Як відключити smartscreen windows 10: робочі способи

Розробники сучасної операційної системи Віндовс зробили все можливе, щоб убезпечити її від впливу шкідливих програм і дещо перестаралися з захистом, в результаті, запуск деяких прог стає неможливий.


Малюнок 1. Докладне керівництво по відключенню smartscreen в windows 10

І мова йде не тільки про дійсно небезпечних файлах, які можуть заподіяти реальну шкоду ПК, але і в софті, завантаженому з офіційних сайтів і навіть антивірусних прогах. Однією з проблем, яка виникає при включенні утиліт, може бути активація фільтра Smartscreen. Про те, як відключити Smartscreen Windows 10 і чому він спрацьовує, піде мова в цій статті.

Як працює Smartscreen

Перед тим як відключити захисник Windows 10, необхідно зрозуміти, чому він заважає і як працює. Коли ви намагаєтеся завантажити або встановити відповідну утиліту, система Віндовс самостійно відправляє її на головний сервер компанії. Там по базі даних перевіряється унікальна підпис проги. Саме на підставі цієї перевірки виноситься рішення системи про те, наскільки безпечною буде її установка на ПК (Малюнок 2). Якщо електронний підпис втратила свою актуальність або пошкоджена будь-яким чином, такий файл блокується.

Перевіряється не тільки софт, а й інтернет-сторінка, з якого він скачується. Питання блокування завантаження може торкнутися контенту з сайту з неблагонадійним змістом. Якщо ресурс знаходиться в переліку небезпечних інтернет-ресурсів, все проги, завантажені з нього, теж не можна завантажувати. Якщо скачуваний файл на підставі історій завантажень інших користувачів не пройшов перевірку безпеки – його встановити на ПК без блокування Смарт скрін також буде неможливо.


Малюнок 2. Вікно системи захисту Windows SmartScreen

Система відразу повідомить користувача спеціальним повідомленням, яке обійти можна тільки шляхом виключення захисту.

Примітка: Цікаво, що проблема, коли система Smartscreen захистила ваш комп’ютер, може виникати навіть з офіційними сторінками і софтом, завантажених з надійних джерел.

Як вимкнути її – може стати справжнім головним болем для недосвідченого користувача. І дійсно, як часто у сучасного користувача з’являється можливість користуватися новими, купленими програмами? Практика показує, що набагато простіше встановити безкоштовну утиліту, трохи помучитися з її розблокуванням.

Отже, далеко не завжди вдається користуватися тільки благонадійним софтом, а тому час від часу виникає потреба виключення SmartScreen в Win 10. Здійснити це можна для будь-яких прог, для окремих джерел і в браузері. Про те, як відключити фільтр Smartscreen в Windows 10 за допомогою цих способів дізнаєтеся далі.

Як відключити Smartscreen windows 10

Smartscreen Win 10 – фільтр заражених файлів, вбудований в ОС. Його завдання – блокувати роботу неблагонадійних утиліт і повідомляти про це користувача за допомогою системних повідомлень. Є ще одна задача, яку виконує цей фільтр – аналіз благонадійності програми. Практика показує, що як раз в останньому цей фільтр часто і помиляється, що є причиною незручностей, пов’язаних з тим, що програми перестають відкриватися в результаті його помилкового спрацьовування.

Фільтр може нагадати про себе навіть на етапі завантаження файлів (якщо вона відбувається в оригінальних браузерах операційної системи), сторонніх браузерах або безпосередньо при спробі відкрити програму. При цьому користувач отримує системне повідомлення про заборону програми через її небезпечного вмісту. Його текст може відрізнятися в різних версіях операційної системи, так що не будемо загострювати на цьому увагу.

Рішення проблеми, як відключити центр безпеки захисника Windows 10, може знадобитися в декількох випадках:

 1. Якщо потрібно поставити новий антивірус (як правило, проблема стосується безкоштовних версій антівірусніков).
 2. При завантаженні потрібної програми (незалежно від сайту).
 3. При відкритті програми, яка була заблокована фільтром (при завантаженні з окремих носіїв – флешок або дисків).

