Як відключити фонові процеси в Windows 10 (Віндовс 10): інструкція

Робота операційної системи – це взаємодія безлічі служб, програм і системних процесів. Ті програми, які ми в основному використовуємо, відображаються на робочому столі, панелі задач або в диспетчері завдань. Але більшість додатків, після закриття, продовжують працювати і споживати ресурси Вашого комп’ютера. Зазвичай, їх робота не робить серйозного впливу на роботу системи, але якщо комп’ютер слабкий і слабо справляється з покладеною завданням, краще її закрити. Для прискорення і оптимізації роботи Вашого пристрою в даній ситуації будуть описані варіанти як відключити фонові процеси в Windows 10.

Як відключити роботу непотрібних додатків?

Так як зупинити непотрібні фонові процеси в Windows 10? Для початку, розберемо роботу UWP (плиткових) додатків Windows 10. На відміну від win32 (класичні) додатків, UWP оптимізовані на роботу з Windows 10 і мають спеціальні настройками, які надають окремий доступ до системних параметрах. Є спеціальна версія Windows 10 S, яка дозволяє запускати тільки плиткові програми, завантажені з Магазину Microsoft.

Відключення роботи «плиток», виконується наступним чином:

 • Відкрийте вікно Параметри Windows (Пуск – Параметри або поєднання Win + I);
 • Пройдіть в налаштування “Конфіденційність”;
 • Виберіть вкладку «Фонові додатки»;
 • Вимкніть параметр «Дозволити працювати у фоновому режимі».

Варто звернути увагу, що для функціоналу деяких програм, параметр відключення повинен бути включений. Наприклад, Skype, Viber, Telegram.

Як обмежити запуск UWP програм ми навчилися, але як відключити win32 програми?

Як закрити фонові процеси Windows 10?

Робота системних служб і додатків, а також всіх програм дублюється в диспетчері завдань. Відключити їх можна саме тут. Відкрити Диспетчер можна наступними варіантами:

 • ПКМ по панелі задач і вибрати Диспетчер завдань;
 • Через пошук Windows;
 • Поєднання клавіш Ctrl + Shift + Esc;
 • Поєднання клавіш Ctrl + Alt + Del і вибрати Диспетчер завдань;
 • Через параметри WinX (Win + X);
 • Починаючи з Windows 8, диспетчер має 2 види – Мінімальний і Повний. До мінімальної форматі відображаються тільки відкриті програми та їх статус.

Повний вид уже показує всю потрібну інформацію про систему, користувачів, фонових завданнях і службах.

Вкладка Процеси показує, як відкриті додатки, так і фонові процеси. Дана вкладка надає інформацію не тільки про навантаження на ЦП, Оперативну пам’ять, Жорсткий диск (або SSD), Мережа і Відеокарту, але і сортує додатки за цими показниками. Виставивши сортування за потрібною обладнання, можна буде визначити і найбільш ресурсномісткий процес. Але часом інформації недостатньо і найбільш навантаженими є системні служби, в цьому випадку відключити завдання допоможе вкладка Подробиці.

Вкладка Подробиці надає доступ до повної інформації про запущені процеси всіх доступних користувачів.

Як прибрати фонові процеси на Віндовс 10?

Аналізуючи роботу системи і її служб, може виникнути питання про те, як прибрати фонові процеси на виндовс 10. Тому потрібно визначити, які процеси заважають в тому чи іншому випадку. Вкладка Подробиці покаже всі запущені програми, навіть ті, які не відображаються в Процесах, наприклад, будуть показані віруси або рекламний софт.

Щоб відключити роботу конкретного завдання:

 • Виберіть її (ліва кнопка миші);
 • Викличте контекстне меню (правою кнопкою миші);
 • Натисніть Зняти задачу (або Завершити дерево, якщо їх багато).

Системні завдання або служби антивірусів (а також деякі віруси) не можна просто так відключити і закрити, виникне помилка “Немає доступу». Якщо ця помилка виникає при спробі відключення вірусу або небажаного ПЗ, спробуйте повторити спробу в безпечному режимі системи, а краще довірити видалення цієї програми будь-якому антивірусу.

Що б дізнатися важливість тієї чи іншої служби, перевірте її розташування функцією «Відкрити розташування файлу», вірусам і рекламному ПО дуже складно буде потрапити в папки System32, Windows і Program Data. Найчастіше вони ховаються в папках Користувачі, Автозавантаження, ховаються в папці завантажень або налаштувань браузерів і інших популярних додатках.

Якщо Ви остаточно не впевнені в «походження» програми, краще виберіть «Пошук в Інтернеті», де буде зазначена докладна інформація і запропоновані варіанти видалення, якщо це небажаний файл.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию