Як відключити комп’ютер на Windows 8: різні способи

Комп’ютер – невід’ємна частина життя людини. Ми користуємося ним майже завжди. Але нашому ПК теж потрібно періодично вимикатися, інакше це може загрожувати поломками і іншими проблемами. Розробники серйозно перейнялися тим, як вимкнути комп’ютер в Windows 8, і замість одного-двох стандартних способів вирішили надати цілий довгий список. Можна користуватися будь-яким, який вам пріглянётся. Якщо раніше було доступно два способи, через кнопку і через «Пуск», то зараз можна зіткнутися з такими різновидами, як:

  • Стандартні: «Пуск» декількома способами і екран блокування.
  • Способи «Old School»: комбінації клавіш, застосування Командного рядка і створення ярликів.
  • Жорстокі: створення розкладу для ПК і «залізний» метод.

стандартні методи

Варто почати з самих звичайних способів, за допомогою яких можливо вимикання вашого ПК. Вони, швидше за все, знайомі кожному, але варто на них зупинитися.

Меню Metro

В першу чергу потрібно зайти в нове меню, яке замінило «Пуск» в Windows 8. Там, в правому верхньому куті, можна виявити значок відключення комп’ютера. Натискаємо на нього і потім просто вибираємо, що потрібно зробити.

права панель

Все просто – підводимо мишку до правого краю нашого робочого столу і чекаємо, поки з’явиться панелька. Там треба вибрати «Вимкнення» і натиснути на те, що ви хочете зробити.

До речі, ця панель з’являється далеко не завжди. Так що простіше затиснути комбінацію клавіш Windows + I. Це відразу викличе потрібну панель без зайвих рухів мишею.

З панелі блокування

Відключити персональний комп’ютер можна навіть звідси. Все, що потрібно – бути на панелі блокування і подивитися в правий нижній кут. Там буде необхідний для цього значок.

Додатковий «Пуск»

Останні оновлення до 8.1 дають користуватися деякими покаліченим аналогом звичного нам меню «Пуск». На жаль, повністю воно не замінює початковий варіант, але що є – то є. Потрібно просто зробити клік правою клавішею мишки по імпровізації цієї кнопки на панелі завдань. У меню можна відшукати виключення.

До речі, якщо ця менюшка не виникає, можна натиснути комбінацію Windows + X, і тоді вона відразу ж виникне.

Способи «старої школи»

Давним-давно не було звичних інтерфейсів і спрощення в усьому. Тому користуватися доводилося нестандартними на сьогодні способами.

класика

Комбінація Alt + F4 допоможе швидко і легко зробити виключення комп’ютера. Але в той же час вона завершує і всі програми. Так що спочатку збережіть все потрібне.

Командний рядок

Один з найперших способів, які були для Windows. Необхідно викликати Рядок комбінацією Windows + R. Потрібно буде ввести найпростішу команду «Shutdown / s» без лапок. І відразу ж відбудеться вимикання ПК.

створення ярлика

Теж не зовсім звичайний, але для багатьох людей простий і зрозумілий спосіб. Якщо є виключення комп’ютера за допомогою кнопки, то чому не може бути за допомогою ярлика? Все, що треба – клікнути по Робочому столу за допомогою правої клавіші мишки і вибрати в меню «Створити …» пункт «Ярлик». А потім в рядок ввести значення Shutdown.exe -s -t 00. Крім цього налаштування можна вказати будь-який час, яке буде залишатися до виключення.

жорстокі методи

Ці способи можуть зажадати від людини дисципліни, а від комп’ютера – міцного заліза. Їх всього два і вони не такі страшні, як може здатися при погляді на назву розділу.

Відключення через розклад

Спосіб, який змусить користувача звикнути до режиму. Якщо задати певну команду через Командний рядок, то виключення нашого ПК буде проводитися строго в один і той же час. Дуже зручно, щоб випадково не засидітися допізна або не приведені.

Отже, необхідно спочатку викликати Командний рядок, а потім прописати таку команду:

Schtasks.exe / Create / RL Highest / TN Shutdown / SC Daily / ST 21:00 / TR «% WINDIR% \ system32 \ shutdown.exe / s / t 180 / c

\ “Скасування завершення роботи ПК – shutdown / a через Командний рядок \” »

Це запустить Планувальник, який сприйме цей код за команду. Він створить певне завдання, яке виконуватиметься в першу чергу, так як йому присвоєно найвищий пріоритет за допомогою слова «Highest». Там, де в первісному коді вказано 21:00, можна прописати власний час, який вам буде зручно. А замість 180 вставити будь-яке інше кількість секунд, щоб дати собі час все зберегти або заборонити вимикання. Другий рядок нашого коду буде виводити попередження з інструкцією, як скасувати завдання.

Відключення кнопкою харчування

Той спосіб, за який буквально десять років тому можна було отримати по руках. Сьогодні він частіше за все не завдає ніякої шкоди вашому пристрою. Треба просто натиснути кнопку живлення і почекати, поки девайс вирубиться.

Ссылка на основную публикацию