Звичайно, можна використовувати і платний софт, але якщо ви не готові викладати за найновіші версії прог круглі суми, можна спробувати скористатися безкоштовною версією, навіть якщо для цього буде потрібно спеціально вимикати захисну систему комп’ютера, ризикуючи в подальшому зашкодити систему.

Про те, як відключити Smartscreen захисник Windows 10, щоб уникнути проблем з завантаженнями, піде мова далі.

Способи відключення Smartscreen захисника Windows 10

Отже, ви зіткнулися з проблемою, коли потрібна програма не завантажується через спрацювання Смарт скрін. Як відключити фільтр Smartscreen захисника Windows 10?

Існує кілька способів відключення захисної системи (Малюнок 3):

 1. В панелі управління (найбільш швидкий і надійний спосіб).
 2. За допомогою редактора реєстру або локальної політики (для користувачів, які мають великий досвід поводження з ПК).
 3. Шляхом зміни налаштувань конфіденційності (для тих, хто бажає раз і назавжди забути про блокування).
 4. Шляхом настройки фільтра безпосередньо в браузері (якщо вам просто необхідно завантажувати програми).

Кожен з цих способів, як повністю відключити захисник Windows 10, є абсолютно безпечним для системи вашого комп’ютера і не призведе до пошкодження його системи. Але необхідно пам’ятати, що застосувати їх можна тільки для тих програм, в репутації яких ви впевнені.


Малюнок 3. 4 способи відключення Smartscreen в Віндоус 10

В іншому випадку це може призвести до зараження комп’ютера вірусами і інших непередбачуваних наслідків. Нерідкі випадки, коли після завантаження неблагонадійного софта користувачеві доводиться повністю перевстановлювати систему.

Отже, дізнаємося, як відключити центр захисника Windows 10 на комп’ютері.

В Панелі Управління

Цей метод, як відключити захисник Windows 10 назавжди, можна використовувати для будь-яких версій операційної системи. Щоб зробити це в панелі управління, необхідно:

 1. Клікнути меню «Пуск» або натиснути комбінацію Win + X, щоб відкрити панель.
 2. Вибрати «Безпека та обслуговування», перед цим встановивши вид папок «Великі значки» (скориставшись меню «вид» в правому кутку відкритого віконця).
 3. У таблиці зліва вибрати «Зміна параметрів Windows SmartScreen» (Малюнок 4).
 4. У вікні, вибрати пункт «Нічого не робити».

Якщо при відкритті таблиці SmartScreen, ви виявили, що всі пункти меню не працюють, доведеться використовувати редактор реєстру. Але робити це слід, якщо ви є досвідченим користувачем і якщо ви користуєтеся Професійної Віндовс 10, оскільки для Домашньої версії це зробити неможливо.


Малюнок 4. Вікно зміна параметрів Windows SmartScreen

Клікнувши Win + R, напишіть «Regedit», дочекайтеся відкриття редактора і перейдіть за адресою: HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ System, де видаліть «EnableSmartScreen». Після – вимкніть і ввімкніть ПК, і дійте згідно з алгоритмом, зазначеному вище, щоб відключити Смарт скрін.

Представлені дії дозволяють відключити захист Смарт скрін на рівні операційної системи, а тому юзер повинен розуміти всі ризики, пов’язані з цим (Малюнок 5).

Після використання описаного вище методу, захист ОС буде вимкнено і ви зможете вільно запускати будь-які програми. Якщо ж ви планували використовувати програму тільки один раз, після її використання, краще зробіть зворотні дії і знову ввімкніть захисну систему, щоб убезпечити ПК від впливу шкідливих утиліт.


