Як відключити стеження в Windows 10 самостійно

Жахливе справу, але Windows 10 здійснює цілодобовий шпигунство за своїми користувачами. Все відбувається без відома людини, так як дані передаються в зашифрованому вигляді. Стеження мало кому подобається, так що в мережі давно ставиться питання: як відключити стеження в Windows 10. У цьому немає нічого складного, так як потрібно скорегувати стандартні настройки операційної системи.

прибираємо шпигуна

У мережі повно програмного забезпечення, яке нібито нейтралізує шпигунство від нової операційної системи. Але, надійність таких продуктів сумнівна. Є більш легкий спосіб нейтралізації шпигунської служби. Отже, вся справа в тому, що при установці операційної системи ніхто не читає ліцензійної угоди. Це найперша помилка користувачів – все одно, що не прочитати умови кредитного договору. Тому при початковій установці Windows 10 слід:

  • Використовувати тільки ручні настройки, щоб самостійно виставити всі галочки.
  • Не створювати облікові дані Windows, а використовувати ліві.

Буває так, що користувач вже поставив собі операційну систему, а про її поганий стороні шпигунської служби дізнався після. В цьому випадку відключення проводиться через настройки:

  • Потрібно пройти в меню Пуск, вибрати там вкладку Параметри, зайти в розділ
  • Конфіденційність і прибрати прапорці з усього.
  • У місці відгуків і діагностики відзначити поле Ніколи.
  • Прибрати корисного помічника Cortrana раз і назавжди.

У чому необхідність

Шпигунство, якщо не зробити своєчасне відключення, проникає в усі області роботи користувача. Операційна система зчитує дані з клавіатури, веде облік сайтів, на які заходять через браузер, читає пошту і замітки, фіксує пошукові запити в мережі. Microsoft аргументує таку службу тільки тим, що намагається отримати відгук від користувачів своєї системи і зрозуміти, що їм дійсно потрібно. Також необхідно контролювати ліцензію програмного забезпечення. Адже федеральні служби не завжди можуть зловити піратів на продажу фальшивих копій, і правовласники втрачають мільйони доларів. Але, чесно кажучи, моторошно усвідомлювати, що десь на сервері зберігаються психологічні портрети людей, утворені їх діями на комп’ютері.

Всі знають цю релевантну рекламу, яка з’являється на сторінках пошукових систем. Також компанія Apple разюче точно вгадує, які сервіси нам пропонувати в своїх пристроях, щоб від них була максимальна віддача. Але чи варто платити за хорошу службу додатків розкриттям своєї особистої інформації? А якщо відвідувати сумнівні сайти? А якщо цікавитися сумнівними запитами? Невже на підставі тільки інтересів людини йому почнуть в майбутньому пред’являти звинувачення?

Але все це справи прекрасного далека, а сьогодні вже голосові пошуки переводять в знакову форму те, що раніше користувачі просто лінувалися писати. Не виключенням стала і помічниця від Windows 10 під назвою Cortarana. Вона також ретельно фіксує всі інтереси свого господаря і прямо відправляє їх на центральні сервера. Звичайно, для зворотного зв’язку з Microsoft – це прекрасно, але інтереси особистої безпеки страждають.

Як це відкрилося

Немає нічого дивного в тому, що існують програми та програмні служби, які аналізують трафік в мережі. Так і любителі поколупатися в мережевих пристроях знають, як аналізувати вихідні і вхідні дані. Потрібно контролювати все, що входить і виходить з комп’ютера, щоб забезпечити захист від шкідливого програмного забезпечення. В результаті фільтрації трафіку з’ясувалося, що Windows 10 з певною періодичністю відправляє бінарні файли в Інтернет. При розшифровці цих бінарних файлів виявилося, що це ні що інше, як фотографії робочого столу.

Тобто нова Windows 10 ритмічно відправляє інформацію про те, що робить користувач у будь-який момент часу. Причому відбувається це все з мовчазної згоди самих споживачів. Дані можуть перехопити і інші люди, які здатні кваліфіковано користуватися мережевим обладнанням. Більш того, Microsoft заявляє, що вона навмисно готова відправляти подібну інформацію своїм партнерам. А хто ці партнери, і що вони будуть з цією інформацією робити, залишається тільки на волю випадку.

Кому потрібна така лотерея? Природно, що нікому. Але довірливі споживачі готові як і раніше перегортати установчі сторінки, натискаючи всюди кнопку Прийняти. Тепер така безпечність може коштувати дуже дорого. Звичайно, офіційні компанії можуть і не починати судових розглядів щодо користувачів. Але ось зловмисники легко вважають дії людей, підключаючись до потоку даних з Windows 10.

Запобіжні заходи

Почалося це не тільки з Windows 10. Такі великі гравці, як Apple і Google вже давно ведуть стеження за своїми клієнтами, використовуючи програмні цілодобові служби операційних систем. Немає сенсу збирати фокус групу з кількох людей, коли можна отримати адекватні дані з мільйонів користувачів. Це сучасні технології, які йдуть в обхід законодавства завдяки своїй інформаційній складності.

Так що слід якомога рідше створювати правдиві сторінки в соціальних мережах і пошукових системах. Не давайте приводу тим, хто може легко відправити ваші дані в спеціальні служби. Ця нагальна пропаганда у фільмах і на телебаченні того, що потрібно викладати кожен момент свого життя в мережу, наводить на похмурі роздуми. Наші електронні прилади повідомляють всьому світу, де ми були, що робили, що нам сподобалося. Але потрібно розуміти, що чим менше слідів залишить за собою людина в мережі, тим менше шансів використовувати його життя в корисливих цілях.

Ссылка на основную публикацию