити її, потрібно перейти до її налаштувань (це можна зробити на комп’ютерах) або налаштувань «яндекс.браузер» (цей спосіб актуальний для всіх пристроїв). Після відключення Алісу можна буде повернути в будь-який момент.

Ссылка на основную публикацию