Малюнок 5. Відключення SmartScreen в редакторі реєстру

Редагуємо локальну політику або реєстр

Описаний метод відключення Смарт скрін не підходить для Домашньої версії Windows 10, оскільки в ній не передбачено наявність відповідного реєстру. Для тих, хто є користувачем Професійної версії, можна сміливо використовувати наведений нижче спосіб, який є досить зручним.

Для цього:

 1. Натискаємо Win + R.
 2. У рядку вводимо «gpedit.msc».
 3. У списку ліворуч знаходимо «Конфігурація комп’ютера».
 4. Далі переходимо за адресою: Адміністративні шаблони -> Компоненти Windows -> провідник.
 5. У таблиці справа “Налаштувати Windows SmartScreen”.
 6. В налаштуваннях вибираємо «Включено».
 7. В активному вікні ставимо «Відключити SmartScreen» (Малюнок 6).
 8. Погодьтеся зі змінами відповідної кнопкою.

Після установки представлених параметрів, ви зможете користуватися потрібними вам програмами без обмежень.


Малюнок 6. Відключення SmartScreen в редакторі локальної групової політики

Міняємо налаштування конфіденційності

Цей метод, як тимчасово відключити захисник Windows 10, підходить тільки для запуску цих програм з офіційного магазину Віндовс.

Для усунення проблеми таким методом, необхідно:

 1. Клікнути Win + 1.
 2. У меню, клікнути на розділ “Конфіденційність”.
 3. Зайти в «Загальні».
 4. У блоці «Включити фільтр SmartScreen» перемістити перемикач в функцію «Вимкнути» (Малюнок 7).

Тепер ви зможете запускати різні програми на вашому ПК, доступ яких був до цього обмежений.


Малюнок 7. Відключення Windows Smartscreen через настройки конфіденційності

Як відключити Smartscreen Windows 10 тимчасово або назавжди

Всі представлені вище методи, як відключити службу захисника Windows 10, допоможуть вирішити ПК завантажувати будь-які програми тимчасово або назавжди. Пам’ятайте, що всі налаштування зберігаються після їх введення і «відкотити» їх назад можна тільки вручну, здійснивши зворотні дії.

Якщо ви залишаєте все «як є», система залишається незахищеною. Ви більше не отримаєте повідомлень від системи безпеки ОС, але це не означає, що комп’ютер захищений від вірусів. Через незнання, ви можете завантажити утиліти, які можуть вивести Віндовс з ладу. Якщо ж вам все одно потрібно завантажити неблагонадійну прогу або відкрити файл, в такому випадку ви берете всі ризики на себе.

Налаштування захисника в браузері Microsoft Edge

Відключити Smartscreen Windows 10 можна, використовуючи вбудовані браузери Microsoft. Офіційні розробники операційної системи стверджують, що всю роботу краще вести в них, тому що вони одні з найбільш захищених, будучи оснащеними вбудованим фільтром SmartScreen. Ви можете встановити інший браузер, що б позбутися від даної проблеми. Наша редакція рекомендує Firefox. Саме він не дає завантажувати шкідливі проги і файли. Проте, змінювати параметри користувач може за власним бажанням і прибрати захист нескладно.


Малюнок 8. Вікно налаштувань браузера з вибором функції відключення SmartScreen

Для цього:

 1. Перейдіть в налаштування браузера, для чого клацніть кнопкою миші в правому верхньому куті.
 2. Виберете «Налаштування».
 3. Знайдіть «Переглянути додаткові параметри».
 4. Шукайте серед даних варіант для відключення Смарт скрін (Малюнок 9).

Після цього ви зможете встановлювати на свій ПК будь-які програми з будь-яких сайтів, незалежно від того, наскільки безпечними вони є. Але врахуйте, що таким чином ви ставите під загрозу всю систему, а тому розробники настійно рекомендують не користуватися зазначеними вище методами або терміновим чином звернути всі зміни.

Тепер ви знаєте, як відключити Smartscreen Віндовс 10. Використовуйте описані вище методи для завантаження софта і використовуйте ваш ПК на повну.

Ссылка на основную публикацию