Як відключити гібернацію в Windows 10: крок за кроком

Сьогодні поговоримо про те, як відключити гібернацію в Windows 10. Крім того коротко пояснимо, що це таке і навіщо проводити дану процедуру. Коли недосвідчені користувачі комп’ютерів або ж ноутбуків чують термін, то відразу ж задаються питанням, що це таке – гібернація і як її відключити. Говорячи простою і зрозумілою мовою, це сплячий режим ноутбука.В сплячому режимі ПК працює з мінімальним споживанням електроенергії. Він підійде для тих, хто розраховує довгий час працювати з ноутбуком без зарядки. Крім того останній сеанс роботи відновлюється. Відключення глибокого сну в Windows 10 потрібно з кількох причин:

 • Оперативна пам’ять записує всю інформацію про роботу додатків в режимі глибокого сну в один файл. Перед відключенням енергоживлення дані про вашу роботу за сеанс з оперативної пам’яті відправляються на жорсткий диск. Файл важить зазвичай кілька гігабайт. Видаляти його потрібно вручну.
 • Є частина користувачів, які скаржилися на те, що в такому режимі деякі програми на ноутбуці можуть не запускатися.
 • Люди незадоволені тим, що пропадає інформація та файли, багато чого не записується. Такий недолік в системі зіпсує всю роботу.

Відключення через командний рядок

Як виявилося, найпростіший спосіб відключити файл глибокого сну Windows 10 через командний рядок. Тут ми поетапно опишемо кроки:

 1. Використовуємо гарячі клавіші (Windows) і. Клавіша WIN на ноутбуках розташовується зліва внизу біля пробілу. На клавіші намальований такий же знак, що і на кнопці для виклику головного меню – вигнуті вікна.
 2. Вибираємо команду «Командний рядок адміністратор».
 3. Відкриється командний рядок. Для того, щоб здійснити відключення введіть системну команду powercfg -h off. Після набору натисніть Enter на клавіатурі.
 4. Режим глибокого сну відключився. Для виходу введіть в рядок команду і натисніть Enter. Перевірка відключення здійснюється через Пуск \ Завершити роботу \ в списку не присутня сплячий режим. Таким простим способом ви легко відключіть гібернацію. Якщо ж вам потрібно її назад включити, замість off просто наберіть в команді on.

Відключення через редактор реєстру

Ще одним із способів того, як відключити режим гібернації в Windows 10, є робота з редактором реєстру. Наведемо цей спосіб поетапно:

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Win і R.
 2. Вводимо regedit.
 3. Далі проводимо ряд переходів HKLM → System → CurrentControlSet → Control.
 4. Після натискаємо мишею на Power.
 5. У рядку HibernateEnabled задаємо параметр 1. Якщо поставити 0, то функція навпаки включиться.

Відключити гібернацію вищевказаними способами можна як на ПК, так і на ноутбуці. Сподіваємося, наша стаття була корисна, проста в розумінні і пізнавальна. Дотримуючись інструкції, виконуючи відключення по прописаним кроків, зможете легко прибрати режим включеної глибокого сну на ноутбуку.

Відмінного Вам дня!

Ссылка на основную публикацию